ותצא אש מן האטד – השנאה משתלטת על ישראל

בחסות הלחימה בעזה, מתגברת האלימות הגזענית כלפי ערביי ישראל ואלו שאמורים לעצור אותה שותקים או מצטרפים למסיתים

מאת אמנון פורטוגלי
 

[בוקסה=55051]

בעוד שבוערת האש במבצע 'צוק איתן' ברצועת עזה, נראה שראש הממשלה מאפשר ללהבות האלימות והגזענות לבעור בישראל באין מפריע.  מאז נחטפו ונרצחו גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח, הפך דמם של אזרחים המזוהים עם ה'סמול' ודמם של ערביי ארץ ישראל להפקר. תחת מעטה של לאומנות פסיאודו-ציונית, כנופיות של בריונים מטילים אימה על אנשי שמאל ועל ערביי ישראל המהווים כעשרים אחוז מאזרחי ישראל. הם מושפלים, הם מפוטרים והם מוכים, באין מפריע, ולאיש בממשלה לא אכפת.

השיא הנוכחי בשיח ×”×’×–×¢× ×™ נרשם בבטאון האינטרנטי הימני 'טיימס אוף ישראל – Times of Israel '.

הבלוג פרסם ביום ששי ה-1 לאוגוסט מאמר דעה שכותרתו'כאשר ג'נוסייד מותר -  “When Genocide Is Permissible.' המאמר שנכתב על ידי יוחנן גורדון, הוסר במהירות מהאתר, אבל אפשר לקרוא אותו במקומות אחרים.
יוחנן גורדון, שפרסם מאמרים רבים ב'טיימס אוף ישראל',מפרט את המקרה להשמדתו המלאה לא רק של החמאס,אלא שלכולם-נשים, ילדים,אזרחים חפים מפשע-שחיים ברצועת עזה.
גורדון אינו הוגה דעות אקדמאי, או פוליטיקאי או חייל, הוא יהודי אמריקאי מהשורה, אבל המאמר הוא חלון לתפיסה, ל- mindset הנוראה של הימין האמוני-לאומני בישראלי, כפי שראינו כבר אצל איילת שקד.   לטענתו של גורדון, החמאס לעולם לא יסכים לקבל שלום עם ישראל, והפעולות של ישראל מוצדקות בעשותה כל דבר הנדרש כדי לכפות שלום. 'החמאס הצהיר בגלוי שהוא עושה אידיאליזציה למוות כשישראל חוגגת את החיים, איזו דרך אחרת קיימת להתמודד עם אויב מסוג זה  מאשר להשמיד אותם לגמרי?' והוא ממשיך:
'מי שחי עםמשגרי רקטות המותקנים בסביבות ביתם או עם מנהרות הטרור שנחפרו בביתם אינו יכול להיחשב אזרח ×—×£ מפשע…… אם מנהיגים פוליטיים ומומחים צבאיים קובעים ×›×™ הדרך היחידה להשיג את מטרתם לקיים שקט היא באמצעות 'רצח עם', האם ×–×” מותר אז כדי להשיג מטרות ראויות אלו'

"If political leaders and military experts determine that the only way to achieve its goal of sustaining quiet is through genocide is it then permissible to achieve those responsible goals?"

 

'When Genocide Is Permissible' Article Taken Down By The Times Of Israel: Yochanan Gordon's Post Sparks Outrage

"When Genocide Is Permissible" was taken down by the Times of Israel, but not before it sparked worldwide condemnation. Screenshot/The Times of Israel

 

times of israel

 

כל הארץ דגלים דגלים וכל הארץ גילויי אחווה. כולנו תחת אש, וכולנו במרחב מוגן.  חלק בלתי נפרד מהווייות האחדות, ה’ביחד’ הזו הם גילויי האלימות הפיזית וההסתה המילולית כנגד אזרחים מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, נגד עיתונאים ואמנים שהביעו דעות ‘אחרות’ונגד ערביי ארץ ישראל. ביחד צועקים מוות לערבים, ולשמאלנים, ביחד מגנים אותם, ביחד מחרימים אותם, ביחד משעים אותם ממקומות עבודתם, ביחד קוראים לנקמה בהם, ביחד מכים אותם וביחד שונאים אותם.

זוהי שעתה המכוערת ביותר של הגזענות הישראלית, המגלמת בתוכה את הצדקנות, הקורבנות, הפאניקה, תופעת העדר, האלימות, חוסר הסובלנות לעמדה אחרת של הזולת, וניסיונות לסתימת פיות. כיום גם הבעה של צער ואמפתיה לנוכח סבלו של האדם באשר הוא אדם היא מעשה פוליטי חתרני ומסוכן הנתפס כבגידה.

אבל הגזענות והשנאה כלפי אנשי השמאל וכלפי ערביי ישראל לא נולדה לפני מספר שבועות, שורשיה נטועים עמוק והיטב בעבר. אסור שנתעלם מהספר "תורת המלך", מהמאמר "ערבות הדדית" ומפעולות 'תג מחיר', ומהקשר שלהם לתרבות השנאה, הנקמה והתרת הדם שחלחלו לפריפריה, לרשתות, למגרשי הכדורגל ולצעדת הדגלים בירושלים.

