postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » אסור לתת להם לקדוח נפט בדרום רמת הגולן

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אסור לתת להם לקדוח נפט בדרום רמת הגולן

נושאים בריאות ואיכות סביבה, דעות ב 2.06.14 0:09

ק. טוכולסקי קורא לעצור את התכניות לחיפוש המזהם של נפט בדרום רמת הגולן ומסביר מדוע

לא מזמן קמו תושבי רמת הגולן וגילו להפתעתם שיש חוק נפט במדינת ישראל והחוק הזה מאפשר לבוא לאחד האזורים הירוקים והיחסית מוגנים בארץ מפני תנופות בנייה פראיות וסרות טעם שלא לדבר על פיתוח בומבסטי וחסר רחמים כלפי הטבע ולהרוס הכל. מדינת ישראל שרק לא מזמן גילתה שהיא יכולה לעבור לעצמאות אנרגטית ומתלות בנפט מזהם מחו"ל לעבור לגז טבעי מזהם פחות ותוצרת הארץ, עדיין נתונה לחסדי חוק הנפט העבש. אין לי חס וחלילה אהדה לתפיסה שצריך להתאים את כל החוקים פה לרוח השלטון והזמן אבל יש חוקים ישנים שהם באמת מחורבנים וחוק הנפט הוא אחד המחורבנים שבהם. בקצרה חוק הנפט מאפשר לכל טייקון או תאגיד לחפש ואם הוא מוצא לקדוח נפט בכל מקום שהוא רק רוצה לא משנה אם זה חצר של בית ספר, פאתי שכונת מגורים, שמורת טבע או שטח חקלאי. כך גילו בוקר אחד לא מזמן תושבי דרום רמת הגולן אחד משטחי הספר, החקלאות והטבע האחרונים במדינת ישראל שמישהו רוצה לחפש פצלי נפט דווקא אצלם בחצר, באגן ההיקוות של הכנרת באחד מהאזורים היותר יפים ופראיים בגולן בפרט ובמדינה בכלל.

למי שמכיר קצת את ניהול משק המים וודאי ידוע שסביב הכינרת אסור להשתמש במי קולחין כדי שחס וחלילה לא נזהם את הכינרת ואגנה. אפילו לא במי קולחין שעברו טיהור שלישוני ברמה הכי גבוהה. אבל בזכות חוק הנפט אפשר לקדוח נפט גם באמצע הכינרת והתוצאה של קידוח במורדות הדרומיים של רמת הגולן תהיה פשוט זהה. במקרה הרע לא ימצאו כלום ואז רק התהליך עצמו יזהם את הקרקע ויפגע באגן הכנרת. במקרה הרע הם ימצאו שם נפט ואז נפט גולמי יזרום לכינרת מקידוחים, ממאגרי מי תהום מזוהמים, מתאונות בקידוחים. הכל בשביל שאפי איתן ושותפיו יוכלו לסמן עוד וי על מפת הניצחונות של הזיהום על הטבע.

מדינת ישראל זקוקה לעצמאות אנרגטית, אבל מדינת ישראל לא צריכה להפיק נפט בשביל עצמאות אנרגטית. למדינת ישראל יש משאבי גז אדירים שפשוט צריך לנצלם לצרכיה של מדינת ישראל , למדינת ישראל יש גם פוטנציאל די לא ממומש (וזאת בלשון עדינה) לשימוש באנרגיות לא מתכלות כמו אנרגית שמש ורוח. אבל כסף גדול כידוע יש בנפט, בגלל התמלוגים הנמוכים בישראל, בגלל חוק הנפט המיושן, בגלל שבמדינת ישראל תחת השלטון הנוכחי רק לכסף יש משמעות, לטבע ונוף, אנשים וקהילה, אין שום משמעות בעיני השלטון הנוכחי.

התכנית הנוכחית של קידוחים נרחבים בדרום רמת הגולן תהפוך את חבל הארץ הזה למזוהם על חשבון בריאות תושביו ובעלי החיים אשר חיים בו ותסכן את מקורות המים החשובים ביותר במדינה. אין לתוכנית הזו שום ערך לאומי מלבד היותה נזק לאומי ופגיעה בחוסנה של המדינה ובריאות תושביה. התכנית הזו היא אסון סביבתי למדינה שלמה, למשק המים שלה, לערכי הטבע והנוף שלה. היא אסון קהילתי לתושבי דרום רמת הגולן ועמק הירדן. היא רק תעשיר את אפי איתם ואת שותפיו להרפתקה הזו במחיר של הרס סביבתי חקלאי וחברתי אדיר.

אסור להיות אדישים, לא ברמת הגולן ולא בשום מקום אחר בישראל שבו בשביל רווחים פוגעים בקהילות ובערכי טבע ונוף בשביל כסף. יש לנו גז בים, יש לנו רוח ושמש, את הנפט שאולי יש פה אנחנו ממש לא צריכים. את חוק הנפט צריך לשנות, להתאים אותו למציאות. את תאוות הבצע צריך לרסן לפני שבמקום הגולן הירוק יהיה לנו בצפון המדינה פצע שחור מגיר זיהום לאוויר ולמים רק בשביל שמישהו יוכל לעשות מזה כסף.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , ,

8 תגובות

 1. עינת פישביין :

  הנה כתבה שעשינו על זה: http://www.ha-makom.co.il/article/rothschild-reider-oil

 2. לקסי :

  על שיטת ההפקה (באנגלית, למטיבי לכת)

  http://www.dangersoffracking.com/

 3. לקסי :

  2 תמונות של נזקי השיטה

  1.
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=820807511263641&set=p.820807511263641&type=1&theater

  2.
  סכנת זהום אקויפרים (גם בעדולם)
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=820809281263464&set=p.820809281263464&type=1&theater

 4. לקסי :

  ועכשו סרט (אחד מרבים)

  http://youtu.be/Yd8pr6uFA_Y

 5. דליה :

  אפי איתם בתמונת הפעילות. אם לא פוליטיקה, אז קידוחי נפט.

 6. ק. טוכולסקי :

  אפי איתם שומע קולות והוא הודה בכך בעצמו. איש מסוכן וחסר מעצורים. מה שהוא רוצה לעשות בדרום הגולן זה פשוט טירוף והעובדה שהוא בעצמו חי שם בעיקר מעידה על טירופו שלו.

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הישג לתושבי רמת הגולן: קידוחי הנפט לא מאושרים כרגע
  לאחר שהוגשו מאות התנגדויות לתוכנית של חברת אפק לבצע קידוחים ברמת הגולן, החליטה הוועדה המחוזית צפון לא לאשר אותם עד לקבלת חוות דעת נוספות
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000947862

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  בגצ הורה להפסיק להכין את השטח לקידוחים

  בג"ץ עצר את חיפושי הנפט ברמת הגולן
  בעקבות עתירה נגד הפעולות של חברת "אפק", קבע השופט ניל הנדל כי "אין להקים מתקנים כלשהם או לבצע עבודות מכל סוג המשנות את פני הקרקע" עד לקיום דיון בנושא היתר הקידוחים במקום; אט"ד: "מקווים שההחלטה תבטיח דיון מעמיק בשאלה אם לאשר פרויקט עם סיכון להשלכות סביבתיות ובריאותיות"
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3641869,00.html

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.