postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » 20 מיליון זאת סיבה לפרק את השיטה, עשרים מיליארד לא

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

20 מיליון זאת סיבה לפרק את השיטה, עשרים מיליארד לא

נושאים כלכלת בית ב 1.06.14 0:39

ק. טוכולסקי מבקר את התקשורת שחוגגת על פרשת השחיתות בנמל אשדוד אבל משום מה לא חוקרת פשעים כלכליים אחרים

העיתונות הכלכלית חוגגת כבר כמה ימים את חקירת המשטרה בנמל אשדוד, לפי הדה מרקר מדובר כאן ככל הנראה בהעברות לא חוקיות של כ-20 מיליון ₪. זה באמת עצוב מאוד שיו"ר ועד עובדים היה מעורב ביחד עם מנכ"ל של נמל, אנשי עסקים ומנכ"לים של חברות בפרשיית שוחד שכוללת גם לא מעט היבטים של מנהל לא תקין ועוד שורה של עבירות. אני מקווה שעובדי נמל אשדוד ינקו את אורוות הועד שלהם, כי הרי זה לא יקרה לא במגזר הפרטי ולא בקרב המנכ"לים של החברות הממשלתיות. אבל כל אחד יכול להבחין שפרשייה של 20 או 20 וכמה מיליוני ₪ מנוצלת היטב בשביל להתנגח בעבודה המאורגנת.

טול קורה מבין עיניך בטרם תיטול קיסם מעיני חברך, דורשת מאתנו מורשת ישראל, רק שבמדינת ישראל הדברים עובדים אחרת. בזמן לאורך השנים האחרונות אנחנו הולכים ונחשפים לגניבות ומעילות של כספי ציבור בהיקפים של מיליארדים לא של מיליונים, בידי טייקונים ותאגידים ואיש אינו אומר יאללה בואו נסגור את הקפיטליזם או אפילו יאללה שישלמו על ההפסדים שהם השיטו על הציבור. כשהאחים ואחריהם הדודנים עופר מרוקנים חברות ציבוריות באמצעות דיבידנדים והלוואות בעלים ותכנוני מס והעברות כספיות לחברות פרטיות ואז מבקשים מהציבור לשלם את החשבון של ההפסדים שנגרמו כתוצאה מהעובדה שהם רוקנו חברות מנכסים המשטרה לא חוקרת. אף אחד לא דורש את הראש של אף אחד ואפילו אלו שזועקים נגד השיטה לא מדברים על שחיתות. אבל כשיו"ר ועד עובדים מועל זה כבר סיבה להדחה. אז נכון זאת באמת סיבה להדחה. יו"ר וועד עובדים לא צריך לנהל עסקים מהצד, יתכבד ויעסוק בעבודתו ובעבודת הקודש של האיגוד. אבל איפה הגנבים הגדולים, איפה האנשים ששיחדו את יו"ר הוועד, איפה האנשים ששמו את הכסף על השולחן שהיו צריכים משהו מי שידו על השלטר? בהם לא נוגעים אף אחד לא דורש למשל את הלאמת החברות שלהם או הקפאת נכסיהם, הם בסדר.

אנחנו העובדים דורשים מעצמנו שיהיה מחננו טהור, אבל אנחנו לבד. הטייקונים והתאגידים, אנשי העסקים הגדולים והקטנים, המאכערים הם כולם בשלהם. אף אחד לא דורש לפרק את החברות של הלל צ'רני בגלל פרשת הולילנד. היחס הזה שמור רק למקומות עבודה מאורגנים. אף אחד לא דורש מפוליטיקאים משרתי הון להסביר איך הם התעשרו בזמן שהם כיהנו כחברי כנסת ושרים, לא את אולמרט ולא את פואד. אף אחד לא שואל את עצמו כמה כסף נשאר בכיסים של דנקנר או תשובה אחרי התספורות. רק את אנשי הוועדים שואלים.

