נפגעי איקיוטק – הוגשה תביעה ייצוגית

המועצה לצרכנות מבקשת (יום ג', 15.7.14) מבית המשפט המחוזי בתל אביב לאשר תביעה ייצוגית בסך 300 מיליון שקל נגד חברת איקיוטק, בטענה למשלוח אלפי דרישות חסרות יסוד לתשלומים בגין שירותי תוכן כביכול. עמותת נפגעי איקיוטק תבקש להצטרף לתביעה הייצוגית


איקיוטק טוענת בדרישות שהיא שולחת, כי הנמענים חתמו על חוזים לקבלת שירותי תוכן בטלפון הסלולרי ולא שילמו תמורתם. הדרישות מתייחסות לרוב לשנים 2010-2005, ומלוות באיום בנקיטת צעדים משפטיים אם החוב הנטען לא ישולם. הן נשלחות באמצעות עורכי דין וכוללות דרישה לתשלום שכרו.

בידי המועצה לצרכנות למעלה מ-7,000 תלונות של מי שקיבלו דרישות אלו, ואשר לטענתם כלל לא חתמו על חוזים עם החברות שמתיימרת איקיוטק לייצג, הוטעו בנוגע לפרטי החוזים או שלא קיבלו מהן שירותי תוכן כלשהם. המועצה מציינת בתביעתה, כי כך למשל נשלחה דרישה לאהוד אולמרט בטענה שקיבל זימונים לאודישנים כאשר כיהן כראש הממשלה. הנושא הועלה גם בדיונים בוועדות הכנסת והועבר לחקירת משטרה.

"על אף כל המידע, הודעות הגינוי, הדיונים בוועדות הכנסת וחקירות המשטרה המתנהלות נגד איקיוטק ומנהליה, עד היום לא נמצאה לחברי הקבוצה תרופה של ממש, והם עדיין נאלצים להתמודד גם בימים אלה ממש עם מכתבי התראה ותביעות המוגשות נגדם על-ידי איקיוטק בגין 'חובות' שהם חייבים כביכול", מסבירים עוה"ד מיכאל בך ורון לדרמן מדוע לדעתם זהו מקרה קלאסי לתביעה ייצוגית.

המועצה לצרכנות מבקשת מבית המשפט להצהיר, כי חברי הקבוצה אינם חייבים דבר לאיקיוטק; להורות לחברה להפסיק להטריד אותם; להחזיר את כל הכספים שגבתה בפועל; ולפצות כל אחד מחברי הקבוצה ב-1,000 שקל. לצד איקיוטק נתבע בן אופק, בעלי החברה, שכן לטענת המועצה מדובר במקרה קיצוני בו יש לייחס לו אחריות אישית למעשי החברה.

עוד נתבעות חברות הסלולר – סלקום, פלאפון, פרטנר והוט מובייל – שכן לטענת המועצה העובדה שחייבו את לקוחותיהן תמורת שירותי תוכן מבלי לבדוק האם האחרונים הסכימו לכך, מהווה את שורש הרע עליו צמחו מעשיה של איקיוטק

פורסם פה

עמותת נפגעי איקיוטק תבקש להצטרף לתביעה הייצוגית כנגד החברה

עמותת נפגעי איקיוטק (צדק נגה) תבקש להצטרף למועצה לצרכנות בתביעה הייצוגית שהגישה היום כנגד מסע הגבייה של איקיוטק והחברות הקשורות אליה.

היועץ המשפטי לעמותת נפגעי איקיוטק, אופיר לב אמר היום כי: "מדובר בתביעה הוגנת וצודקת, שאנו מאמינים בה בלב שלם. התביעה מראה בצורה נכונה את העוולות שנעשות לציבור במהלך מסע הגבייה בשנה האחרונה ואנחנו מברכים את המועצה לצרכנות על פעולותיה ויוזמותיה במאבק הזה".

עמותת צדק נגה הוקמה לאחרונה ע"י קבוצה של נפגעי איקיוטק, בראשות קארן בוקסנבוים ואליאור ביטון. העמותה פתחה לאחרונה בקמפיין מימון המונים (Crowd funding) שמטרתו גיוס משאבים שיאפשרו לתת הגנה משפטית מלאה מפני דרישות החוב. בעמותה אף מאמינים כי דרישות החוב מופרכות ועל כן מוכנים להתחייב אפילו לשלם את חובם של החברים, במידה ואלה ימצאו חייבים ע"י בית המשפט, לחברות השונות. בעמותה מקווים לגייס 60 אלף ₪, אשר יאפשרו לממן את ההגנה הקבוצתית, וכבר גייסו 44 אלף ₪ באמצעות אתר הדסטארט, בכתובת http://www.headstart.co.il/project.aspx?id=10975

הודעה מאת ניר הירשמן

Tags: , , ,

One Response to “נפגעי איקיוטק – הוגשה תביעה ייצוגית”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  רבים טועים לחשוב שבן אופק הוא בעל השליטה בחברת "אקיוטק שרותי תוכן בתשלום", אשר שולחת את הרוב הגדול של מכתבי הדרישה ל"חייבים" לכאורה.

  אז החלטנו לבדוק מי באמת עומד מאחורי החברה ולמי יש את הכוח להחליט, בכל תחומי הפעילות.
  הזמנו את נסח החברה ועיינו בו בכובד ראש.

  הביטו כאן בתחקיר המלא:

  http://al-pachad.blogspot.co.il/2014/07/blog-post_16.html

Leave a Reply