postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » תוצאות הדיון בבג"צ המים בירושלים המזרחית

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תוצאות הדיון בבג"צ המים בירושלים המזרחית

נושאים זכויות אדם, חדשות ב 3.04.14 2:04

תושבי ירושלים המזרחית יצטרכו להמשיך לחכות למים. בג"ץ נתן למדינה ארכה של חדשים להצגת התקדמות לבעיית המים בירושלים המזרחית

בדיון דחוף שהתקיים הבוקר בבג"ץ במשבר המים בשכונות ירושלים המזרחית שמעבר לחומה, ציינו השופטים – הנשיא גרוניס והשופטים דנציגר וזילברטל – כי המצב אקוטי, אך נתנו למדינה כחודשיים להציג התקדמות.

הבוקר התכנס בג"ץ כדי לדון בעתירה דחופה שהגישו האגודה לזכויות האזרח ותושבי השכונות שמעבר לחומת ההפרדה בירושלים, בדרישה לפתור בדחיפות את משבר המים האקוטי שנמשך כבר חודש. ברובם של הבתים בשכונות ראס ח'מיס, ראס שחאדה, שכונת השלום ומחנה פליטים שועפט אין מים בכלל, או שזרימת המים "רק" חלשה ונפסקת מעת לעת. במהלך הדיון הודתה נציגת המדינה כי גם כעת, במשרד התשתיות והמים לא יודעים מה מקור הבעיה ואיך ניתן לפתור אותה.

שופטי ההרכב הסכימו בדיון כי הבעיה אקוטית ויש לפתור אותה, אך העריכו כי נדרש לשם כך זמן רב ולכן העניקו למדינה ארכה של 60 יום להצגת התקדמות. הפתרון, לפיכך, אינו צפוי בזמן הקרוב.

לדברי עו"ד קרן צפריר מהאגודה לזכויות האזרח, שייצגה את העותרים בדיון, "אני מקווה שהביקורת של בית המשפט תביא להאצת הטיפול, שכן אם לא יימצא פתרון מידי, אנחנו עלולים להגיע למשבר מים קשה עוד יותר בשיא הקיץ. אין מחלוקת כי החיבור למים של בתים רבים בשכונות כה מוזנחות הוא סוגיה מורכבת שמצריכה טיפול יסודי, אלא שחודש חלף מאז תחילת המשבר, והרשויות פשוט גוררות רגליים. השר הממונה, סילבן שלום, כלל לא ידע על הבעיה גם שבועיים אחרי שפנינו למשרדו בעניין, ובדיון בכנסת אמרו חלק מנציגי המדינה כי הם לא ניגשו לטפל בבעיה כיוון שקראו בעיתון שהיא נפתרה."

בג"ץ 2235/14

לעתירה, לפרוטוקול הדיון ולחומרים נוספים, באתר האגודה לזכויות האזרח

הודעה של האגודה לזכויות האזרח

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

2 תגובות

 1. לרפי :

  אני מאמין ויודע שמזרח ירושלים אינה המקום

  היחיד בארץ הסובל מבעיות של חיבור בתים למים זורמים.
  תמהני שהאגודה לזכויות האזרח בחרה להפלות את מזרח ירושלים ביחס למקומות אחרים, כגון הבדואים בנגב…ולטפל בה כאילו מדובר בסוגיה יחידנית.
  אינני מתפלא משום שהאגודה לא באמת מעוניינת בזכויות אזרח ובצדק חברתי, אלא בניגוח הממשלה בכל נושא שריח פלשתינאי נודף ממנו.
  אשמח אם ממשלת ישראל לא תתרגש יתר על המידה מהפניה, ותארגן את העבודה בנושא החיבור למים זורמים לפי זמן המתנה של הצרכנים השונים ולפי סיבוכי הביצוע ועלותם, ולא לפי פניות קנטרניות של האגודה.

 2. לל.רפי :

  מזרח ירושלים לא סובלת מבעיות מים, היא סובלת מחוסר מים. האם אתה מכיר עוד מקומות שאנשים חיים בהם בלי מים? מדוע אתה מקל ראש באיכות חייהם של התושבים שם? ממשלת ישראל אכן לא מתרגשת מהפנייה. היא הפסיקה להתרגש בכלל ממצבם של אזרחיה היהודים והלא יהודים. היא איבדה את החמלה, ואתה מעודד זאת. חבל מאוד. העתירה של האגודה לזכויות האזרח אינה קנטרנית. היא אנושית המבינה למצוקותיו של האדם באשר הוא אדם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.