תושבי גבעת עמל – הפגנה ומשמרת מחאה באחד במאי

באחד במאי תושבי גבעת עמל יפגינו נגד משפחת כוזהינוף. ההפגנה בהשתתפות התושבים ופעילים חברתיים תצא משכונת גבעת עמל בשעה 8:30 אל עבר רחבת בית היהלום בבורסת היהלומים ברמת-גן ותימשך שם עד 10:00. משמרת מחאה תתקיים במקום בשעה 16:00 עד 17:30

ועד השכונה: "משפחת כוזהינוף לא רכשה פרדס. היא ידעה מראש שעל הקרקע אותה היא רוצה לרכוש, גרות משפחות עשרות שנים. תושבי גבעת עמל לא יעזבו את בתיהם ללא דיור חלופי מתאים ואקוויוולנטי"

ההפגנה בהשתתפות התושבים ופעילים חברתיים תצא משכונת גבעת עמל בשעה 8:30 אל עבר רחבת בית היהלום בבורסת היהלומים ברמת-גן ותימשך שם עד 10:00. משמרת מחאה תתקיים במקום בשעה 16:00 עד 17:30.

משפחת כוזהינוף, הבעלים של "יהלומי בראשית", רכשה לאחרונה תמורת 200 מיליון שקל את הקרקע בצפון גבעת עמל מידי משפחת אברמוביץ-זיתוני. הקונים והמוכרים התאחדו כדי לגרש את התושבים הותיקים שמתגוררים במקום 65 שנה.

משפחות אברמוביץ-זיתוני, התנדבו לסייע למשפחת כוזהינוף מהבחינה המשפטית, להגיש ולהריץ תביעות פינוי כנגד המשפחות, כי האחרונה עדין אינה רשומה בטאבו. משפחת כוזהינוף באלימות מילולית הצהירה שהיא אינה מוכנה לפצות התושבים.

תושבת השכונה: "בשבועיים האחרונים אנחנו מפגינים יום יום מול הבתים של משפחת כוזהינוף ושל מוכרי הקרקע משפחות אברמוביץ וזיתוני. לא נסכים לגירוש! משפחת כוזהינוף שמה לה למטרה להתחמק מפיצוי המשפחות וע"י כך לצמצם את עלויות הרכישה האסטרונומיות. זאת הסיבה שהיהלומנים המכובדים לא מעוניינים לנהל מו"מ על פיצוי. עתה מתברר שהופעתם בתקשורת והכרזותיהם על רצון לפצות התושבים היתה אחיזת עינים. כל הנסיונות מטעם התושבים, ליצור הדברות עם המוכרים או הרוכשים עלו בתוהו. אנו קוראים למשטרה להושיב הצדדים למשא ומתן, ולא לסייע לבעלי הממון לגרש התושבים."

רקע:

משפחת אברמוביץ היא משפחה עתירת נכסים. בבעלות המשפחה בתי קרור נכסי נדל"ן וחברת מסטרפוד מהגדולות בישראל לשיווק בשר ודגים ועסקים נוספים. משפחה זו לאחר מות האב צבי אברמוביץ ז"ל החליטה למכור כ-8 דונם בגבעת עמל ב' אותם הם מחזיקים לטענתם עוד מ-1935.

בשטחים אלה בגבעת עמל ב' הובאו והושמו בשנים 1947-1961 חלק מהתושבים ע"י המדינה ואחרים בהסכמת הסוכנות כפתרון לדיור. התושבים אינם פולשים. הם ברי רשות.

עשרות שנים בעלי השטח לא השקיעו אגורה שחוקה בבקתות המוזנחות ובתשתיות. היו אלה המשתכנים שבכספם שיפצו את יחידות הדיור הרעועות , נאלצים לחיות ללא חיבור לביוב ,כשעירית תל אביב מתעלמת מתנאי הסביבה הירודים.

עשרות שנים לא דרשו בעלי הקרקע אברמוביץ –זיתוני  מהמחזיקים להתפנות. נוח היה להם להיות פטורים מתשלום ארנונה ומסים. במהלך השנים, בעלי הקרקע לא דיברו עם המחזיקים ורק לעיתים נדירות הגיחו למקום.

לפני כארבע שנים נחתם הסכם אופציה לרכישת השטח ע"י  ענבל אור בסכום גבוה של 210 מיליון שקל שסינוור את עיני הבעלים. בנוסף, ענבל אור בגיבוי של משפחת אברמוביץ –זיתוני סיכמה עם המשפחות על פיצויים תמורת פינוי השטח בסך של כ-80 מיליון שקל ל-28 משפחות.

עיסקה זו נכשלה ומשפחת אברמוביץ החליטה למהר ולמכור השטח למשפחת כוזהינוף, הבעלים של "יהלומי בראשית" . משפחת אברמוביץ חתמה על הסכם מכר בסך 200 מיליון ומבלי שדאגה שהרוכשים ילמדו את דרישותיהן של המשפחות  שמתגוררות  עשרות שנים בשטח לדיור חילופי.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

Leave a Reply