חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הצבעה אלקטרונית בפריימריס למפלגת העבודה – טעות

נושאים עלו ברשת, פוליטי ב 4.12.08 6:10

התוכנית להצביע בפריימריס באמצעות מחשבים היא כשל אנושי. הצבעה אלקטרונית פוגעת בזכות לבחור ולהיבחר, אין בה גיבוי למספר קולות המצביעים, יש בה כשלי אבטחה והיא חשופה לזיופים. על הבעיות הכרוכות בהצבעה אלקטרונית כותב יהונתן קלינגר בבלוג שלו. הנה  דבריו

לעולם אל תסמוך על מכונה ואל תבטח בה: דחיית הפריימריס בעבודה היתה מתבקשת לאחר שורת התקלות שהתרחשו. מפלגת העבודה דחתה היום את הליך ההצבעה בגלל כשלי מחשב, אבל בפועל הכשלים היו כשלי אנוש: הבחירה במערכת הצבעה אלקטרונית שתכשל היא הבחירה השגויה כאן. לכן, השאלה האמיתית היא האם היה ניתן למנוע את התקלות האלו או לפחות לחזות אותן מראש? מפלגת העבודה ואנשיה ידעו על התקלות; לא רק הפארודיה בסדרה "משפחת סימפסון" היתה רמז מטרים, אלא גם במערכת הבחירות שהסתיימה לא מזמן בארה"ב הזהירו מפני תקלות מסוג זה וכן בבחירות של 2004. אבל עדיין, למרות כל הכשלים, מעדיפים אנשים להכנע ל"קדמה" ולנסות לדחוף בחירות באמצעים אלקטרוניים, בחירות שהם יודעים שחשופות לזיופים בצורה קלה יותר.

1. לעולם אל תבטח במכונה: מפלגת העבודה בחרה בדרך בחירות שפוגעת לא מעט בזכות לבחור ולהבחר. הבעיה העיקרית בהצבעה אלקטרונית (מלבד הפגיעה האינהרנטית בפרטיות) היא שאין גיבוי של מספר הקולות שנספרים, בניגוד לפתקי ההצבעה במקרה של הצבעה אמיתית. המחשב רק רושם את השעה והמועמד לו הצבעת, וזהו. מאמר מקיף שנכתב בIllinois Business Law Journal סוקר את שלל הבעיות ומסביר מדוע המערכות להצבעה אלקטרונית שקיימות כיום אינן עונות על כשלי האבטחה הקיימים. מכונות ההצבעה חשופות לפריצות בצורה קלה יחסית, ומבלי להשתמש בכלים מסובכים או ידע טכנולוגי (כשהפורץ חוטף איומי תביעה זו תמיד ברכה). העובדה שהמערכות משוחררות בקוד קנייני ולא פתוח מגדילות את הסיכונים הקיימים בהן, הן לפריצה והן לזיוף, כיוון שאף אחד לא יודע מה המכונות רושמות או איך הן עובדות.

2. כמו כן, לא מעט חשדות לבריתות פוליטיות בין יצרני מכונות ההצבעה למועמדים מעלות את החשש שמכונות ההצבעה לא עובדות בצורה מהימנה שכן אין דרך אמיתית לגלות מה קורה שם.

3. לעולם אל תקשיב למכונה: אולם, למרות הכל, משרד הפנים מעוניין לדחוף הצבעה אלקטרונית. הדמוקרטיה, לדבריו, היא לא שיקול ביחס לעלות והחסכון מאותו הנושא. כמובן שמתמונת הקלפי בYnet אתם יכולים להבין מהי רמת האבטחה הדרושה כאן. הקלפי היא מחשב PC שניתן להשתלט עליו מרחוק בקלות יחסית, וניתן להחדיר באמצעותו מידע או לשבש את פעילותו. הקלפי מתקשרת, ככל הנראה, עם מחשב אחר ומעבירה לו את המידע. בסך הכל, פריצות.

4. ארכה קיבלו חלק מהמועמדים. אני מקווה שבארכה הזו יוציאו לא מעט שלדים מהארון שלהם.

 הבלוג של יהונתן קלינגר

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.