חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יוזמה של משרד הפנים בראשות גדעון סער – סילוק נציגי הציבור מוועדות התכנון

נושאים בריאות ואיכות סביבה, חדשות, תכנון ובניה ב 12.05.14 23:49

השר להגנת הסביבה עמיר פרץ מתנגד ליוזמת משרד הפנים להדיר נציגים סביבתיים וחברתיים מוועדות התכנון. ארגוני סביבה ותכנון שלחו מכתבי התנגדות לשר הפנים. אתם מוזמנים לשלוח מכתבי התנגדות כדי למנוע את רוע הגזירה

תכנון לקוי
מנהל התכנון במשרדו של שר הפנים, גדעון סער, מוביל מהלך לאישור להוצאת נציגים סביבתיים וחברתיים מוועדות משמעותיות כדי לצמצם את הדיון הסביבתי ולזרז הליכי בנייה. כבר מחר (13/5/14) המועצה הארצית לתכנון ובנייה צפויה לאשר שינוי בהרכב וועדות המשנה המרכזיות.

השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, כינס לדיון חירום בירושלים נציגים של ארגוני הסביבה, בעקבות הפרסום על כך שמשרד הפנים ממליץ להוציא נציגים אלה מוועדות התכנון והבנייה לצורך זירוז הליכים. החלטת המנהל לסלק את נציגי הסביבה מוועדות המשנה החשובות כוללת את הוצאת נציג ארגוני הסביבה מהוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים, המאפשרת הקמת ישובים חדשים ונחשבת לגוף העבודה המרכזי של המועצה.

מגמה שממשיכה
האינטרסים החברתיים, הסביבתיים והציבוריים אינם זוכים לייצוג כנדרש במוסדות התכנון, ולכן לא רק שאסור לצמצם את נציגות ארגוני הסביבה וגופים נוספים במוסדות התכנון, אלא יש צורך להרחיב את נציגות ארגוני החברה האזרחית, ולאפשר ייצוג של ארגונים נוספים העוסקים בהיבטים חברתיים של תכנון.

הציבור ישלם
מהלך זה יפגע ביכולתו של הציבור בכלל וארגוני הסביבה בפרט להשפיע על הנושאים הכי חשובים לאיכות החיים שלנו, תושבי ישראל: דיור, תחבורה, אנרגיה, חקלאות, יערות, שטחים פתוחים ושמורות טבע, מים, פסולת ועוד.

עוצרים יחד את המהלך ושולחים עכשיו מכתב מחאה לגדעון סער:
⇐ לשליחת מכתב אישי בלחיצת כפתור
⇐ כלכליסט, 11/5: "משרד הפנים פועל להוצאת נציגי הסביבה ממוסדות תכנון"
⇐Ynet, 11/5, "פרץ: פגיעה בסביבה לא תוסיף ולו דירה אחת"
⇐ מכתב מחאה של המטה לתכנון אחראי
⇐ מכתב מחאה של השדולה הסביבתית- חברתית

פורסם לראשונה באתר של החברה להגנת הטבע

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , ,

8 תגובות

 1. עמית :

  השר גדעון סער מנסה לפתוח את שוק הנדל"ן לכרישי ההון, יש כאן צעד קפיטליסטי מצד אחד וצעד אנטי ישראלי מצד שני.
  הפגיעה בייצוג הציבור במוסדות התיכנון היא צעד אנטי דמוקרטי, הייצוג הקיים היום הושג אחרי מאבק דמוקרטי ארוך וקשה שהשר מנסה לבטל במחטף משום שאיננו מצליח להעביר את חוק התיכנון החדש באופן דמוקרטי.

 2. לקסי :

  גדעון סער אינו הכתובת

  זה אמנם קורה במשרד "שלו" אבל הדברים נעשים בקשר ישיר בין לשכת נתניהו לעושת דברו, מנהלת מינהל התכנון במשרד הפנים, בינת שוורץ.
  בשלב מוקדם בקריירה המקצועית שלה היתה הגב' שוורץ מתכננת ב… חברה להגנת הטבע.
  וגם: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4519242,00.html

 3. פיני שחר :

  פגיעה ישירה באינטרס הציבורי ובדמוקרטיה

  המחטף שנעשה ע"י משרד הפנים בעיצומו של משפט הולילנד, דווקא מדגיש את כוונת הממשלה וראש הממשלה, לדחוק את זכות הציבור לדעת ולהגן על האינטרסים החיוניים של כל אחד ואחד מאיתנו. יש לידע את כל חברי הכנסת על המחטף הנורא הזה, אשר תהיה לו השלכה הרסנית על איכות החיים , בריאותנו, כלכלתנו , סביבתנו ומה לא. יש לשלוח מכתב חריף כדוגמת זה של השדולה הסביבתית-חברתית לכל חברי הכנסת ולהפגין מול משרד הפנים. אסור לקבל את גזר הדין כמובן מאליו ויש להלחם בו והאחראים לו עד שתוסר הגזרה והאיוולת הזו. אם, אנו הציבור, נשב בשקט ונהיה אדישים , נצטרך לשאת בתוצאות ההרסניות של החלטה אומללה זו!

