חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

האגודה להלוואות ללא ריבית – עלייה בבקשות להלוואות

נושאים חדשות, כלכלה ותקציב ב 25.05.14 0:25

המצב הכלכלי משפיע מאוד על המשק הישראלי, ובעיקר על אלה המתקשים לגמור את החודש. מספר הפונים להלוואה מכלל החברה גבוה ב43% ממספר הפונים ברבעון הראשון של 2013 

האגודה להלוואות ללא ריבית מסכמת את הרבעון הראשון של שנת 2014:
מספר המשפחות החד-הוריות שהתעניינו בהלוואה מהאגודה היה גבוה פי 2.4 מהתקופה המקבילה אשתקד. כמו כן נרשמה עלייה של 64% בבקשות להלוואות מן האגודה לצורך עסקים קטנים
מספר הפונים להלוואה מכלל החברה גבוה ב43% ממספר הפונים ברבעון הראשון של 2013
בשנת 2013 האגודה להלוואות ללא ריבית סיפקה הלוואות בסך 73 מיליון ₪
בשנה ה-25 לפעילותה, סיפקה האגודה, הנחשבת לארגון היהודי הגדול בעולם להלוואות ללא ריבית הלוואות לאלפי ישראלים בסך עשרות מיליוני שקלים ועזרה לרבים לעמוד שוב על הרגליים
האגודה להלוואות ללא ריבית היא הארגון היהודי הגדול בעולם להלוואות ללא ריבית, ולאחרונה האגודה סיפקה את ההלוואה ה-50,000, ובסה"כ העניקה האגודה הלוואות בגובה של 775,000,000 ₪ מאז היווסדה.
בשנת 2013 האגודה להלוואות ללא ריבית סיפקה מעל ל-2,550 הלוואות בסך 73 מיליון ₪ כאשר מתוך אותן הלוואות, 68% (בסך של כ 50 מיליון ₪) היו למשפחות ו-32% מהן היו לעסקים זעירים (בגובה של כ-23 מיליון ₪(.
המצב הכלכלי משפיע מאוד על המשק הישראלי, ובעיקר על אלה המתקשים לגמור את החודש. את הנתונים ניתן היה לראות ברבעון הראשון של 2014 בצורה משמעותית מאוד, כאשר כבר בתקופה זו מספר המשפחות החד-הוריות שהתעניינו בהלוואה מהאגודה היה גבוה פי 2.4 ממספר המשפחות החד הוריות שהתעניינו בהלוואה ברבעון הראשון בשנת 2013.
בנוסף, במהלך הרבעון הראשון של שנת 2014 נרשמה עלייה של 64% בבקשות להלוואות מן האגודה לצורך עסקים קטנים לעומת הרבעון הראשון בשנת 2013 ומספר הפונים להלוואה מכלל החברה ברבעון הראשון של שנת 2014 גבוה ב-43% ממספר הפונים בתקופה המקבילה ב2013.
מלבד היות האגודה גוף ללא מטרת רווח בו ניתנות הלוואות ללא כל ריבית, ייחודית האגודה בכך שכל ההלוואות ממוחזרות כך שכאשר לווה אחד מחזיר את חובו, הכסף משמש לווה אחר. בנוסף, על ידי מתן הלוואה ולא תרומה או מענק, הלווה שומר על כבודו וההלוואה עוזרת לו לעזור לעצמו.
האגודה מלווה לכלל תושבי מדינת ישראל (working poor), בהם קבוצות שונות כמו משפחות ברוכות ילדים, נפגעי כלכלה, בעלי מוגבלויות, סטודנטים, זוגות צעירים, מקימי עסקים קטנים ועוד.
ג'ו רוזן, מנכ"ל האגודה, מספר כי על אף היקף הפעילות הנרחב של האגודה בשנת 2013 וברבעון הראשון של השנה, בימים אלו האגודה מבקשת לעורר את תשומת לבם של לווים פוטנציאליים נוספים זאת מכיוון ש"למרות שהאגודה כבר עזרה להרבה, יש עוד רבים שניתן לעזור להם."
הודעה מטעם האגודה מאת שרון שילון

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

2 תגובות

 1. פורן :

  הלוואות בערבות מדינה

  שמעתי שנפתחו קרנות חדשים לעסקים בערבות מדינה.
  האם זה נכון, ואם כן איפה מוצאים מידע על זה?
  תודה

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מידע פרסומי? באמצעות שאלה תמימה?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.