המלחמה בעזה – החמאס מבין את מצב המלחמה המתמדת שבנימין נתניהו מנהל

 מטרתו של ביבי היא המשך המלחמה, בחסותה אפשר להפריט ולחלק מתנות לעשירים. החמאס הבין עם מי יש לו עסק, רק הבוחרים בישראל לא מבינים, ומאמינים כי ביבי הוא היחיד המתאים לשלטון. נתניהו הוא ראש הממשלה הכי ימני שעומד בראש הממשלה הכי ימנית והכי גרועה שהייתה אי פעם למדינת ישראל

מאת: קורט טוכולסקי

לחמאס יש הבנה

נכון לשעת כתיבת מאמר זה, פצצות מרגמה וטילי קסאם עדיין נורים על מדינת ישראל. זה קורה כי בניגוד לבוחר הישראלי שהאמין פעם אחר פעם לתעמולה של התקשורת הימנית שלביבי אין תחליף ושרק הוא מסוגל להתמודד עם האיומים הגיאו פוליטיים של איראן, חמאס, חיזבאללה וכיוצא, חמאס הבין ודי מהר שביבי פחדן עלוב נפש. חמאס גם מבינים שבניגוד למה שהציבור בישראל רוצה, מימין ומשמאל כאחד, שלא תהיה חמאסטן על גבולנו, ביבי תמיד חלם על חמאסטן. בחמאס לא קוראים "ישראל היום", אפילו לא "ידיעות" וארי שביט או יוסי ורטר שמוכרים לבורגנות הישראלית את "ביבי אין תחליף", לא מעניינים את חאלד משעל, מוחמד דף או איסמעיל הנייה. הם הבינו שהם מתעסקים עם פחדן סחיט ועלוב נפש. ביבי, הם הבינו, אולי מוכן לשפוך דם בשביל להראות שהוא דופק את הערבים, אבל לא יעז ללכת עד הסוף ולכבוש את הרצועה כי הוא מפחד מאחריות ומהאפשרות שביום שאחרי, החמאס ידרשו ממני לעשות שלום. אין מה לעשות, בחמאס מרחיקים ראות מאשר בישראל, הם קלטו מהר מאוד עם איזה כלומניק יש להם עסק.

30 ומשהו ימים אל תוך המלחמה שאין קוראים לה בשמה, 64 חיילים הרוגים, 3 אזרחים מתים, עשרות פצועים, מאות נפגעי חרדה, ישובי הספר ננטשו באין מגן, ובירושלים עוסקים בשקרים וספינים, בהדיפת הגזירה של הצורך להתמודד עם המחדלים שהובילו למצב הקיים.

צה"ל הגדול הפסיד במלחמה, שום מטרה לא הושגה גם אחרי שהמטרות צומצמו. הקונספציה של הממשלה והמדיניות שלה כלפי הפלסטינים נכשלו כישלון חרוץ. כל זה קרה למרות שהעורף היה איתן, רוב אזרחי ישראל תמכו במלחמה והטו שכם, והצבא פעל כמצופה בשל אוזלת ידה של הגרועה שבממשלות ישראל.

חוץ מלהפריט את נכסי העם ולחבל ביסודות המדינה אין שלל שריה מדושני העונג של ממשלת ישראל יודעים לעשות דבר. ביבי אמנם הצליח, בעזרת עיתונאי החצר שלו והעיתון שטייקון ההימורים אדלסון מממן לו בשביל שיעשה את דברו, ליצור לעצמו תדמית של חזק בכלכלה וחזק בביטחון, אבל הכלכלה הרוסה מאז ימיו באוצר ולא מצליחה להתאושש, והביטחון בשפל, איבדנו את ההרתעה. ביבי אולי טוב לתת לשלדון והחברים הרפובליקנים שלו מה שהם רוצים, למשל, את הגז הטבעי בתנאים מעולים של מסים כמו בניגריה (וזה עוד אחרי ששינסקי), לחברת נובל אנרג'י, או לאפשר לאפי איתן ושותפו דיק צייני לקדוח בהרי יהודה ובגולן, אבל כאן תם כוחו.

החמאס קלט את זה מזמן אחרי מבצע עמוד ענן, אחד המבצעים המחורטטים בתולדות ישראל. כך מרשה לעצמו החמאס, מעל חורבות עזה להמשיך ולירות, להעיז פנים ולהתנהג כמנצח. בסך הכל גם האמריקאים הרגו 100 וייטנאמים על כל אמריקאי הרגו וחרכו את אדמת וייטנאם בלי שבארצות הברית נפלה אפילו פצצת מרגמה אחת, עדיין האמריקאים הפסידו את מלחמת וייטנאם והחמאס מבין שישראל של ביבי לא רוצה לנצח.

מטרתו של ביבי היא המשך המלחמה, בחסותה אפשר להפריט ולחלק מתנות לעשירים. החמאס ישמח להמשיך להילחם, עד שיקבל את השלמונים שהוא רוצה מביבי ואפילו בלי להתחייב לשלום כי ביבי לא רוצה שלום, רק הפרטה ומלחמה.

החמאס הבין עם מי יש לו עסק, רק אנחנו הבוחרים בישראל לא מבינים. כל עוד נמשיך להאמין שביבי הוא סוג של גזירת גורל, היחיד שמתאים כפי שקובעת מקהלת עיתונאים מ"הארץ" ועד "מקור ראשון" לא יהיה גורלנו אחר. חמאס יודע שאין הבדל בין ביבי ושריו העלובים מימין או משמאל לו, הוא יודע שהם כולם אותו דבר. משרתי הון צמאי דם שמלהגים על "שלום" או על "לדפוק את הערבים" מאותו שולחן ממשלה, בלי שהם מתכוונים לעשות שלום או לדפוק את הערבים. חמאס יודע שאין הבדל בין בנט ללבני, בין אריאל ופרץ, בין ליברמן לסער, כולם משרתי הון צעקנים, צמאי דם ופחדנים. לכן הוא ממשיך לירות, בטוח שאת מה שהוא רוצה הוא יקבל, לא ממצריים, לא מהאו"ם, לא מטורקיה אפילו לא מהשמאלנים, אלא מראש הממשלה הכי ימני שעומד בראש הממשלה הכי ימנית והכי גרועה שהייתה אי פעם למדינת ישראל.

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

2 Responses to “המלחמה בעזה – החמאס מבין את מצב המלחמה המתמדת שבנימין נתניהו מנהל”

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    אפשר לומר שמי שמושך בחוטים ומנצח הוא החמאס.
    חשוב לקרוא את רשומתו של רביב דרוקר המלמדת מה קורה בתוככי הניהול הממשלתי את המלחמה.

  2. אריה רפפורט הגיב:

    לכל המבינים והמייעצים אני מציע לקרוא שוב ושוב את אמנת החמאס. הרבהצמרמורת ומעט מאד תקווה . אנחנו מנסים להעריך את התנהלותם במונחים של תרבות מערבית ומסתבר שמתחת לכסות הכאילו שסניקית מסתתר ארגון טירור מלא שנאה וחדור תאוות השמד של כל מה שמריח ריח של יהדות או ציוניות . האם אין תקווה ??? האם כל אזרחי ישראל טועים ??? אני מניח שבהדרגה תהיה התייצבות גם מהכוון הפלשתינאי- ובסוף מישהו יביא פתרון.

Leave a Reply