אז זה טוב ששואלים את יו"ר הוועד של הנמל וזה אפילו מצוין שאם הוא אכן יורשע במעשים שמייחסים לו הוא יפוטר ויכלא. אבל איפה הגנבים הגדולים, אלו שגונבים במיליארדים ולא במיליונים אלו שלוקחים מהפנסיות של הציבור הרחב ולא מאנשי עסקים אמידים. איפה הדרישה לגמור איתם חשבון באותיות של קידוש לבנה ויום אחר יום בכל עיתון ומדור כלכלה? תשובה הקוסם קיבל תספורת של מאות מיליוני ₪ בלי לפצות את הציבור באמצעות אחזקותיו בגז שלנו למשל ובלי להפסיק את ההתעללות באנשי גבעת עמל, כי זה בסדר ועל זה לא ילינו. דין טייקון צריך להיות כדין יו"ר ועד שסרח או מנכ"ל שסרח או כל אחד אחר. אבל כאן מענישים רק את הגנבים הקטנים את מי שהעזו לדרוש משהו מבעלי השררה ולא את הגנבים הגדולים שחופרים בכיסנו ומוצצים את לשדנו יום אחר יום שעה אחר שעה.

אם יו"ר ועד עובדי אשדוד אכן עשה את כל מה שמיוחס לו הוא טמא את מחננו, מחנה העובדים. אנחנו גם כך זוכים ליחסי ציבור רעים בתקשורת הפרטית של שלטון ההון ומיד מעצבי דעת הקהל שהם מחזיקים בכיסם. הוא צריך להיענש בחומרה. אבל עד שלא יענישו פה את כל הגנבים והמושחתים, לא יהיו פה לא צדק ולא סוף לעושק.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , , ,

6 תגובות

 1. מיכאל לינדנבאום :

  טוכולסקי גם ההפרטה עצמה זאת גניבה וביזה

  טוכולסקי כרגיל שכחת את הגניבה הגדולה מבולן–ההפרטה של נכסים ציבוריים שהם פרות מזומנים.
  כמה מיליארדים שוות,כימיקלים לישראל,מפעלי ים המלח,בתי הזיקוק,חברת "פז",חלקים של התעשייה הצבאית,בזק,שיכון ובינוי,הפרטת הפנסייה,החברה הכלכלית לירושלין,הכשרת היישוב,הבנקים אחרי שחולצו עלידי כספי הציבור מהקראש ב-81 ,וכו.

 2. ק. טוכולסקי :

  את ההפרטה עשו בחקיקה, זה שוד שהציבור אישר בהצבעה לכנסת פעם אחר פעם. עכשיו רוצים להפריט גם את הנמלים ועושים המסיפור של חסן סיבה להמשך השוד.

 3. מיכאל לינדנבאום :

  בחקיקה? מתי?

  מתי אישרו הפרטות בכנסת?האם זה במליאה ? בוועדות ? ב"תקנות" ממשלתיות? או סתם חוק הסדרים?
  לא פחות חשוב–מי היו הח"כים שתמכו בתועיבה הזאת שנקראת הפרטה?

 4. ק. טוכולסקי :

  כל חוק הסדרים שאפשר מכירה של רכוש ממשלתי וציבורי. החלטות ממשלה שאישרו מכירה של בחרות משמלתיות.
  ההפרטה היא חוקית במשטר הנוכחי בדיוק כמו העסקת עבדי קבלן. נגד כל אלו צריך להלחם.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  תְּמֵהַנִי אני אם יש בדור הזה שמקבל תוכחה. אם אמר לו "טול קיסם מבין שִׁנֶּיךָ" אמר לו "טול קורה מבין עֵינֶיךָ"! (ערכין טז)

 6. מנחם לוריא :

  הלמה...ברור:

  ק.

  הסיבה ל"חגיגה" התקשורתית/משטרתית/מששלתית היא פשוטה:

  1.

  השלטון הנוכחי יעשה הכל כדי להרוס ולמגר ולהעלים את העבודה המאורגנת.

  2.

  השלטון הנוכחי ושר התחבורע (השגיאה במתכוון) לא רק שרוצים למגר את העבודה המאורגנת בנמלים אלא גם רוצים להעביר אותם לידיים פרטיות.

  3.

  מהסיבה שבסעיף 2 השלטון רוצה להראות לעמחא ישראל עד כמה רקוב מסועב ומיותר כוח העבודה המאורגן ולקראת ההפרטה והשלכת העובדים (לים במקרה הזה) מצא לעצמו יופי של תירוץ.

  רק חבל שהועד של נמל אשדוד נתן ידו לכזה פיאסקו וסינדל את עצמו כל כך חזק כדי כך – שהדבר הפך למעשה לצדיקים שמלאכתם נעשית בידי אחרים.

  בדיוק מאותן הסיבות אף אחד לא חוקר/מתלהם/מדווח במדייה על הגניבות של הטייקונים שהזכרת…

  מנחם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.