חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הבחירות לארגון המורים 2014 – הניסיון לתקן מבפנים, בוועידת הארגון

נושאים דעות, חינוך ותרבות ב 8.04.14 7:40

חברי ועידת ארגון המורים התכנסו באולמי "אווניו" באיירפורט סיטי כדי לשנות את התקנון לקראת ישיבת המועצה שעתידה להתקיים בסמיכות קרובה. מה שהתרחש שם משקף את פעילותם הכנה של חברים שניסו לתקן מבפנים את הקלקולים בארגון המורים. המורה הדס בויארסקי גבע מספרת על האירוע

את זה כתבתי למורים בביה"ס בו אני מלמדת-

שלום לכולם!

נתחיל מהסוף- רן ארז נבחר לקדנציה שישית!!!

אבל ההתחלה הייתה…תתכוננו לשעת סיפור. אבל אל תקראו לקראת השינה….

וכן- זה היה אחד הימים הקשים בחיי…

הגענו בבוקר לאולמי "אווניו" באיירפורט סיטי. את פנינו קידמו אנשי אבטחה שחיפשו האם יש עלינו שלטים והחרימו אותם (ברור שהגענו עם שלטים על A4 שעליהם היה כתוב: רוצים בחירות חשאיות. רק 2 קדנציות, רוצים שינוי…מה- זה לא דמוקרטי?!) כמו גם הגענו עם טפסים במטרה להחתים צירים על 2 סעיפים בתקנון- בחירות חשאיות גם בוועידה והגבלת כהונת היו"ר ל- 2 קדנציות בלבד.

בשביל המוביל לאולם קידמו את פנינו חבורת צרחנים וצרחניות שקיללו וגידפו אותנו וניסו למנוע בעדינו מלהיכנס. עדיף לא לחזור על אימרות השפר ש"רצו" שם.

נכנסתי למבואה ונרשמתי. פניי לעבר אולם ההתכנסות. אנשים שנכנסו פנימה לפני הזהירו אותי לבל אכנס. מי שנכנס לא יוכל לצאת (???) למה? ככה קיבלו הוראות. חיכיתי בחוץ זמן מה ולבסוף נכנסתי. ניגשתי לחברת האבטחה ולכמה עובדים מהמקום ודובבתי אותם. האינפורמציה שקיבלתי מהם הייתה שמעולם הם לא קיבלו הוראות אבטחה כאלה!!! בפנים היה כיבוד, אנחנו המשכנו להחתים ולקבל צעקות (סיכמתי עם איש האבטחה הבכיר שהוא יעלים עין ממה שאנחנו עושים. על אפם וחמתם. שווה להיות נחמדה…)

הועידה הייתה אמורה להתחיל בשעה 9:00 וידענו שינסו למשוך זמן. נכנסנו לאולם והתחילו הנאומים. הצירים (שנכנסו עם תגים לבנים) וכמות זהה של כל מיני (?) עובדים, פעילי ארגון, מושתלת בשכר שבאה לעשות רעש למען רן ארז והתנהגה כאילו יצאה מבית חולים לחולי נפש (ממש כך) ופנסיונרים על פנסיונרים. אני הייתי אחת הצעירות שם! בחיי!!!

עלו בזה אחר זה חברי ההנהלה, מקבלי השכר וסיפרו על הישגיהם המופלגים. נורית ולנסי גם סיפרה קצת על הכישלונות, בעיקר במה שנוגע לעוז ולחטיבות הביניים. רן ארז עלה עם מצגת (אני כבר אלמד אותו איך עושים מצגת שווה) והראה כמה הארגון נפלא. – ארגון המורים הוא "מותג".

קריאות הביניים שלנו ש"בואו נתחיל להצביע על שינוי התקנון כי לשם כך באנו" לא הועילו וכך התחלנו את ההצבעה בסביבות 12:00 (3 שעות איחור)

עברנו סעיף סעיף. (מכיוון שלא כולכם יודעים במה מדובר- יומיים קודם יושבת ועדה מתמדת ומעלה נושאים לשינוי בתקנון הארגון. הועידה מצביעה על שינויים אלה). רן ארז עומד על הבמה ורוצה להתחיל להקריא. אני דורשת להוציא מהאולם את כל מי שאין לו זכות הצבעה. מתעלמים. אני ניגשת לבמת הנשיאות ודורשת שוב. ושוב. לא מוותרת. לא מסכימה שיתחילו. לא ממש סופרים אותי עד שבא לעזרתי חבר מועצה ותיק (שדאגתי להתיידד איתו. הרי אפגוש אותו בהמשך) רק אז יוצאת הוראה שחסרי זכות ההצבעה יעברו לירכתי האולם. אף אחד לא זז. חלקם לוקח את התגים שלהם ומכניס לכיס….

ואז מתחילה ההצבעה. רן ארז עומד על הבמה ומקריא את ההצעה לשינוי. מי שבעד מרים את הפתק שלו ואז עוברות בין השורות פקידות מהארגון וסופרות. מי נגד? כנ"ל. מי נמנע? כבר הבנתם…כמובן שרן רואה במדויק מי מצביע ועבור מה!…

אני ראיתי כאלה שהצביעו גם בעד וגם נגד. הפניתי את תשומת הלב לזו שמנתה. אז הפניתי….

