חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פרשת סילבן שלום – מדיניות האליטות, האשמת הקרבן

נושאים דעות, פוליטי ב 31.03.14 1:10

האליטות השולטות במדינת ישראל והממשלה שמשרתת אותן על חשבון כולנו, משתמשות באותה מדיניות הסברה כנגד כולנו- הסתה והאשמת הקרבן. הן עושות זאת באמצעות מעצבי דעת הקהל המבצעים את העבודה המלוכלכת של האליטה

מאת: קורט טוכולסקי

מדיניות האליטות, האשמת הקרבן

ההתקפה המכוערת בתקשורת כנגד המתלוננת כנגד השר סילבן שלום על אונס,  נעשית בידי עיתונאי חצר ועיתונאים מטעם שהם בעצם מי שמוקמו במוקדי הכוח התקשורתיים ומעצבים את דעת הקהל בהתאם לצרכיהם של בעלי ההון. השר סילבן שלום, איש עשיר בפני עצמו שהתחתן עם הון ומאז משרת את ההון בכנסת ובממשלה זוכה תמיד לסיקור אוהד מעמיתיו לשעבר בתקשורת. השר שלום רק לאחרונה היה שותף למתן הטבות מפליגות לתאגידי וטייקוני הגז ששודדים את הציבור הישראלי ומסרב לחשוף את פגישותיו עם בעלי הון ושליחיהם. עכשיו הוא מואשם בידי עובדת שלטענתה הוא אנס לפני 15 שנים תוך ניצול מרות, במשך שנים העובדת שתקה כי כולנו יודעים מה קורה למי שמתלוננת על אונס במדינת ישראל. כעת לאור הסיכויים הטובים של שלום להיות נשיא המדינה ומתוך כבוד שהיא רוחשת למוסד הנשיאות ורצון למנוע את הכתמתו בידי עוד אנס, פנתה האישה להתלונן. מרגע היוודע דבר התלונה היא מוכפשת ומותקפת בצורה מכוערת, לא עניינית ולא מהותית בידי חבריו וחברותיו של השר שלום בתקשורת. הצורה שבה היא מותקפת, כותרות מגמתיות, עיוות האמת, שימוש במובילי דעת קהל לצורך ניגוח, נראתה לי מאוד מוכרת במיוחד לאור הסמיכות להתקפות שרים ופקידי אוצר כנגד עובדי משרד החוץ או המערכה המכוערת והמעוותת שמנהל העיתון דה מארקר כנגד עובדי חברת החשמל. כאן נפל לי האסימון, האליטות השולטות במדינת ישראל והממשלה שמשרתת אותן על חשבון כולנו, משתמשות באותה מדיניות הסברה כנגד כולנו, הסתה. ואין דרך טובה יותר להסתה מאשר להאשים את הקרבן.

עובדים רוצים לשפר את תנאיהם, מיד מואשמים בפגיעה בחוסנה של המדינה/חברה/בעל הון, הם מרוויחים המון, הם לא יעילים, הם חוסמים את הדרך בפני התייעלות. אישה שנאנסה תמיד מותקפת ומואשמת בעצמה. היא יכולה להיות ילדה בת 13 או עובדת בכירה בלשכתו של שר היא האשמה, למה היא לא התלוננה בזמן, למה היא שכבה עם 10 נערים וכן הלאה וכן הלאה. ככה מוצגים הקורבנות בידי מעצבי דע הקהל של שלטון ההון בתקשורת.

ככה עובדת מערכת ההסברה של האליטה ששולטת פה, היא מאשימה את קורבנותיה. העניים אשמים, הנשים אשמות, העובדים אשמים, החרדים אשמים, הערבים אשמים. ממשלת ישראל הנוכחית שנשלטת בידי אוליגרכיה מקומית וזרה של תורמים כבדים המפעילים את ראשי מפלגות הקואליציה כמו מריונטות צייתניות, מאשימה את כולנו במצבנו. אוי ואבוי לנו אם נעז להתלונן, מיד נותקף בידי תקשורת צייתנית, בידי מעצבי דעת קהל בשכר. קודם כל מכים בנו בכותרות צעקניות, ברכילות מרושעת ובחצאי אמיתות, מציגים לנו למה הקרבן לא אמין, מלעיגים אותו, זאת יכולה להיות קורבן עבירת מין או יו"ר ועד עובדים כמו גילה אדרעי או ציבור שלם של עובדות ועובדים כמו עובדות ועובדי משרד החוץ. הם יזכו לאותו יחס, מספרים לנו דברים שירגיזו אותנו, מערערים את האמינות והיושרה של מי שמעזים להתייצב נגד אנשי האליטה ולהגיד להם לא, אתם לא תאנסו ולא תפריטו, לא תגנבו ולא תכו. הם מטילים רפש בקורבן ובכך זורעים אימה ופילוג, היום תוקפים את קורבנות האונס, העובדים שותקים, מחר יתקפו את העובדים קורבנות האונס ישתקו וכן הלאה אבל כולנו קורבנות של אותה מציאות. של הסרת אחריות המדינה, של הפיכת האדם שמעז להתלונן נגד המציאות לאויב.

