postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » "לאן נלך"? ישיבות ועמותות השתלטו על מקלטים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"לאן נלך"? ישיבות ועמותות השתלטו על מקלטים

נושאים מדיני-בטחוני, עלו ברשת ב 20.07.14 23:49

 

בשכונת נחליאל ביל"ו בחדרה המפתחות בידי עמותות שאינן מאפשרות להיכנס למקום בשעת אזעקה. דרורה דאבוש: "העירייה לא יכולה להפקיר אותנו". העירייה: "כל המקלטים שמישים מלבד שניים"

מאת: מירית גולן והילה נגר 

בימים אלה, כאשר טילים מעזה נורים לכל עבר ומגיעים גם עד חיפה וצפונה לה, נמדדת ההיערכות של העיריות השונות לשעת חירום. בבסיס היערכות הזו עומדים המקלטים שמשמשים מרחב מוגן למי שנמצא בקרבתם בשעת אזעקה או מי שאין בביתו ממ"ד. במערכה הנוכחית במבצע "צוק איתן" הפתיעו אנשי החמאס וכבר בתחילתו שיגרו, כאמור, טילים לעבר תל אביב ומעבר לה.

בחדרה קיימים כ-63 מקלטים ציבוריים ומתוכם 40 נמצאים בשימוש "דו תכליתי" בהם מתקיימת פעילות פנאי, כגון מועדוניות, אולפנים, חוגים, עמותות, בתי מדרש וכוללים. על פי הוראות פיקוד העורף, בעוד המקלטים הפרטיים נמצאים בבעלות ובאחריות התושבים, הרי המקלטים הציבוריים והמוסדיים נמצאים באחריות הרשות ועליה להכינם לשימוש האוכלוסייה.

עם הכרזת "מצב הכן", "מצב מיוחד בעורף" או קבלת הוראה מפיקוד העורף, יש לפתוח לשימוש את כל המקלטים הציבוריים והמוסדיים. על הרשויות לפרסם בכל האמצעים העומדים לרשותן את מיקומם של המקלטים תוך הכוונת התושבים לחלוקה סבירה ביניהם. פתיחת המקלטים תלווה בבדיקה של המערכות החיוניות במקלט, חשמל, מים, שירותים, סינון (היכן שיש) ואפשרות סגירתם. לכל מקלט יש למנות "אחראי" מבין עובדי הרשות או מתנדב מתושבי האזור שינהל את המקום וידווח לרשויות על תקלות או בעיות במקלט.

ובכן, אם שאלתם איפה המפתח למקלט הציבורי במתנ"ס בית הראשונים, הוא אצל המפעילה של המקלט ואחראית התחזוקה שלו, שאינה מאפשרת לאף אחד להיכנס פנימה. "קיים חשש לביטחון שלנו. לאן נלך?", תוהים בחשש חברי ועד הפעולה בשכונה.

"אנחנו כבר שלוש שנים מנסים להיכנס למקלט בבית הראשונים שבעבר שימש את תושבי השכונה לפעילויות פנאי, ולא מאפשרים לנו. ברגע שאנחנו מתקרבים, הבנות מתחילות לעשות רעש גדול כדי להבריח אותנו – אז מי יכול להבטיח לנו שבשעת חירום הם יאפשרו לנו להיכנס לשם? ההעדפה של ראש העיר לתת את המפתחות של המקלט שלנו לבנות חרדיות שהן לא תושבות העיר, פוגעת בביטחון שלנו. דרשנו מספר פעמים להסדיר את הנושא הזה, אך עד היום אנחנו רואים כי ראש העיר פועל לטובתן של בנות המדרשה, וזה, כשאנחנו נאלצים להסתתר בחדרי המדרגות מפני הטילים. זה אבסורד".

להמשך קריאת הכתבה שפורסמה במקור במקומון חדרה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

    תודה על פרסום הכתבה.
    חדרה נמצאת על הכוונת מצפון ומדרום
    ונראה שלמרות שנבחר שם ראש עירייה חדש קצין בכיר בצה"ל (מיל) – מה שלא יעשה ההוא שמגיב על הכתבה בעיתון המקומי – אף אחד לא יעשה במקומו.
    חבל.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.