כנס "לכסות בשקוף"

כנס "לכסות בשקוף" יתקיים ביום חמישי ה- 1/5/2014 בין השעות 16:00-18:30  מרכז המורים בבאר-שבע

הכנס הוא חלק ממיזם של "אשה לאשה – מרכז פמיניסטי חיפה", "נשים וביטוח לאומי" העוסק בהעלאת מודעות למחלות שקופות /עמומות מבחינה רפואית, ולמצבן המורכב של נשים המתמודדות עם חולי כרוני ופונות לקבלת סיוע .

במוקד הכנס – הספר "לכסות בשקוף: על סבל גופני, עמימות רפואית, והכחשה חברתית" מאת ד"ר עדי פינקלשטיין בהוצאת 'רסלינג'. הספר מבוסס על מחקר בנושא תשישות כרונית ופיברומיאלגיה וזוהי עבודת המחקר הראשונה המתפרסמת על שתי המחלות בהקשר הישראלי,מחקר ארוך ומקיף במסגרת הדוקטורט של ד"ר פינקלשטיין שערך ×› 10 שנים.

ד"ר עדי פינקלשטיין היא אנתרופולוגית רפואית, מלמדת באוניברסיטה העברית ובמרכז האקדמי לב שבירושלים.

המרכז לחקר וקידום בריאות האישה באוניברסיטת בן גוריון והיועצת לראש-העיר למעמד האישה בעיריית באר-שבע נתנו את תמיכתן לכנס. הכנס מיועד לכלל הציבור ובפרט לתושבי הדרום – באר-שבע,ירוחם, אופקים, נתיבות, רהט והפזורה הבדואית.  (ההזמנות בעברית ובערבית מצורפות). זהו הכנס השני בסדרת כנסים של "לכסות בשקוף" הכנס הראשון היה בחיפה רצ"ב תמלול הכנס והזמנה על מנת להתרשם  לתכנים שהיו בו.

הכנסים מפגישים חוקרים ואנשי מקצוע ממגוון תחומי ידע הדנים בסוגיות העולות מעבודת המחקר ומופיעות בספר כמו: היחס לחולות ולמחלות מצד הממסד הרפואי, החברה והמשפחה הקרובה, החוויה האישית של החולות וכן היבטים משפטיים ובירוקרטים הנוגעים למחלות.

לפרטים נוספים  נא לפנות לשותפות במיזם ומפיקות הכנס :

צביה דעי 052-6032603 דוא"ל tiltanco@012.net.il

סמדר נאמן 050-2396681 smadarne@013net.net

הזמנה שקוף באר שבע עברית (1)

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , ,

Leave a Reply