 4. לקסי :

  גדעון סער אינו הכתובת (2)

  ביומן הערב של קול ישראל התייחסו לפעולה החמורה הזו של המועצה הארצית לתכנון.
  בכתבה הקצרה שידרו גם את תגובת שר הפנים (לא בקולו): השר לא היה בקי בפרטים שבהם מצוי "הדרג המקצועי במשרד"
  מה שכתבתי למעלה.
  ובהרהור נוסף… מה אכפת לרוש הממשלה ליזום מהלך רע ושגדעון סער יחטוף את הכעס, הרי סער לא הסכים לטרפד את בחירת ריבלין (דיבוק של הרוש) ובכלל סער נעשה פופולרי מדי לטעמו של הנ"ל.

 5. פיני שחר :

  תגובה ללקסי

  אי ידיעה כביכול של השר , אינה פותרת אותו מאחריות . נראה כיצד יפעל כעת, לאחר שנודע לו על המחטף החמור. כעת יושרו הציבורי והכריזמטיות שלו עומדים למבחן !

 6. ארטור :

  תנוח דעתך פיני שחר

  בחדשות השבת היום בערוץ 2 היתה כתבה בעניין זה

  כבוד השר מסרב לתת תגובה .

 7. עמית :

  בנתיים נראה שהשופט רוזן לא עושה עליהם רושם.
  הם בעניין של למכור כאן הכל ולצאת עם הבוכתה אל מעבר לים.

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הרצוג על הוצאת נציגי הסביבה ממוסדות התכנון: "לקח הולילנד לא נלמד"
  ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה התייחס בטקס באוניברסיטת תל אביב להחלטת מינהל התכנון; לדבריו, "הארגונים הסביבתיים הם לא הנודניק שמעכב את ועדות התכנון אלא שומר הסף שדואג למדינה שנשאיר לילדינו"
  יעל דראל
  17.05.14, 21:22

  הסערה סביב החלטת מינהל התכנון להוציא את נציגי הסביבה מוועדות מרכזיות במוסדות התכנון אינה שוככת: ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, יצחק הרצוג התייחס לנושא הערב ותקף הערב (שבת) את ההחלטה באומרו: "בזכות ארגוני הסביבה גם בעוד עשור או שניים, יהיו בישראל חופים פתוחים, שטחים פתוחים וריאות ירוקות. הארגונים הסביבתיים הם לא הנודניק שמעכב את ועדות התכנון אלא שומר הסף שדואג למדינה שנשאיר לילדינו".

  קראו עוד בכלכליסט:
  • השר פרץ דורש: דיון בממשלה על הוצאת נציגי הסביבה מוועדות התכנון
  • המועצה הארצית הדיחה את נציגי הסביבה מוועדת המשנה המרכזית
  • סער: "נבחן את נושא נציגי הסביבה במוסדות התכנון"

  הרצוג, שאמר את הדברים במהלך נאום בטקס חנוכת בניין בית הספר ללימודי סביבה ע"ש פורטר באוניברסיטת תל אביב, אמר עוד כי "זה סמלי שדווקא בשבוע שבו נגזר דינם של המעורבים בפרשת השחיתות התכנונית הגדולה ביותר בתולדות המדינה, משרד הפנים מוציא את נציגי הארגונים הסביבתיים מוועדות התכנון. זה מוכיח שלקח הולילנד לא נלמד.

  . אני לא רוצה שנחשוף את ההולילנד הבא אני רוצה שנבנה מנגנונים שימנעו אותו".

  כפי שנחשף ב"כלכליסט" בשבוע שעבר, ההחלטה להוציא את נציגי הסביבה – בהם ארגוני הסביבה, נציג רשות הטבע והגנים ונציג המשרד להגנת הסביבה – ממספר ועדות משנה מרכזיות של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, עוררה ביקורת חריפה מהשר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, וכן משורה ארוכה של ארגונים אזרחיים. במהלך סוף השבוע דווח כי פרט לישיבת חירום שכינס לפני כשבוע השר פרץ במשרדו, הוא שיגר ביממה האחרונה מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בדרישה להעלות את הנושא לדיון דחוף בממשלה.

  שתי הוועדות המרכזיות שמהן הודרו נציגים סביבתיים הן הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים (ולנת"ע) והוועדה לשמירה על קרקע חקלאית ושטחים פתוחים (ולקחש"פ) – שתי ועדות מרכזיות בעבודתה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה. במינהל התכנון נימקו את המהלך בצורך לייעל, לדבריהם, את הליכי התכנון.
  http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3631297,00.html

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.