חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מפלגת העבודה – שינוי מבני כהזדמנות לעתיד

נושאים דעות, חדשות, פוליטי ב 24.03.14 1:10

ביום רביעי, ה-02.04.14, בשעה 19:00, יתקיים בסניף מפלגת העבודה שברחוב ברודצקי 15 (רמת אביב), ת"א, כנס בנושא "מפלגת העבודה: שינוי מבני כהזדמנות לעתיד" (לחצו כאן לאירוע בפייסבוק). חומר רקע על ההתארגנות מפי חברי החוג לדמוקרטיה במפלגת העבודה נמצא לפניכם

אנחנו, חברי החוג לדמוקרטיה, מתכבדים להציג בפניכם את טיוטת ההצעה המקיפה של החוג ביחס לרפורמה במפלגת העבודה (להצעה לחצו כאן) . לצערנו, הוועדה לבחינת מבנה המפלגה (שהוקמה בהחלטת הוועידה האחרונה), לא קיימה דיון כזה, למרות שהייתה אמורה לעשות זאת על פי המנדט שלה.

ביום רביעי, ה-02.04.14, בשעה 19:00, נקיים בסניף מפלגת העבודה שברחוב ברודצקי 15 (רמת אביב), ת"א, כנס בנושא "מפלגת העבודה: שינוי מבני כהזדמנות לעתיד" (לחצו כאן לאירוע בפייסבוק).במהלך הכנס נציג את הצעת החוג, נעמוד על ההבדלים בין מסקנות הוועדה לבחינת מבנה המפלגה לבינה, ונפתח את הנושא לדיון.

למרות שההצעה המפורטת שלנו פתוחה כאמור לעיון וביקורת, נשמח בכל זאת להציג כמה מהבשורות המשמעותיות שהיא נושאת בחובה:

ראשית, הצעתנו מציגה מהפיכת שקיפות במפלגת העבודה. מעתה, כל מוסדות המפלגה יתנהלו באופן שקוף: הוועידה, הלשכה, המוסד לבירור עתירות, ואפילו סיעת המפלגה בכנסת. הרי אין סיבה שפעילותם תהא סמויה מעינינו.

שנית, הצעתנו מבקשת להעצים את הזירות המקומיות של מפלגת העבודה ולחזק את מנהיגות השטח. חשוב להצמיח מנהיגות שטח אותנטית בסניפים ולקיים חיים דמוקרטיים לא רק בזירה הארצית – אלא בכל קהילה שבה יש לנו כמפלגה אחיזה.

שלישית, הצעתנו מבקשת להפוך את חוקת המפלגה למסמך מכונן ורציני ולא לתקנון ארעי שמועד לפורענות ומחטפים.

רביעית, ביקשנו להעניק יציבות למחזור הבחירות המפלגתי התזזיתי. לפי הצעתנו, בחירות לכל מוסדות המפלגה – יו"ר, וועידה, לשכה, מזכ"ל – יתרחשו רק פעם אחת בקדנציה ובפרקי זמן שיוגדרו מראש.

חמישית, ביקשנו לחזק את השיח הרעיוני בתוך המפלגה, להגביר את תחושת הקהילתיות ולתת תמריצים לחברים וחברות להצטרף אלינו ולשתף פעולה בנושאים שעל סדר היום הציבורי. מכאן גזרנו שורה של רעיונות, כמו למשל השתתפות הועידה והחוגים בגיבוש מצע המפלגה, השקת תוכנית הכשרה לחברי מוסדות נבחרים והקמת רשת חברתית מקוונת להיכרות, תיאום ושיתופי פעולה בין חברי המפלגה ובינם לבין ההנהגה.

שישית, ביקשנו לשים סוף לכל מיני פרקטיקות לא רצויות שהשתרשו במפלגה במרוצת הזמן, כמו מנהג ה"צירופים" השרירותיים למוסדות המפלגה הנבחרים או "המחטפים" הפרוצדורליים הנהוגים במוסדות המפלגה.

מקווים שתמצאו היגיון ברעיונות המוצעים אך בעיקר מייחלים למצוא שותפים אכפתיים שיצטרפו אלינו וייחשבו ביחד איתנו כיצד להמשיך ולקדם את הנושא החשוב הזה.

לפני שאנחנו מנסים לתקן את החברה הישראלית על שלל בעיותיה, בואו נשקיע מעט מאמץ כדי לנסות ולתקן את מה שלא עובד טוב אצלנו בבית.

אור קשת, תמיר מנצור-כרמל, חיים רוזנברג, איילת אייזן, אדיר חרמון, אלונה בינון, יוסי שאול – החוג לדמוקרטיה

Mifleget haavoda

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

2 תגובות

  1. לקסי :

    הפנייה לדיון שמתקיים עכשו (24/03/2014) בפייסבוק

    https://www.facebook.com/groups/411106292294906/628120343926832/?notif_t=group_activity

  2. איציק :

    לא ברור מדוע צריך כנס -

    התהליך בעיצומו וכל מי שרוצה יכול להצטרף ולהשפיע

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.