מדוע אסור להצביע ליצחק (בוזי') הרצוג

דנה שני-עצמון, עו"ס וחברת יסו"ד ומפלגת העבודה, מבקשת מחברי העבודה לא לתת את קולם בפריימריס ליצחק (בוז'י) הרצוג, הפועל להפרטת מערכת הרווחה

הסיבה הראשונה – הרצוג תופס את ההפרטה ככלי נכון לשלטון. בשיחה איתי הוא הסביר שלדעתו המדינה צריכה לפקח ולא לנהל, מאחר והיא מסורבלת ואינה גמישה לתת תשובות מתאימות למקרים ספציפיים. זאת, כשהוא מודע היטב לכך שאין לו כוחות פיקוח כלל (בחלק מהמקרים – 5% מהמחויב בתקנות). 

 

הסיבה השנייה – הפרטת המוסדות לחוסים (מפגרים בעיקר). הרצוג פעל ללא לאות להפרטתם, גם כאשר הבטיח בפומבי שזה לעולם לא יקרה.הוא נכלולי ומשמש בכלים הפוליטיים הנלוזים ביותר, כדי להשיג את מטרותיו.

 

הסיבה השלישית – בוז'×™ הרצוג הוא אדם אינטליגנטי וחרוץ. אם ימשיך להיות מהמובילים במפלגת העבודה, הוא ימשיך לקדם כיוונים ליברלים מפריטנים, ובהצלחה, כפי שראינו.

 

לכן – לא לבוז'×™!

 

קישורים לקריאה נוספת: 

 

1. שלי יחימוביץ' תוקפת את הרצוג בנושא "פיילוט" ההפרטה של המעונות לחוסים.  

 

2. דנה שני עצמון בביקורת מפורטת על הרצוג ב"עבודה שחורה"  

 

3. הרצוג נכנע (האמנם?) לביקורת הפומבית שהובילה חה"כ יחימוביץ' ביחד עם עובדים והורים.   

 

4. הרצוג מציג את תפיסת עולמו הכאילו-ס"ד בראיון מפרגן עם מירב ארלוזורוב:

 

5. הרצוג מציע לממשלה להפוך לבית תמחוי (נזכיר כי הרצוג היה מבין שרי העבודה שהכשילו את מאבקו של עמיר פרץ להעלאת שכר המינימום) 

 

6. בעת משבר כלכלי והצטמצמות התרומות מבעלי ההון – הרצוג נחלץ להושיע את עמותות החסד

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , ,

8 Responses to “מדוע אסור להצביע ליצחק (בוזי') הרצוג”

 1. בוז'×™ ×–×” פואד באשכנזית הגיב:

  ותודה לאיתן כבל שנתן לי שבוע שלם לחזור על המסר הזה עד שייקלט

 2. בוז'×™ כריש הגיב:

  וכמו קודמיי אינני מזדהה

 3. איתי הגיב:

  בוז'×™ הכריש החברתי – כך ×–×” נראה בימי "המאבק" על תקציב 2007 – דיווח של יהושע בן משה מישיבה של מפלגת העבודה

  http://www.blacklabor.org/?p=293

 4. הרצוג הקפיא את שכר המינימום ביחד עם אולמרט פואד ושמחון הגיב:

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/804967.html

 5. הרצוג הקפיא את שכר המינימום ביחד עם אולמרט פואד ושמחון הגיב:

  והעיתונאי שקיבל את המידע מהרצוג
  מספר בשבחו ועוקץ בעדינות את פרץ:

  "שר התיירות יצחק הרצוג, אשר היה גורם מרכזי בהבאת ההישגים למפלגת העבודה בדיוני התקציב, הניב גם מספר הישגים למשרדו שלו, משרד התיירות: ביטול כל מרכיבי הקיצוץ בתחום הפיתוח והשיווק שהיו עלולים להביא להתמוטטות הענף, תוספת תקציבית לחיזוק תיירות הצפון, שיווק התיירות בתקציב מוגדל."

  "הימנעות פרץ היתה חלק מהסכם שהושג בין יו"ר העבודה לבין ראש הממשלה אולמרט ושר האוצר הירשזון. השניים הציעו לפרץ להימנע בהצבעה לאחר שהסכימו על פשרה בנושא שכר המינימום."
  http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3303108,00.html

  שרי העבודה עושים לפרץ זובור גם בתקשורת: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3303233,00.html

  מזל שיש לנו את גיל חורב מ-NRG
  http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/478/235.html

  מפלגת העבודה נכנעה

  השר יצחק הרצוג שעמד בראש צוות המו"מ עם האוצר מטעם מפלגת העבודה אמר לאחר אישור התקציב כי "זהו הישג משמעותי וחשוב למפלגה שנאבקה לעמוד בעקרונותיה החברתיים. הצלחנו לבטל את כל מרכיבי הקיצוץ בתחום פיתוח ושיווק של משרד התיירות מה שהיה מביא להתמוטטות התעשייה. קיבלנו תוספת תקציבית לחיזוק התיירות לצפון ותקציב שיווק משמעותי להצלת התיירות הנכנסת".

  למרות הדברים, בנושאים החשובים שעמדו במחלוקת לא הצליחה מפלגת העבודה להביא להישגים משמעותיים: הקפאת קצבאות הביטוח הלאומי ובראשן קצבאות הילדים וקצבאות הזקנה לא תבוטל, מה שאומר שקצבאות הביטוח הלאומי יישחקו בשנת 2007 ביותר מ-4%.

  כמו כן, לא הצליחה העבודה לבטל את הסעיף השנוי במחלוקת של העלאת גיל הזכאות לקצבת אבטלה מ-20 ל-28 ולא הצליחה לבטל את הפגיעה במענקי העבודה הנדרשת לחיילים משוחררים בתחום התעשייה ותחנות הדלק. נושאים שקשורים בהפרטה ושינויים מבניים במשק שצפויים להביא לפיטורים של אלפי עובדים כלל לא נידונו.

 6. […] קצת ל”חיסולם” הפוליטי של אלו שפעילותם היתה לדעתי הרסנית למדינה ומנוגדת למצע המפלגה.   אך בסיכום הכולל, הבנתי כבר מזמן שמפלגת העבודה, למרות […]

 7. ישראל הגיב:

  אם בוזי שותק עדיין במשטרה בפרשת לקיחת כספים עבור הרצת ברק לרשות הממשלה אז במה הוא שונה מאריה דרעי שכאשר הוא שתק במשטרה קמה צעקה נגד השארותו בממשלה כי איך יתכן ששר (דרעי) יהיה שר כאשר הוא שותק במשטרה ואיך יתכן שסגרו לבוזי את התיק מחוסר עניין לציבור כאשר כל הציבור רצה לדעת מה עשה בוזי הרצוג עם הכספים שלקחוהאם הוחזרו הכספים

Leave a Reply