חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סדרי פסח לפליטים בתל-אביב ובמתקן "חולות"

נושאים זכויות אדם, מידע על פעילויות ב 7.04.14 1:03

סדר אחד ייערך ביום חמישי 10.4.2014 בשעה 20:00-22:00, כיכר רבין, תל אביב. הסדר השני ייערך ביום שישי 11.4.2014 בשעה 13:00 בחולות (הסעה מגינת לוינסקי בת"א ב 10:30, בהרשמה מראש)בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים

כל שנה, יהודים ברחבי העולם מתחילים את חג הפסח – חג החירות – עם המסורת של "סדר פסח", שבו זוכרים ומספרים את סיפור יציאת מצרים, חוגגים את חירותנו, ופותחים את שערנו ואת שולחננו לחברינו ולמשפחותינו ולכל אלה שעדיין כמהים לחירות ולארוחה חמה.

מאז 2007, של שנה בשבוע לפני פסח מתקיים בגינת לוינסקי שבדרום תל אביב "סדר הפליטים", שבו יושבים מסובין ישראלים ופליטים יחדיו, וכל אחד ואחת מספר\ת את סיפור "יציאת מצרים" שלו ושלה, חולקים ארוחה חמה, בדמעה ובצחוק, במרור ובחרוסת, ושואפים לחירות לאלה שעוד אינם חופשיים.

השנה:

לפעם הראשונה נקיים 2 אירועי "סדר החירות" – אחד במרכז תל אביב, ואחד במתקן "חולות" בנגב. מטרת האירוע בתל אביב היא: לפתוח הזדמנות למפגש אישי ואנושי בין ישראלים ומבקשי מקלט, להקשיב לסיפור אחד של השני, ולהכיר אחד את השני. אנו בתקווה שהמפגש יעזור לנו להביא משמעות חדשה ל"חג החירות" שלנו, כך שנוכל להודות על חירות שיש לנו, ולהיזכר בחירות שעדיין חסר.

מטרות האירוע בחולות הינן: לספק ארוחה חמה לכלואים במתקן חולות וגם הזדמנות לצחוק ולחגוג, לדבר ולספר, ולקבל אוזן קשבת וכתף תומכת; לתת הזדמנות לישראלים\ות לשמוע את סיפוריהם של מבקשי המקלט הכלואים בחולות, ולעורר מודעות למצבם, להעריך את החירות שיש לנו שלא ניקח אותו כמובן מאליו, ולהפחית קצת משמחתנו בחג זה כשנזכור את כל אלה שעוד אינם חופשיים, ולקבל השראה לפעול למען חירותם.

יום חמישי 10.4.2014 בשעה 20:00-22:00, כיכר רבין, תל אביב

יום שישי 11.4.2014 בשעה 13:00 בחולות (הסעה מגינת לוינסקי בת"א ב 10:30, בהרשמה מראש) (לפרטים נוספים על האירוע בחולות לחצו כאן: www.facebook.com/events/58643918144057 )

יום שני 14.4.2014 בערב – ליל הסדר בכל העולם – אנא השתמשו במוסף "סדר הפליטים" שלנו בליל הסדר שלכם! ראו: www.truah.org/refugeeseder

בתוכנית:

– מעגלי שיח של ישראלים ומבקשי מקלט

– מופעים מוזיקליים

– מיצג תיאטרלי: אחד שחור חזק

– ועוד…

חשוב לדעת:

שני האירועים פתוחים לכן בן אדם, ללא הבדל דת, גזע, מין, לאום, או כל זהות שהיא.

כולם\ן מוזמנות ומוזמנים!

מי שמועניינ\ת להתנדב – בהכנת האירוע, בהנחיית מעגל שיח, וכו' – נא לפנות ל: [email protected].

"בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאלו הוא יצא ממצרים" – ההגדה של פסח.

www.facebook.com/refugeeseder

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.