חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ח"כ איציק שמולי: הסוף לניתוקי המים

נושאים זכויות אדם, חדשות ב 29.04.14 0:57

רשות המים משכה את התקנות שקידמה למען מתן סמכויות לניתוק מים. ח"כ איציק שמולי (העבודה) וח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) עצרו את יוזמת החקיקה לניתוקי מים

הגיעו מים עד נפש סטיקר איציק שמולי

לאחר מאבק של חודשים ארוכים שניהל ח"כ איציק שמולי ביחד עם האגודה לזכויות האזרח וארגונים חברתיים נוספים כנגד ניתוקי המים לצרכנים הביתיים הודיעה הבוקר רשות המים כי היא מושכת את התקנות שקידמה בחודשים האחרונים שהיו אמורות להתיר בחוק ניתוקי מים על ידי התאגידים. ח"כ שמולי: "בזכות מאבק עיקש הצלחנו לעצור את התאגידים ואת רשות המים מלקדם את החקיקה המבישה הזאת ובכוונתי לוודא שאכן המדיניות הזו מיושמת ושלא ינתקו לאף אחד בישראל יותר מים".

לאחר חודשים רבים של מאבק ממושך שאותו הוביל ח"כ איציק שמולי בשיתוף הארגונים החברתיים דוגמת: האגודה לזכויות האזרח ופורום מים ירושלים הודיעה הבוקר רשות המים כי בכוונתה לעצור את החקיקה שקידמה למען מתן סמכויות לניתוק מים לתאגידי המים הפרטיים. כזכור, רשות המים היא שקידמה את קידום התקנות ובפעם האחרונה הצליחו שני ח"כ בוועדת הכלכלה, ח"כ איציק שמולי (העבודה) וח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) למנוע מיו"ר הוועדה ח"כ אבישי ברוורמן, שתמך בתקנות, את ההצבעה ועצרו בפועל את יוזמת הממשלה. הסכנה היא שכניסת התקנות לתוקף הייתה מעלה דרמטית את כמות הניתוקים בישראל, שכן במקום לנקוט כנגד החייבים בהליכים משפטיים ובהליכי הוצאה לפועל כאמצעי גבייה (כמקובל כמעט בכל המדינות המערביות) היו התקנות, במידה והיו נכנסות לתוקף, מתירות לתאגידי המים הפרטיים את הסמכות לנתק חייבים ולהתירם ללא גישה למים.

ח"כ איציק שמולי: "אני שמח שאחרי מלחמה עיקשת וממושך הצלחנו לעצור את החקיקה המבישה הזו ושמח שבסופו של דבר גם יו"ר ועדת הכלכלה התעשת והסיר את תמיכתו מקידום התקנות. הדבר החשוב כרגע הוא לקדם את הצעת החוק שלי ושל חברי כנסת נוספים שנכתבה ביוזמת האגודה לזכויות האזרח ותאסור על ניתוקים בחקיקה ולוודא שהמדיניות הזו של אפס ניתוקים תיושם בפועל ממחר בבוקר. מים הם לא מותרות, זה מצרך קיומי ולכן אסור לנתק מים לאנשים בשום מקרה.אני כבר מסתער על היעד הבא: במקום לסגור מים לאנשים צריך לסגור את התאגידים עצמם שהקפיצו את תעריפי המים בישראל לשמיים".

הודעה מאת אייל בסון, הדובר של ח"כ איציק שמולי

לקריאה נוספת:

רשות המים תוותר על ניתוק האספקה ככלי לגביית חובות

מסתמן: רשות המים תאסור ניתוקי מים לחייבים

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.