חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פריימריס במפלגת העבודה: המומלצים של חוג תלמים

נושאים פוליטי ב 2.12.08 5:59

חוג תלמים, קבוצה של צעירים ומבוגרים, המחזיקים בעמדות סוציאל דמוקרטיות, ורואים ערך בחברה השואפת להיות שיוויונית יותר. רואים בחברת צדק במדינת ישראל חלק מהחזון הציוני. על כן הם קוראים למשתתפי הפריימריז במפלגת העבודה להצביע למועמדים הבאים, המגשימים עמדות אלו הלכה למעשה

שלי יחימוביץ' פרלמנטרית מצטיינת שהצטיינה בחקיקת חוקים חברתיים ודמוקרטיים בכנסת האחרונה. הגיעה מעולם התקשורת ובחרה בקריירה פוליטית על מנת לשפר בפועל במדינה. תחת ידיה נחתמו חוקים כגון: חוק הזכות לישיבה בזמן העבודה, חוק מניעת העסקתם של עברייני מין במוסדות של ילדים וחסרי ישע, חוק הגנה על חושפי שחיתויות, חוק הארכת חופשת הלידה וחוקים נוספים.

דניאל בן סימון כתב לשעבר בהארץ, בין הראשונים שכתב על פערים חברתיים בישראל בסוף שנות ה-80. כותב הספר, והסרט המבוסס עליו, "עסקה אפילה בדרום" על הזנחת הפריפריה. בין המצטרפים החדשים הבודדים למפלגת העבודה בשנה זו, ועל כך הגיב כי אין הוא מצטער על כך, זו המפלגה היחידה שעלה על הדעת להצטרף אליה.

פרופ' אבישי ברוורמן יו"ר ועדת הכספים בכנסת האחרונה, כלכלן בעל שם עולמי, ועובד בכיר בבנק העולמי. לשעבר נשיא אוניברסיטת בן גוריון בנגב. קידם את האג'נדה של הרחבת התקציב על מנת להשקיע יותר במשק ובחברה.

אופיר פינס פרלמנטר מצטיין המתהדר בחוקים להגנת הסביבה והדמוקרטיה. קיבל את אות "אביר איכות השלטון", תחת ידיו יצאו חוקים כמו חוק אוויר נקי, חוק נטיעת עצים חלופיים לנכרתים, חוק מניעת פרסומי סקרים לפני בחירות פנימיות וחוקים רבים נוספים.

מתן וילנאילשעבר סגן הרמטכ"ל, לשעבר שר המדע, התרבות והספורט, חבר בועדת החוץ והביטחון, וועדת חוקה חוק ומשפט. הקמת המועצה הלאומית לתרבות וחקיקת חוק הקולנוע הן תוצאות של פעילותו כשר.

עמיר פרץ לשעבר שר הביטחון וסגן ראש הממשלה, לשעבר ראש עירית שדרות ויו"ר ההסתדרות, יו"ר סיעת עם אחד ואחראי לאיחודה עם מפלגת העבודה. מוביל הקו החברתי במפלגה, קו שהוביל בבחירות הקודמות לצבירת 19 מנדטים למפלגת העבודה.

חוג תלמים החוג הסוציאל דמוקרטי ע"ש ליעד גולן הוקם לפני כשנה על בסיס של בוגרי המכינה הקדם צבאים למנהיגות חברתית ע"ש יצחק רבין ומשפחותיהם. החוג מקדם אג'נדה סוציאל דמוקרטית ואינו מחוייב לאף מועמד בשום רמה. כל חברי החוג בחרו בהצבעה דמוקרטית להצביע לששת האנשים המדוברים כאיש אחד. ומעודד קבוצות וגופים דומים לעשות באופן דומה. בימים כתיקונם הוא מעודד צעירים, בוגרי מכינות שנות שירות ותנועות נוער להתפקד למפלגת העבודה ולהוות קרקע משמעותית לצמיחה מן הקרקע של תנועה חדשה וערכית במפלגה.

ליעד גולן הוא בוגר מחזור א' של המכינה הקדם צבאית ע"ש רבין, בן קיבוץ בית השיטה. שירת כסמ"פ בגבעתי, וזכה לצל"ש מאלוף פיקוד הדרום על הסתערותו על מחבל בידיים חשופות. בחייו האזרחיים עסק בחינוך, נהרג במהלך פעילות במערכת הבחירות ב 2006, בעודו תולה שלט של מפלגת העבודה.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , ,

תגובה אחת

  1. מפלגת העבודה: כן, אנחנו יכולים :

    […] בן סימון- עיתונאי חברתי, שתרם ויתרום רבות לכל הקשור לצדק […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.