חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מען – מוסך צרפתי טופל האשמות ביטחוניות כנימוק לפיטורי יו"ר ועד העובדים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 31.07.14 3:26

בעלי מוסך צרפתי במישור אדומים מתנגדים לזכות ההתארגנות של עובדי המוסך. הם פיטרו את יו"ר ועד העובדים. עניינו נידון בימים אלה בבית דין לעבודה. בדיונים בבית המשפט נעשה שימוש בטיעונים ביטחוניים כנימוק לפיטורין

בחסות המלחמה – מעביד במישור אדומים טופל האשמה ביטחונית חסרת שחר על יו"ר ועד עובדים

בישיבת בית הדין לעבודה שהתקיימה ביום שני 28 ביולי בירושלים לבקשת ארגון העובדים מען נגד מוסך צרפתי במישור אדומים, בדה בעל המוסך טענה חדשה, לפיה יו"ר הוועד, חאתם אבו זיאדה, מנוע ביטחונית מעבודה במפעל שמספק שירותים גם לרכבי צה"ל. טענה זאת עלתה לראשונה בבית הדין. בזימון לשימוע לפני פיטוריו שקיבל  ב- 21.7, נטען שהכוונה לפטר היא על רקע ארגון מחדש, ואילו במכתב של המוסך שנשלח אליו לאחר פרוץ השביתה ב- 22.7, נטען שהסיבה לפיטוריו היא איחורים. גם לשיטתו של המוסך, המוסך לא קיבל הוראה לפיה יש מניעה ביטחונית להעסקתו של אבו זיאדה,אלא הודיע שבכוונתו לפנות למשרד הביטחון לברר האם יש או אין מניעה.

כמו כן ניסה המוסך לטפול על יו"ר הוועד פעילות פוליטית והשתתפות בהפגנות, כאשר טענה זו מבוססת אך ורק על השתתפות של יו"ר הוועד באירועי האחד במאי בתל אביב של עובדי מתחם ביאליק, בו נאמו נציגי התארגנויות עובדים ואמנים מוכרים.

מען רואה בחומרה את השימוש בעילות ביטחוניות מצוצות מן האצבע שעושה המעביד במסגרת המלחמה שהוא מנהל בהתארגנות העובדים בכלל ויו"ר הוועד בפרט, תוך ניצול ציני של המצב הביטחוני.

במסגרת הסדר דיוני שהושג במהלך הדיון אתמול בבית הדין הגיעו הצדדים להסכמה שקיבלה תוקף של החלטה, לפיה המוסך יעדכן את בית הדין בתוך 3ימים באם אכן קיימת מניעה בטחונית להמשך עבודתו של יו"ר הועד במוסך, וכן הסכימו כי על הסדר להמשך המשא ומתן שהחל במוסך.

כזכור, ארגון העובדים מען והעובדים הפלסטינים במישור אדומים פתחו בשביתה בעקבות הניסיון של הנהלת המוסך "להרדים" את המשא ומתן, ששיאו בניסיון לפרק את התארגנות העובדים על ידי פיטורי יו"ר הוועד. העובדים בהנהגת מען פתחו בשביתה ביום ג' 22.7. מאז החלה השביתה מנסה הנהלת המוסך באמצעים שונים לשבור את השביתה – על ידי שכירת כוח אדם חלופי, וכן נערכו איומים על פעילי מען מצד ועד התעשיינים של מישור אדומים, תוך שימוש במשטרת מעלה אדומים שעכבה 2 אנשי מען, יואב טמיר ואסף אדיב, לחקירה. טפילת האשמות שווא בבית הדין , הוא ניסיון נוסף להלך אימים על העובדים.

העובדים המאוגדים במען נחושים להגן על חברם ולמנוע ציד מכשפות וימשיכו במאבקם עד לביטול סופי של כל ההאשמות המפוברקות ועבור לחתימה על הסכם קיבוצי.

הודעה מטעם ארגון מען.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.