חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"המדינה משטה בכנסת ומשטה בהסתדרות" (ח"כ חיים כץ בועדת העבודה)

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 19.06.14 0:29

ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת דנה אתמול – ד' 18 ביוני 2014 – בעניין עובדי כתף-אל-כתף בשרות המדינה. בדיון אמר יו"ר הועדה, ח"כ חיים כץ: "המדינה משטה בכנסת ומשטה בהסתדרות. כבר בשנת 2012 התחייב משרד האוצר לקלוט את עובדי "כתף אל כתף" כעובדים מן המניין וזה טרם התקיים…"

HayimKats1

 

עובדי "כתף אל כתף": יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ להסתדרות: "צאו למלחמה ותנו בראש",  ההסתדרות: ננקוט בצעדים ארגוניים

במהלך דיון סוער שהתקיים בוועדת העבודה והרווחה בסוגיית עובדי "כתף אל כתף" (עובדים המועסקים באמצעות "נותני שירותים" ואינם זכאים לתנאי עובדי מדינה, על אף שהם מבצעים את אותה העבודה של עובדים מן המניין, אשר זוכים למלוא ההטבות והתנאים), אמר יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ (הליכוד ביתנו): "המדינה משטה בכנסת ומשטה בהסתדרות. כבר בשנת 2012 התחייב משרד האוצר לקלוט את עובדי "כתף אל כתף" כעובדים מן המניין וזה טרם התקיים. אנחנו מקיימים דיוני מעקב וכלום לא זז. אני לא מבין איך ההסתדרות נותנת לזה להתגלגל. הגיע הזמן לעשות משהו דרסטי. אם צריך להשבית את מערכת החינוך, תשביתו את מערכת החינוך. צאו למלחמה ותנו בראש".

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, בתגובה: "נפנה לצעדים ארגוניים ונעשה בלגן. לא אתחייב על תאריך, אבל גם לא אתריע לפני ביצוע. המדינה מצהירה על 460 עובדי כתף אל כתף, אך בשטח יש פערים של עד 2500% מדיווחי המדינה. אבסורד שצריך להפעיל חוקרים כדי לגלות נתונים שהמדינה חייבת לחשוף על פי חוק".

במהלך הדיון תקפה ח"כ מיכל בירן(העבודה) את סגנית הממונה על התקציבים במשרד האוצר, יעל מבורך, שלא נכחה בדיון: "מבורך העבירה לי מכתב המזלזל באופן בוטה בהתחייבות האיתור ומניעת ההעסקה של עובדי כתף אל כתף, והיא מציינת שבגלל שקשה לעקוב אחרי מאות הגופים הציבוריים, יכולת הבקרה של הממשלה מוגבלת".

נציגת משרד החינוך בדיון, סופי אורטשקנזי, הדגישה כי המשרד הוציא הנחייה שאוסרת על העסקת כתף אל כתף, אולם ציינה כי אין בידיה נתונים על היקף העסקה כזאת במשרד. עו"ד מיכל שפרן מהסתדרות המורים טענה לעומתה כי יש 4,500 עובדים כאלה במערכת ההוראה.  יו"ר הוועדה ח"כ כץ הגיב: "זו בושה. משרד החינוך צריך לתת דוגמה ולחנך לערכים".

סמנכ"ל אגף משרדי הממשלה ויחידות הסמך בנציבות שירות המדינה, מירי יוגב, ציינה כי הנציבות פועלת לקלוט עובדי כתף אל כתף כעובדים מן המניין והליך כזה אורך מספר חודשים. כץ בתגובה: "לו הייתם עסק פרטי זה לא היה לוקח לכם כל כך הרבה זמן. אלה אנשים מסכנים ומנוצלים וזו בושה וחרפה לכולנו".

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , , , ,

תגובה אחת

  1. מיכאל לינדנבאום :

    רק פתרון דמוקרטי אחד-להעיף את משטר הרשע והעושק

    רק פתרון דמוקרטי אחד-להעיף את משטר הרשע והעושק,והלהחזיר לעם ולמדינה את כל מה שנגזל על ידי ההפרטות ,כל ההפרטות.
    כלומר להלאים את מה ששייך לנו.

    מי שמסתפק ב"תיקונים",יישאר תמיד עם המשטר הניאו-ליבראלי של פושעי ההפרטה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.