שי פירון, פתור את משבר הלבורנטים בבתי-הספר

הלבורנטים, עובדי המעבדות בבתי הספר, הכריזו על שביתה המעמידה בספק את קיום בחינות הבגרות. עצומה של מורים, הורים ותלמידים קוראת לשר החינוך ולמנכ"לית משרדו להתערב אישית בסכסוך ולהביא לפתרונו

מאת מערכת עבודה שחורה

מקצוע הביולוגיה היה כל השנים מקצוע דגל במערכת החינוך. התלמידים התמחו נוסף לידע תיאורטי במיומנויות חקר ומעבדות חקר. בעוד שבועיים אמורה להתקיים בחינת בגרות מעבדה, בביולוגיה. בשל שביתת הלבורנטים מוטל צל כבד על קיום הבחינה, המורים והתלמידים נמצאים במצב של חוסר וודאות. אם השביתה תימשך,  לא יהיה ניתן לקיים את בחינת הבגרות.

היתכן שתהליך למידה מורכב בו מכשירים עצמם תלמידים לבצע מעבדה ולנתח את הממצאים לא יגיע לקו הסיום? היתכן כי לא יימצא פתרון?

אנו דורשים  שמשרד החינוך ששם לעצמו מטרה לחנך ללמידה משמעותית יפתור את הסוגייה באופן מיידי.

כמו כל משרד ממשלתי, מורכב משרד החינוך מאנשי מקצוע המתמחים בתחומם ומאנשי המנהלה פקידי מינהל ואוצר, האמונים על התפעול האדמיניסטרטיבי. בסכסוך על שכר הלבורנטים, המשתכרים שכר נמוך מאד יחסית למשק, המפתח לפתרון הסוגיה בידי החלק המנהלי במשרד.

אנו קוראים לראשי המשרד, שר החינוך ומנכל"ית המשרד, להתערב ולפתור מיידית את הסכסוך, כדי שהלבורנטים יחזרו לעבודה והתלמידים יוכלו להיבחן בבחינת הבגרות במעבדה כמתוכנן.

על החתום: תלמידים, מורים, הורים, וכל הדואגים לעתיד המקצוע

לחתימה על העצומה – לחץ כאן

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

One Response to “שי פירון, פתור את משבר הלבורנטים בבתי-הספר”

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    כתבה:
    בעקבות סכסוך לא יתקיימו בגרויות
    http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/574/677.html?hp=1&cat=402

Leave a Reply