postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » המאבק למען השידור הציבורי

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המאבק למען השידור הציבורי

נושאים חינוך ותרבות, תקשורת ב 20.03.14 0:11

ועדת לנדס החליטה לסגור את רשות השידור, לפטר את עובדיה ולפתוח אותה מחדש. במציאות בה בעלי הון שולטים בכלי התקשורת במדינה ספק אם הרשות החדשה שתיפתח תשרת את טובת הציבור ותפעל למען שידור ציבורי ראוי

התמונה מורכבת. זה סיפור על ייבוש של משאב ציבורי והשחתתו – ואז יש כל העילות לסגרו עם תמיכה של ציבור שהוטעה.

להלן מספר מאמרים ורשומות שמספרים את הסיפור האמיתי. תקראו אותם ותבינו למה במציאות שבה בעלי הון שולטים בכל כלי התקשורת במדינה, אתם רוצים שידור ציבורי. תקראו ותבינו למה במציאות של הון-שלטון-עיתון שבחסותו ממשיכים לקפח אתכם, למה במציאות כזו אתם ממש רוצים שידור ציבורי מקצועי, יעיל, נקי, מנותק לחלוטין מהשפעה פוליטית או הונית, נאמן לעיתונות לוחמת בשליחות הציבור.
(דמיינו רגע את ה- בי.בי.סי, ותחשבו מה יכול להיות כאן).

***

אבישי מתיה:

"אם יסגרו את רשות השידור, יסגרו את הטלוויזיה אבל גם את הרדיו, את כל רשתות הרדיו, גם את המואזנות והמצליחות, לתקופה בלתי ידועה. אנחנו לא יודעים מתי הן ייפתחו שוב. אם ייפתחו. מי יפתח. ומי יבחר את העיתונאים לגוף החדש.
קול ישראל כולל את רשת א', רשת ב', רשת ג', 88FM, קול המוזיקה, הרשתות שמשדרות בערבית, ברוסית ובאמהרית, התחנות המקומיות של קול ישראל והתחנות החינוכיות בתדר 106FM ובראשן קול הקמפוס.
סגירת הרדיו תהיה מכה אנושה הן לשיח הדמוקרטי (בלא מהדורת החדשות המקצועית ונטולת הפניות של קול ישראל) והן גם לתרבות הישראלית (מאות שעות מוזיקה ייכחדו, ואלפי אמנים לא יזכו לתמלוגים)".
למאמר המלא בגלובס של אבישי ולהסבר נוסף על הפוליטיזציה שרק תגבר: http://bit.ly/PPmSlo

***

חיים הר זהב:
"במסיבת העיתונאים שבה הוכרזו עיקרי המלצות ועדת לנדס, הודיע שר התקשורת גלעד ארדן שהחליט לבטל את האגרה החל מהשנה הבאה, וכי התקציב לרשות יגיע מהממשלה, ולא ממס ישיר שנגבה מהציבור. משמעות הכרזתו של ארדן היא אחת ויחידה: הפוליטיקאים לא מתכוונים להשפיע עוד על רשות השידור דרך אנשי שלומם בהנהלה – הם מתכוונים להשתלט על רשות השידור לחלוטין".
המאמר המלא ב- המקום הכי חם בגיהנום:
http://bit.ly/1hAlESm

***

אסתי סגל:
"יש לנו הזדמנות לראות עכשיו בזמן אמת איך משתלטים על עוד נכס ציבורי וקוברים אותו תוך כדי מציצת ושאיבת כל נכסיו הכלכליים בעוד ההמון סביב הומה ומריע ומזיל קצף.

אז בואו נראה איך הם עשו את זה שלב שלב:

1. ראש הממשלה שרון מעביר לידיו את השידור הציבורי הקרוי רשות השידור.
תמיד היו מינויים פוליטיים, אלא שעכשיו זה מתחיל להיות בסגנון המוכר לנו מחברות ציבוריות שמביאים אותן לסף הקריסה כדי להפריט אותן.

2. סדרה של מינויים פוליטיים כושלים בראש רשות השידור. המינויים האלו שמכניסים שחיתויות חמורות למערכת, מוסיפים לבעיה גם יכולת ניהולית שואפת לאפס.

3. הפרטה של אגף הגבייה – על הדרך נוקטים כמובן בתנוחה החביבה של הממשלה – תנוחת ההפרטה ומעבירים את הגביה לידי משרדי עורכי דין שיילוקיים שרודפים את הציבור בשיטות מפיוזיות מפחידות. אגב, הכסף בסופו של עניין נשאר בידי חברות עורכי הדין כשכר טרחה. כמעט שלא מגיע שום דבר לרשות השידור.