אותם עיתונאי ועיתונאיות חצר מדושני עונג מסבירים לנו בפנים חמורות למה סילבן צח כמלאך ומטילים דופי באמצעות חצאי אמיתות במתלוננת נגדו, הם מי שיוצאים באותן תכניות אולפן בבוקר ובערב, באותם פאנלים קלילים או חמורי סבר למסעות של הסתרת המציאות ועיוותה, של הפחדה בשירות המשטר וגלגול ספינים כדי להסתיר את המציאות. הם אותם אנשים שאומרים לנו כשפרשות אונס מופיעות שלא היו דברים מעולם ואחרי שהן נגמרות בהרשעה שהן ידעו על הדברים כבר לפני 20 שנה בלי לחשוב אפילו שזה שהם ידעו ולא אמרו דבר זה בסדר. הם אותם האנשים שמסיתים נגד עובדים מאורגנים על מסך הטלוויזיה ובעיתונות הכתובה ושוכחים לספר לנו מה קורה כשעוברים מחברת חשמל שמעסיקה מהנדסים ומשקיעה בציוד ומכונות לחברה שמעסיקה עובדי קבלן וחוסכת על חשבון ציוד ובטיחות. מעצבי דעת הקהל בישראל הם משרתי הון והם מבצעים את העבודה המלוכלכת של האליטה באמצעות הסתה כנגד מי קורבנות השיטה.

כולנו צריכים לשלב ידיים, ולהיאבק בהסתה. נשים שהותקפו מינית ונאנסו צריכות לקבל מכולנו גב כשהן מתלוננות. שיעור הנשים שמתלוננות הוא נמוך מאוד ומתוכן שיעור תלונות השווא הוא אפסי. הפושעים האנסים, העושקים תמיד יאשימו את הקרבן, אנחנו קורבנות המדיניות הכלכלית, המאבק בעבודה המאורגנת, הרס מדינת הרווחה צריכים לתת יד לקורבנות האלימות המינית של האליטה, כולן נשים עובדות שנוצלו בידי מעסיקיהם. לפני שאני אאמין לשר משרת הון ומנצל, שבמקרה היה עיתונאי ונשוי לאשת תקשורת ולחברים שלו, אני תמיד אאמין כברירת מחדל לעובדת שנוצלה. במיוחד לאור ההתקפות כנגדה, שלמרות כל דברי הרהב לא כוללת אפילו איום בתביעה על הכפשה. נכון אדם הוא זכאי עד שהוכחה אשמתו אבל גם המתלוננת זכאית, ומסע ההכפשות נגדה בדיוק כמו מסע ההכפשות כנגד עובדי משרד החוץ לדוגמא רק מוכיח לי כמה המערכת מודאגת מהחשיפה. אם נגזר עלינו לקחת צד בחקירה שמתנהלת ניקח את הצד של העובדת, לא פשוט ולא קל לעובד/ת לצאת כנגד מעסיק, גם לא מעסיק לשעבר, בטח לא כנגד שר מקושר, שכמו שאנחנו רואים, יכול להפעיל כנגדה את כל כלי דעת הקהל הכבדים. כולנו קרבנות של השלטון הזה, שמתעתע בנו בצורה מרושעת באמצעות מנגנוני התקשורת. הם מאשימים את הקרבן, אנחנו צריכים כברירת מחדל לעמוד לצדה או לצדו.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

3 תגובות

 1. מיכאל לינדנבאום :

  בראוו טוכולסקי השופר של כולנו

  כמה נכון וכמה צודק.אני מעביר הפוסט לכל חברי בארץ ובחו"ל.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  צודק בגדול
  רק למען הדיוק – התלונה היתה על הטרדדה מינית (שזה מספיק רע, ר' המקרה של חיים רמון) ולא על אונס.

  ור' גם:
  "לפני שהוחלט לשפוך סופית את התינוק עם המים, נחתמה ברשות השידור "רפורמה"*. שנתיים רדפו העובדים אחרי האוצר כדי שיישם אותה, ולשווא (ועדת החינוך והתרבות 10.7.12). דפוס דומה מסתמן ב"הדסה". בחזית – הכפשת עובדים, בעיקר בכירים; הסתת ועדים זה נגד זה; ניהול סרק של משא-ומתן; איומי פירוק. ומאחורי הקלעים – ניסיונות לדילים וחלוקת השלל לקבוצה/קבוצות של אינטרסנטים ובעלי הון"
  http://on-the-left-side.org.il/ירושלים-של-זהב-מה-נסגר-עם-הדסה

  * ה"ריפורמה" בעצמה הושגה באותן דרכים כמתואר.

 3. עמית :

  גם אני מעדיף את עדות המתלוננת.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.