postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » גבעת עמל, המאבק בתשובה נמשך למרות הפינוי האלים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גבעת עמל, המאבק בתשובה נמשך למרות הפינוי האלים

נושאים דיור, תכנון ובניה, חדשות ב 13.04.14 0:49

למרות העובדה ששר השיכון ח"כ אורי אריאל מינה את מנכ"ל משרדו לעמוד בראש ועדה לבדיקת התנהלות המדינה בגבעת עמל, יצחק תשובה ביצע פינוי אלים של 7 משפחות בגבעת עמל.  התושבים והציבור דורשים הקפאת הפינויים עד לסיום הבדיקה. נמסר מועד שכונת גבעת עמל 

גבעת עמל דורשת משר השיכון לעצור מיד את הפינויים עד לסיום עבודת ועדת הבדיקה

לחץ ציבורי חזק על שר השיכון ומשרדו. יותר מ-500 פקסים נשלחו על ידי הציבור בדרישה שיקפיא את הפינויים בגבעת עמל עד לסיום עבודת ועדת הבדיקה.

גבעת עמל מפנה את הבת של תשובה מהחברה הישראלית

היום, 9/3/14,בשעה 19:30 תושבי גבעת עמל יגישו לגל נאור, בתו של יצחק תשובה ואדריכלית פרויקט פארק בבלי, צו פינוי מהחברה הישראלית.  ההפגנה תצא מקניון עיר ימים בנתניה (צמוד לצומת פולג)

לקריאה נוספת

שר השיכון הודיע בתחילת חודש מרץ על הקמת ועדה בין משרדית, בראשות מנכ"ל משרד השיכון, לבדיקת התנהלות המדינה בגבעת עמל. הוועדה תגיש את מסקנותיה בתוך שלושה חודשים.

בעת שהועדה יושבת על המדוכה, ביום 27/3/2014, יצחק תשובה ביצע פינוי אלים של 7 משפחות בגבעת עמל. לוחמי יס"מ ומג"ב הסתערו על השכונה ותושביה, פרצו אל הבתים המיועדים לפינוי, והחלו לנתץ ולהרוס. בחסותם, ניהלו נציגיו של תשובה משא ומתן כספי עם התושבים המיועדים לפינוי. למרות שנציגי תשובה הצהירו בסיפוק על "פינוי בהסכמה", בפועל הפינוי נעשה תחת לחץ כבד, בגדר סחיטה באיומים.

לינק לתמונות מהפינוי האלים (התמונות מוגנות בזכויות יוצרים)

ועד תושבי גבעת עמל: לא יתכן שבעת שהוועדה עובדת, ניתנת ליצחק תשובה יד חופשית לפעול בגבעת עמל באופן בלתי הפיך שמונע כל אפשרות לתיקון העוול שעשתה המדינה, והופך את עבודת הוועדה למיותרת.

נכון להיום, 10/4 – נמסרו צווי פינוי חדשים בשכונה לביצוע אחרי פסח, ומשפחות נוספות עומדות להזרק מהבית בו הן חיות 65 שנה, באלימות וללא פיצוי הולם.

ועד גבעת עמל מוסר:

 1. אנו מצפים שהוועדה תבדוק לעומק את שלושת הכשלים העיקריים בהתנהלות המינהל:
  מדוע רשות הפיתוח לא הסדירה את מעמדם של תושבי גבעת עמל לפי מסמך "הוראות נוהל לקבלת דמי היתר בנכסים העירוניים של רשות הפיתוח" שכולל את הנהלים לקבלת זכויות של דיירות מוגנת וקבלת דמי מפתח על בתים השייכים לרשות הפיתוח, הרשות שהחזיקה את הבתים הפלסטינים הנטושים?מדוע רשות הפיתוח לא נענתה לבקשות התושבים המתועדות למכור להם את הקרקע וזאת בניגוד למסמך "הוראות למכירת נכסי רשות הפיתוח 1960" ואף הסתירה מסמך זה מפני תושבי גבעת עמל?מדוע במשך עשרות שנים לא אכפה רשות מקרקעי ישראל את התחייבויות היזמים, כפי שמותנה בחוזה מכירת הקרקע בגבעת עמל מ-1961, לבנות דירות לתושבי השכונה ואף התנערה מהן?אנו דורשים שעד לבירור השאלות האלה, יוקפאו הפינויים בגבעת עמל.אנו דורשים להתייצב בפני הוועדה ולהציג בפניה התכתבויות ומסמכים היסטורים שהם הכרחיים לחקר האמת.אנו דורשים שנציג מטעם שכונת גבעת עמל ילווה את עבודת הוועדה.
 2. פנינו לשר השיכון ומנכ"ל משרדו פעמים רבות בשבועיים האחרונים לקבוע פגישה דחופה על רקע הפינויים האלימים בשכונה, לברר מתי הוועדה מתכנסת ולתאם את הופעתנו בפניה. עד כה איש לא חזר אלינו ויצר קשר מטעם שר השיכון. עולה בנו החשש כי הוועדה הוקמה כדי לקבור את נושא גבעת עמל ולנקות את מינהל מקרקעי ישראל מאחריותו למצבנו כיום.

הפגנת תושבי גבעת עמל מול משרד ראש הממשלה בירושלים

GivatAmal20140209IMG_0855

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

תגובה אחת

 1. מנעי :

  עוד לא הבנת מי מנהל את המדינה הזו.הכל למראית עין.הכל בכאילו. לא שלטון ולא שיפוטיות ולא אכיפה.בריוני-ההון וקלגסי השוד הציבורי המרובד הם פוסקי הדור והעת.כל השאר מריונטות אימפוטנטיות מרצון -או מחרדת-קיום-.

  קוראים לזה סטרטוקרטיה-פלוטודמוקטטורית.
  צורת בלוף-שלטון של חמושים הייחודית ובלעדית לישראבלוף.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.