4. על ההפרטה הזו יש דו״ח חמור ביותר של מבקר המדינה. תגובת המשרד הממונה על הרשות השידור כלומר משרד ראש הממשלה – יוק. וכמובן שהגבייה נשארת בידי השיילוקים שממשיכים במלאכת הקודש שלהם.

5. במקביל מתחילים בקמפיין נגד האגרה, שהתנועה החברתית עורו מקדמת, וערוץ 2 המתחרה הלוטש עיניים לנכסים של רשות השידור מצטרף בחדווה.

6. ההמון מצטרף בזעקות אושר לדרישה לביטול האגרה. אותו המון שמשלם להוט או ליס כל חודש סכום כפול מהסכום של האגרה השנתית.

7. אחרי שהגיעו להסכמות עם ועדי העובדים וראשי הרשות וחתימה על רפורמה מקיפה עם פיטורים והבראה, האוצר מתחיל לעשות קולות שהוא נסוג בו מההסכמים, ואז מגיע שר חדש ונמרץ שרוצה לעשות לעצמו שם על הגב של השידור הציבורי, וגלעד ארדן מחליט לבטל את הסכמים על הרפורמה וההבראה ולמנות ועדה חדשה וחיצונית (בכסף מלא) שתקבל החלטות על עתיד הרשות.

8. כבר בהודעה על הקמת הועדה הוא מודיע על התוצאות של הוועדה: לסגור ולפתוח מחדש כגוף אחר.

9. הוועדה החדשה ועדת לנדס נגועה בניגודי עניינים חמורים. שני העומדים בראשה רם לנדס וקרני זיו הם בעלי אינטרסים ברורים בנושא. לנדס כבעל קודה תקשורת שגם מפעיל את החדשות המקומיות, וקרני זיו שמגיעה מערוץ 2 וגם הפקידים מהאוצר שכבר בעבר היו חתומים על קיצוצים והתנגדויות לרשות השידור + התבטאויות ולחצים לסגירת הלימודית.

10. הוועדה מגישה את ההמלצות שלה ו…. הפתעה גדולה – היא ממליצה על סגירת רשות השידור ופתיחתה כגוף חדש ורענן, שיבחר מחדש את העובדים בו. כלומר כל העובדים, העיתונאים, העורכים – מפוטרים.

ויש עוד בפוסט של אסתי מהבוקר:
http://on.fb.me/1hAmkau

***

שורה תחתונה:
בלי שידור ציבורי מקצועי נקי וראוי, תקבלו הון-שלטון-עיתון לארוחת בוקר צהרים וערב, ולא יהיה אף גוף תקשורת מרכזי שיסקר את זה.
זה מה שאתם רוצים?

|אור-לי ברלב, חדר המצב

—————


תמונות:
עליונה – כינוס חירום של עיתונאי רשות השידור אתמול בבית סוקולוב (צילום: אבי מוסקל)
שמאלית תחתונה – ההפגנה הבוקר מול הכנסת (צילום: נשמח לתת קרדיט)

פורסם במקור ב"חדר המצב"

לעיון בהודעה שהוציאה ועדת הכלכלה בעניין:

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ואני רואה פה דווקא את נתניהו שמנצל הזדמנויות

  בניין הטלויזיה ימסר לישיבה חרדית שתתפנה מדרום מערב העיר (נניח קטמון והמושבה הגרמנית)

  הבניין הישן של שערי צדק יימסר לאו"ם שיפקח על תנועת הרכבת הקלה מגשר המיתרים ועד לתחנה האחרונה (בית חנינא?).

  מכיוון שגם הדסה בדרך להיסגר – טוב נניח רק להצטמצם – הבראה, הדסה הר הצופים תעבור לידי אחת הקהילות האונגליסטיות המיודדות עם נתניהו.
  האוניברסיטה בהר הצופים (גם בעברית יש משבר כלכלי קשה) תתאחד עם הקמפוס המורמוני.

  הר הבית יסגר לכניסת יהודים עד שימצא מיקומו המדויק של ארון הקודש (הכרח הלכתי נטול שיקולים פוליטיים).

  בכך תמה חלוקת העיר ומה שישאר אחרי הגירה נוספת של חילונים יחולק שווה בשווה בין האחוקים לפיד את בנט.

  כל השאר ישאר לפלסטינים, אם ירצו בכלל לקחת.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.