עורו החילוניים נגד הכפייה הדתית של המנהלת לזהות יהודית

הפרסום של אור קשתי ב"הארץ" על הפעילות המיסיונרית של המנהלת לזהות יהודית בקרב האוכלוסייה החילונית עוררה את פעילי הפורום החילוני למאבק נגדי, והוא מציע 5 דרכים לפעילות נגד. ההצעה פורסמה ברשומה בבלוג של אור קשתי

עורו החילונים: 5 דרכים להתנגד ליוזמות החדשות של "המינהלת לזהות יהודית"

 הפרסום בשבוע שעבר על תוכניות המינהלת לזהות יהודית –  מינוי "רכזי יהדות", מפגשים בין משפחות דתיות לחילוניות, העמקת הזהות היהודית בקרב סטודנטים ו"העצמת השפעתם של בתי כנסת בקהילה" – עורר לכמה רגעים תחושת בהילות בקרב חילונים, אשר לא חשים צורך להתנצל על חילוניותם. בימים האחרונים גיבשו פעילי "הפורום החילוני" המלצות כיצד אפשר "להילחם במאמצי ההחזרה בתשובה של המינהלת לזהות יהודית". במקביל, ביקשה בראשית השבוע ראשת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, מהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, וממבקר המדינה, השופט יוסף שפירא, לבדוק את התנהלות המינהלת.

"הפורום החילוני" מורכב משורה של התארגנויות מקומיות ברחבי הארץ (למשל בשכונת רמת אביב שבתל אביב, על רקע פעילות חב"ד שם לפני כמה שנים). פעילי הפורום זיהו, בצדק, את החוט המקשר בין התוכניות השונות של המינהלת לזהות יהודית – הגרעינים התורניים, אשר זוכים בשנים האחרונות לתמיכה משמעותית מצד משרדי ממשלה כמו החינוך, השיכון והמשרד לפיתוח הנגב והגליל. "תכניות הפעולה מיועדות ליישום בשכונות חילוניות תוך השענות על הגרעינים התורניים, שפעילותם מתרכזת בייהוד ישובים מעורבים יהודים-ערביים ובמאמצי החזרה בתשובה ביישובים חילוניים", נכתב בהוראות הפעולה של "הפורום החילוני", "הקמת המנהלת מיועדת להילחם באורחות החיים שלנו על מנת לשנותם. לכן עלינו להילחם בכל כוחנו בתכניות הללו". ההמלצות, שנשלחו לאלפי מזדהים, כוללות 5 סעיפים:

  1. התנגדות להעברת שיעורי יהדות בבתי הספר ובגנים על ידי גופים דתיים: "משרד החינוך מכביר בדרישות להוראת יהדות, ובתי הספר והגנים פונים לגרעינים התורניים ולעמותות מיסיונריות להעברת השיעורים הללו". בהסתמך על ניסיון העבר, ממליצים בפורום להורים לדאוג לכך ש"כל מנהלי בתי הספר, המחנכים והגננות של ילדיכם יאשרו שהם אינם מכניסים גורמים כאלו למוסדות החינוך. דאגו להבהיר שלא תסכימו שילדיכם יהיו נוכחים בשיעורים כאלו. ככל שרבים יותר יתריעו בפני המוסד – הוא יזהר יותר".

להמשך קריאה

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

Leave a Reply