וככה ממשיכה ההצבעה ואני מתכווצת. לא יכולה להכיל את בליל הרגשות שמציפים אותי- תדהמה. כעס, תסכול. אני לא מבינה.

ההצבעה כמו בשוק! ומיד מתחילים לראות את תופעת העדר.

רן מודיע מה הוא חושב ובהתאם הרמת הידיים. וכשרן התבלבל- גם העדר התבלבל. ואנחנו – כ-60-70 אנשים נדהמים.

ההצעה שהבחירות תהיינה חשאיות- לא עוברת! הקהל צועק שאין צורך (אני רוצה לראות מורה שיצביע בניגוד למזכיר הסניף שלו, צריך למחרת לעזור לו ומקבל את שכרו מהארגון וחבל שלא ראיתם את המבטים לצדדים כדי לראות מה כולם מצביעים).

ההצעה שהכהונה תוגבל ל- 2 קדנציות- נדחית.

ההצעה להעלות את מספר חברי המועצה מ-53 ל- 56 מתקבלת כאשר אחד מתוך 3 הנוספים יהיה משוריין לגמלאי (גם ככה- רוב החברים שם גמלאים) והטיעון שהעלה רן היה ש"גם אתם תהיו פעם גמלאים". הקהל מאושר ומאשר….

ההצעה שאת יו"ר ארגון המורים יבחרו כלל המורים נדחית! גם לא ההצעה שהוא ייבחר ע"י הצירים! בחירת היו"ר תישאר בידי המועצה שחצי מחבריה כמעט מקבלים שכר מהארגון… (מטורף!)

ההצעה שחל איסור חמור על כל התאגדות של מורים! מתקבלת! (מה שאומר שלעולם לא יוכל לקום מועמד מתחרה- כי אסור לו להתאגד ולקבל תרומות למשל)

ההצעה להפסיק להתנהל כאגודה עותומנית – נדחית! (העותומנים נעלמו מהעולם אבל הארגון נשאר שם…יש לכך משמעויות של שקיפות ודוחות כספיים)

מזל שההצעה של רן לכהן 5 שנים נדחית ונשארת על 4 שנים.

וכשאני אומרת החלטה- זה ברוב מוחץ! אנחנו היינו משהו כמו 20%. נכון שלעומת ועידות קודמות היינו רבים אבל….

תגידו- זה נראה לכם נורמלי? ציבור מורים שבמקום שידאג להעצמת כוחות של המורה מעצים את כוחו של היו"ר???

אין לכם מושג איזה מורים נלחמו שם. וגם אם אני לוקה באובייקטיביות- מצאתי סביבי אנשים מכל הארץ נבונים, משכילים, חושבים. תענוג! (למרות שבשלב הזה- עם דמעות בעיניים, כבר תהיתי- מה אני עושה שם? בשביל מה הייתי צריכה את זה?!)

והנציגים מסניף השרון? אין עליהם!!! כולם התגייסו. הכינו שלטים, החתימו, נלחמו. מבטיחה לכם שאנחנו בחברה טובה!!!! הקשר שנוצר בין כולנו חזק ופורה ויימשך גם הלאה. (דרך אגב גם לקבוצה שלנו במייל דאגו לפרוץ)

לאחר שהסתיימה הפארסה הזו נסענו- ענת שניידר, יעקב אפשטיין ואנוכי- למלון קראון פלאז'ה בתל אביב. ארוחת ערב ואח"כ הצבעה. להזכירכם- אני מכירה שם כמעט את כולם באופן אישי. הרי ליוויתי אותם לפני השביתה ובמהלכה. כולם נשארו שם…

צריך להמשיך ולספר מה הלך ?

ההצבעות הסתיימו. לא היה טעם להגיש מועמדות לכלום. הכל היה מכור מראש ומה שהיה הוא שנשאר.

תבינו- אין לי בעיה עם התוצאה! אין לי בעיה שאנשים טובים ימשיכו במלאכתם! חשוב שהרוב יקבע!!!

רק שתהיה דמוקרטיה נאותה. החל מתהליך הבחירות הלקוי וכלה במה שקרה בועידה.

ההצבעות במועצה הסתיימו- פתחו שמפניה שנשפכה על השטיח, רקדו את ריקוד הניצחון ואני לקחתי מונית ורכבת ונסעתי הביתה. את המפתח לחדר שקיבלתי (מה אתם יודעים?- קיבלתי) החזרתי. אתם חושבים שכדאי לי להגיש החזר נסיעות???….

אל דאגה מורים יקרים- לקחתי משימה ואעמוד בה! ועל כל צעד ושעל אקפיד לעדכן.

ובסופו של יום- המטרה חייבת להיות- להיטיב את מעמדו של המורה!!!!!!!

ותזכרו- לפנינו חג החירות. אז חג שמח!!!!

פורסם לראשונה בפייסבוק "הנהגה חדשה בארגון המורים"

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.