השבוע בכנסת, המליאה בפגרה, הועדות מאיטות

"עבודה שחורה" מגישה לקהל הקוראים מקבץ קישורים לדיוני הכנסת, המליאה והועדות, השבוע. הכנסת, כידוע, היא בית חי ודינמי, לכן מומלץ להתעדכן לפני שאתם מחליטים לבוא לכנסת ולהשתתף בדיון כלשהו ולא לשכוח להצטייד מראש באישור כניסה

 

השבוע בוועדות הכנסת

כל דיוני ועדת הכספים
דיונים נבחרים:
יום ראשון,
ז' אב תשע"ד, (3/8/2014) – כל הישיבות תתקיימנה באולם נגב
בשעה 10:00: תקנות ניירות ערך – נוסח לדיון
בשעה 11:00: תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים)(נזק מלחמה ונזק עקיף)(הוראת שעה)
תקנות מס רכוש – מפה טווח בין 0 ל-40 קמ מרצועת עזה
תקנות מס רכוש – נוסח מעודכן
תקנות מס רכוש – רשימת הישובים באזור המיוחד לפי מרחקים
בשעה 14:15: אישור מוסדות ציבור לעניין סעיף 46 לפקודת מס הכנסהרשימת תאגידים
בשעה 14:30: העברות תקציביותהעברות – סה"כ 123.916 מיליוני ש"ח.  פירוט כאן

כל דיוני ועדת החוץ והבטחון
דיונים נבחרים:

יום שני, ח' אב תשע"ד, (4/8/2014)
בשעה 10:00: דיון בהשתתפות שר החוץ, חה"כ אביגדור ליברמן, בנושא מבצע "צוק איתן"
בשעה 13:00: ועדת המשנה של הוועדה המשותפת לעניין הכרזה על מצב חירום – מעקב אחר הפעילות לניתוק זיקתה של חקיקה ממצב בחירום

Tags: , , , ,

4 Responses to “השבוע בכנסת, המליאה בפגרה, הועדות מאיטות”

 1. דליה הגיב:

  סעיף 46 פטור ממס הכנסה מיועד לעמותות וגופים הרוצים פטור ממס. נראה שיש המשתמשים בחוק זה כדי להיטיב עם בעלי עניין. רצוי שהפעלת הפטור תהיה שוויונית ללא שיקולים פוליטיים.

 2. דליה הגיב:

  ועדת המשנה של הוועדה המשותפת לעניין הכרזה על מצב חירום. ועדה זו אינה מופיעה ברשימת ועדות הכנסת באתר הכנסת. זוהי ועדה משותפת לוועדת חוץ ובטחון ולוועדת חקיקה.
  לא מספיק שמצב החירום במדינה מדרדר את מצב אזרחי ישראל מבחינה פסיכולוגית וכלכלית, נראה שהוועדה הזו קיימת כדי להרע עוד יותר את מצב האזרחים. אם רוצים לנתק את החקיקה ממצב החירום ולגרום למצב בו מצב חירום לא יעוגן בחקיקה שתגן על האזרחים מבחינה כלכלית, לשם מה אנו שולחים את בנינו למלחמה? אם המדינה לא תגן על האזרחים במצב חירום, אין מקום שהאזרחים יקריבו את היקר להם להגן על המדינה.

 3. דליה הגיב:

  בסיבוב הקודם:

  ועדת הכספים אישרה הקלות במס ל- 53 עמותות מהמגזר השלישי שפועלות למען הציבור
  2 ביוני 2014, ד' בסיון תשע"ד, בשעה 17:00
  מסייעים לעמותות המגזר השלישי:

  ועדת הכספים אישרה הקלות במס ל- 53 עמותות

  לאחר שנבדקו ע"י רשות המיסים ועמדו בקריטריונים המתאימים

  ועדת הכספים אישרה היום (ב') הקלות במס ל- 53 עמותות ומוסדות ציבור, בהתאם להוראות סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, המאפשר מתן הטבות במס בגין תרומות לגופים שעוסקים במטרות ציבוריות. האישור ניתן לאחר שאנשי רשות המיסים דיווחו לוועדה, כי העמותות עמדו בכל הדרישות והתנאים לצורך קבלת ההטבות, ביניהם אישור ניהול תקין, רישום כדין ברשם העמותות וכד'. מבין העמותות, מוסדות דת, בתי כנסת, עמותות סעד, צדקה, סיוע לנזקקים, ספורט, חינוך, מוסדות תרבו, מוסדות לסיוע וקידום נשים עולות, עמותות העוסקות באיכות הסביבה, מניעת צער בעלי חיים, קידום מצויינות צבאית וכד'.

  הוועדה לא אישרה את ההטבה לאחת מהעמותות, הפועלת בתחומי דת וחינוך, לאחר שהיא הוצאה מהרשימה ע"י אנשי רשות המיסים, עקב אי המצאת אישור ניהול תקין לשנת 2014.

  יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) הדגיש את "החשיבות שוועדת הכספים רואה בטיפוח מוסדות וארגוני המגזר השלישי, כל עוד הם עומדים בסטנדרטים שנקבעו על-מנת לקבל הטבות מהמדינה, בכך שאלו ממלאים את מקומה של המדינה במתן שירותים חברתיים שונים, שקודם לכן מומנו מתקציב המדינה. ככל שהמדינה מושכת את ידיה ממתן שירותים חברתיים, בין השאר סיוע לנזקקים, הקמת בתי כנסת, מוסדות תרבות, סיוע לענפי ספורט וכד', כך יש לאפשר לכל הפחות, הקלות במס על תרומות למי שלוקחים על עצמם לפעול בתחומים אלו באופן עצמאי. בכל מקרה, לו היה מדובר בתקצוב ישיר של המדינה, העלות היתה גדולה פי כמה".

  הוועדה אישרה את ההטבות לעמותות לאחר שהודיעה בדיון קודם היום (2.6.2014) על אימוץ המלצות הוועדה הציבורית לבחינת יישום סעיף 46 לפקודת מס הכנסה (לקביעת מוסד ציבורי לעניין סעיף 46) בראשות השופטת בדימוס, שרה פריש, שהציגה את ההמלצות בפני ועדת הכספים.

  http://main.knesset.gov.il/News/PressReleases/Pages/press020614-fk.aspx

 4. מורן מרום הגיב:

  תודה רבה לקסי על עבודתך הזאת: איסוף מקבץ קישורים לדיוני הכנסת, המליאה והועדות השבוע, בקביעות ופרסום כאן באתר.
  תודה רבה.

Leave a Reply