הספר "תורת המלך", של הרבנים יצחק שפירא ויוסף אליצור העוסק בעיקר בהלכות הריגת גויים ומתיר דמם באיצטלה הלכתית,, פורסם בנובמבר 2009, והמאמר "ערבות הדדית" של הרב יוסף אליצור מיצהר, העוסק בפירוט רב ברקע האידיאולוגי ומציג את האסטרטגיה לפעולותשל 'תג מחיר', פורסם בדצמבר 2009. מאז דצמבר 2009 הוצתו וחוללו בישראל, יהודה ושומרון עשרות מסגדים, כנסיות ומנזרים, נעקרו אלפי עצי זית, חובלו מאות מכוניות, נפצעו עשרות ונרצחו לפחות שני צעירים ערבים בפעולות הקרויות "תג מחיר", ללא עצורים וללא העמדות לדין.  "תורת המלך" לא נאסר להפצה על ידי היועץ המשפטי לממשלה, וממשלת ישראל לא השכילה לעצור את פורעי תג מחיר. מי שאפשר הצתת מסגדים הופתע לגלות באיזו קלות אפשר להצית ולרצוח את מוחמד אבו חְ'דֵיר נער פלסטיני בן 16.

הגזענות והשנאה כלפי ערביי ישראל לא נולדה לפני מספר שבועות. במשך שנים קוראים אנשי 'לה-פמיליה' ואלפי אוהדי בית"ר ירושלים "מוות לערבים" כחלק מהפולקלור הקבוצתי שלהם, ושנים שהתאחדות הכדורגל, שר הספורט ובתי המשפט לא ראו לנכון לעצור, להביא למשפט אנשים אלו, או לסגור 'מועדון' זה. מזה שנים מוכנים ערוצי הטלוויזיה לתת במה לפוליטיקאים הקוראים לגרוש הערבים הישראליים מהמדינה, ולמירי רגב המגרשת חברי כנסת ערבים ישראלים מדיונים.

למרות שהשנאה לערביי ישראל קיימת כל ימות השנה, היא שינתה את אופייה בשבועות האחרונים. עכשיו לא מדובר עוד באמרות עמומות או בקריאות גנאי ססגוניות, אלא בשנאה אלימה ונטולת רסן הכוללת ניסיון ללינץ' בנוסע ברכבת הקלה בירושלים, הכאה ברוטלית של שני צעירים ערבים ישראלים בירושלים, הכאה של עובדים במאפייה ביפו, וחטיפה ושריפה בחיים של נער ערבי ישראלי. הכתובת של המעבר הזה, משנאה והסתה להתרת דם של ערבים ושמאלנים בחסות ספרים, מאמרים, דפי פייסבוק וקבוצות ווטסאפ, כתובה על הקיר של כולנו, ובעיקר על הקיר של ראש הממשלה והיועץ המשפטי לממשלה.

בכל מדינה חווים עלייה בלאומנות בתחילת מלחמה. בישראל תהליך זה ניזון ומואץ על ידי גורמים אחרים שאינם קשורים למלחמה.  פוליטיקאים, מפלגות ותנועות הצוברים הון פוליטי על ידי הסתה לשנאה נגד הערבים נגד השמאל ונגד ערביי ישראל.  שר החוץ אביגדור ליברמן קורא לחרם על ערביי ישראל, נפתלי בנט, ראש הבית יהודי, פורח מבחינה פוליטית באמצעות עוינות ותוקפנות,

איילת שקד מעלה מאמר שכתב אורי אליצור ז"ל, מהוגי הדעות המובילים ו'המצפן' של הציבור האמוני-לאומי, לפני למעלה מעשור, מאמר הקורא למעשי טבח המוניים בעם הפלשתיני כולו על זקניו ונשיו, עריו וכפריו, רכושו ותשתיותיו. וראש הממשלה, הנחשב בעולם כפוליטיקאי ימני קיצוני, נתפס כשמאלי, כיוני מדי על ידי האגף האמוני-לאומני במפלגתו שלו.

שריפה, אחים. שריפה. את להבות הגזענות הללו לא נוכל לכבות במחי יד. לא נוכל להתיר את שהושרש בליבנו במשך כל כך הרבה שנים. מה שאנו זקוקים לו מידית זהו מנהיג שישתלט על השריפה בטרם תצא האש מהאטד ותאכל את ארזי ישראל.  אך ראש הממשלה אינו ממהר לפעול, השריפה משתוללת והוא בשלו. נתניהו שוכח שהוא ראש הממשלה של כלל אזרחי ישראל ושיש לו אחריות לביטחונם האישי של כלל אזרחי המדינה ובהם ערביי ישראל ואנשי השמאל.  יתכן וזו דרישה מוגזמת, נתניהו כבר לקח פעם חלק במסע הסתה אלים, הוא כבר נאם בעצרת בה הופיעו כרוזים של יצחק רבין במדי קצין נאצי, וכבר צעד בראש הפגנה כשמאחוריו ארון הקבורה המיוחל של רבין.  אני כולי תקווה שראש הממשלה ישכיל ללמוד את לקחי העבר, ויעצור את מסע ההסתה הנוכחי בטרם תתרגש עלינו הפורענות במלואה.

 

אסיים בנימה חיובית. לא הכל אבוד, כנגד אנשי החושך והצל בחברה בישראל יש גם את בני האור כמו בומה ענבר.

 

 

אמנון פורטוגלי.

(בתודה לאילן מנור)

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , ,

One Response to “ותצא אש מן האטד – השנאה משתלטת על ישראל”

  1. לקסי הגיב:

    כתב אישום נגד מייסד דף הפייסבוק "כנופיית אל יהוד" בגין הסתה לאלימות
    שלומי אברהם, תושב ערד בן 37, מואשם כי פרסם תכני הסתה ואף ניסה לארגן פעילים שיצאו לשטח לפעולות אלימות נגד ערבים
    http://www.haaretz.co.il/news/law/1.2397811

Leave a Reply