חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

העסקה ישירה ולא קבלנית, מצעד אזרחי ודיון בכנסת

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מידע על פעילויות, פוליטי ב 20.05.14 0:01

הקואליציה להעסקה ישירה יזמה חקיקה להעסקה ישירה.  קריאה טרומית תתקים במליאת הכנסת ביום ד' 18 ביוני 2014.  בשבוע שלפני כן, יום רביעי 11/6 בשעה 16:45, יתקיים מצעד אזרחי מגן הסוס לכוון הכנסת בקריאה להעסקה ישירה במגזר הציבורי. לאחר המצעד, בשעה 19:00, יתקיים שימוע ציבורי פרלמנטרי במשכן

DirectEmpolyment

 

כל עובד שלישי במגזר הציבורי הוא עובד קבלן

ישראל מובילה בין הארצות הנכללות ב-Oecd, באחוז ההעסקה הקבלנית של העובדים בה (ובתוך המספרים האלו מצבן של הנשים הוא הקשה ביותר).

כשאחוז ההעסקה הקבלנית במדינות כמו בריטניה הוא חד ספרתי (4.8%), יפן (2.8%), צרפת (2.5%) ארצות הברית (2%) בישראל מסתבר שלא רק שהאחוז הוא הגבוה ביותר אלא שהוא מהווה 38% מכלל המועסקים בשירותים ציבוריים.

מנתוני הלמ"ס עולה כי מספרם מגיע ל-408,600 עובדים שהם 38% מכלל המועסקים בשירותים הציבוריים, המונים 1,072,300 עובדים. אלה כוללים:

  • 181,200 מועסקי מלכ"רים פרטיים.
  • 29,800 במשקי בית.
  • 128,500 בחברות פרטיות בתחומי בריאות, רווחה וסעד.
  • 38,100 בחברות פרטיות בתחום החינוך.
  • 31,000 בחברות פרטיות בתחום המחקר המדעי והפיתוח

בשנתון הסטטיסטי של 2013 מדווח על עוד 85,600 מועסקים אצל חברות המספקות שירותי ניקיון ו-42,800 מועסקים אצל חברות המספקות שירותי אבטחה ושמירה..

למותר לציין שהעסקה קבלנית גורמת נזק בל יתואר במקצועיות ובאיכות השירות הציבורי, ופוגעת בביטחון הכלכלי והתעסוקתי של המועסקים במסגרתה. תחת חסותה מתאפשרות תופעות חמורות של התעמרות וניצול עובדים והפרה שיטתית של זכויותיהם. שיטה זו פוגעת בכבודם של מאות אלפי אנשים עובדים, הופכת אותם ל"שקופים" ופגיעתה חריפה במיוחד בקרב אוכלוסיות מוחלשות.

62 חברות וחברי כנסת

ההרס לרקמת החברה הישראלית שמביאה איתה ההעסקה הקבלנית חייב להדאיג את האמונים על עתידנו ורווחתנו – את נציגינו בכנסת, כלומר אותך.

ובאמת מסתבר שהבעייה הזו חוצה מגזרים וחוצה אינטרסים ואידיאולוגיות פוליטיות וככה מספר חסר תקדים של 62 חברי כנסת מכל סיעות הבית הצטרפו ליוזמת החוק להעסקה ישירה!

כעת הבטחה זו עומדת למבחן. הניסיון מוכיח, כי היענות של חברי כנסת לקריאה ציבורית, והחלטתם להצטרף למאבק ולגבות אותו בבית הנבחרים מאפשרת הנעת תהליכי עומק ושינויים מהותיים.

ביום רביעי, ב 18/6, תעלה הצעת החוק להצבעה במליאת הכנסת. ביום זה אנחנו, הקואליציה להעסקה ישירה בשיתוף עם חברות וחברי כנסת, נערוך דיונים בנושא זה כמעט בכל ועדות הכנסת ואחה"צ יעלה החוק להצבעה טרומית.

בשבוע שלפני כן, יום רביעי 11/6 בשעה 16:45 יתקיים מצעד אזרחי מגן הסוס לכוון הכנסת בקריאה להעסקה ישירה במגזר הציבורי. לאחר המצעד, בשעה 19:00, יתקיים שימוע ציבורי פרלמנטרי בתוך הכנסת עצמה. שימוע ציבורי שיחקור בדיון שקוף ופומבי את סיבותיה והשלכותיה של תופעת ההעסקה הקבלנית בישראל.

ב 15/6, יום ראשון יעלה החוק להחלטת ועדת שרים לענייני חקיקה שתקבע האם העובדה שיש בכנסת רוב גורף להצעת החוק, יש לה השפעה על השרים, או שרצון הכנסת אינו משמש כל פקטור בחלטות השרים.

העובדים והחברה בישראל זקוקים לך

אנחנו פונים אליך להצטרף אלינו לצעדה ולהגיע לדיון בכנסת, כדי לצרף את קולך ואת יכולותיך למלחמה בתופעת ההעסקה העקיפה שהתפתחה למימדים מפלצתיים בעשורים האחרונים, ומסכנת את עתידו התעסוקתי של הנוער ואת החברה הישראלית בכלל.

לפרטים נוספים אודות אירועי ה-11 ביוני (מצעד ושימוע ציבורי)  – אורנה עמוס 055-6655879

בברכה,
הקואליציה הארצית להעסקה ישירה

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.