postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » התזמונים המוזרים של מינהל התכנון

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התזמונים המוזרים של מינהל התכנון

נושאים בריאות ואיכות סביבה, חדשות, תכנון ובניה ב 18.06.14 4:14

בשעת הפסיקה במשפט הולילנד החליטה המועצה הארצית לתכנון לסלק מועדת המשנה העיקרית שלה (ולנת"ע) את נציגי הציבור, משרד הבריאות והכלכלה. ביום בחירת הנשיא כונסה המועצה לדיון מחדש באותו סילוק וביום הסביבה בכנסת החליטה ולנת"ע לאשר הקמת ישובים חדשים שגורמי שמירת הסביבה מתנגדים להקמתם
מאת: יעקב לקס

 

,Holyland המקור: ויקיפדיה

,Holyland המקור: ויקיפדיה

ב-13 במאי 2014 ניתן גזר הדין במשפטם של ראה"מ לשעבר אהוד אולמרט ואחרים במשפט על מה שידוע כשערוריית השלמונים לתכנון ובניית מבני "הולילנד".

יוזמה של משרד הפנים בראשות גדעון סער - סילוק נציגי הציבור מוועדות התכנון

השר להגנת הסביבה עמיר פרץ מתנגד ליוזמת משרד הפנים להדיר נציגים סביבתיים וחברתיים מוועדות התכנון. ארגוני סביבה ותכנון שלחו מכתבי התנגדות לשר הפנים. אתם מוזמנים לשלוח מכתבי התנגדות כדי למנוע את רוע הגזירה

לקריאה נוספת

באותה שעה ממש התכנסה המועצה הארצית לתכנון והחליטה להוציא מועדת המשנה החשובה שלה, הועדה לעניינים תכנוניים עקרוניים (הולנת"ע), את נציגי הציבור ואת נציגי משרדי הבריאות והכלכלה.
נמרוד בוסו ב"דה מרקר" מאותו יום: על פי ההצעה שאושרה, בוטלה חברותם של נציג ארגוני הסביבה, נציג ארגוני המהנדסים והאדריכלים ונציג משרד הבריאות בוועדת המשנה החשובה ביותר, אך הושארו נציגי רשות הטבע והגנים והחקלאות . החברה להגנת הטבע: "המהלך יפגע באיכות החיים של כולנו"

המהלך גרר התארגנות של פורום נרחב להשבת זכויות הציבור בתכנון והתוצאה היתה: שר הפנים הורה לקיים דיון נוסף בהדחת נציגי הארגונים הסביבתיים.

הדיון הנוסף התקיים ביום שבו בחרה הכנסת את נשיא המדינה, ב-10 ביוני. לעומת השישה שהוצאו מולנת"ע הוחזרו נציג הירוקים ונציג קק"ל מהציבור והוכנס נציג האוצר שלא היה חבר קודם לכן. נציג הארגונים המקצועיים בתכנון, נציג הצעירים ומשרדי הבריאות והכלכלה נותרו בחוץ.
הלחץ עבד: המועצה הארצית החזירה 2 מתוך 4 הנציגים שהוצאו, כלכליסט-10 ביוני 2014
אתמול – ג' 17 ביוני 2014 – חגגה התנועה הסביבתית בכנסת את יום הסביבה. במסגרת זו ועדות הכנסת הקדישו חלק מדיוניהן לנושאים "ירוקים".

במסגרת יום הסביבה התקיים, כבכל שנה, גם טקס חלוקת הגלובוס הירוק לארגונים ויחידים שהצטיינו בקידום שמירת הסביבה. חלק מהאירוע השנתי של חלוקת אותות ההצטיינות מציינת התנועה הסביבתית גם את מה שהיא רואה כפגיעה בסביבה ובקיימות ו"מעניקה" לפוגעים את אות "הגלובוס השחור". השנה מצאה התנועה הסביבתית לציין כך את היוזמת להקמת ישובים ב"מבואות ערד" החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית.
מנימוקי ועדת הגלובוס הירוק: "אות הגלובוס השחור מוענק לחטיבה להתיישבות בשל פעילות בניגוד לעקרונות הצדק הסביבתי, הצדק החברתי והשקיפות הציבורית. על הנזק שהיא גורמת בעקיפין ללישובי הנגב והגליל ועל פגיעה במשאבי הטבע, הנוף והשטחים הפתוחים של תושבי ישראל כיום ובדורות הבאים.
ובאותן שעות ממש הולנת"ע המליצה על הקמת ישובים חדשים במבואות ערד – גלובס.
מבואות ערד, עשרת הישובים, רקע מההיסטוריה הלא רחוקה.

בנאומו בישיבת השדולה הסביבתית-חברתית אמר ח"כ ניצן הורוביץ, יו"ר משותף של השדולה, כי האשמה בכל הרעות האלה היא מנהלת מינהל התכנון גב' בינת שוורץ.

 

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , , , ,

3 תגובות

 1. עמית :

  האשמים יושבים כמובן בממשלה, שמשרתת אינטרסים זרים, בינת שוורץ מונתה על ידיהם בכדי שלא תפריע להם לגזול את המדינה מהאזרחים.
  צריך להבין שהימין הישראלי עוד מתקופת ז'בוטינסקי ובוודאי היום הוא פוסט מודרני ופוסט ציוני.
  הימין הזה שקוע באמונות שונות והוא חסר אמונה בכוחו לעצב מציאות.
  הימין הזה ימכור בקלות את כל אדמות המדינה לבעלי הון מחו"ל, כי אין לו עניין בציונות.
  מה שמעניין אותו זה לאכול טוב לשתות טוב ולעשן משהו טוב.

 2. רם :

  גדעון סער – דמוקרטיה ופלורליזים רחוקים ממנו כרחוק מזרח ממערב.
  אחרי שהרס החינוך מנסה להשמיד השאר. לצערנו הרב בשיתוף פעולה של ראשי מנהל התכנון, אשר אמורים לשמור על אינגריטי מקצועי ובמקום זאת נענים לכל לחץ פוליטי. גם פוליטיקאים כמוהו וגם פקידים אומרי הן מקומם מחוץ למערכת ועוד נבוא עמם חשבון.

 3. לקסי :

  לאו דווקא סער

  הכוח הפוליטי מאחורי מנהלת מינהל התכנון הוא ראש הממשלה, לא תמיד בידיעתו של סער.
  אם – תוך עשיית הרעות בתכנון – אפשר להביך את סער ציבורית, למה שנאמני הרוש לא יקפצו על המציאה. הרי סער תמך בריבלין ובכלל הוא פופולרי מדי לטעמה של…

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.