האם ראוי להצביע למפלגת העבודה?

מפלגת העבודה הולכת מחר לבחירות פנימיות. יהונתן קלינגר, בטורו השבועי, סוקר את התבטאויותיו המיושנות של ראלב מג'אדלה, את סיכוייו של פואד ואת מנהיגותו של אהוד ברק. האם מפלגת העבודה תהיה מפלגה שראוי להצביע לה?

מועד ב' / מאת יהונתן קלינגר

0.
ככל הנראה על  המושג "סולידריות" לא שמע כב' השר ראלב מג'אדלה כאשר הגיע אמש לברך את משתתפות תחרות מלכת היופי הערבית. מג'אדלה, בהתבטאות שאופינית למאה השמונה עשרה, הבהיר כי מבחינתו שוויון בין המינים אינו אפשרי כאשר אמר שאישה מוצלחת היא קודם כל עקרת בית (בפרשנות יצירתית של Ynet). מג'אדלה, שלא משוריין במקום ריאלי במפלגת העבודה, חייב לעשות כמיטב יכולתו כדי לקבל מקסימום קולות ממתפקדי העבודה. אולם, ככל הנראה, חברות מפלגת העבודה יאמרו את מה שיש להן לומר בקלפי.

1.
בנימין (פואד) בן-אליעזר הולך על קמפיין בן יומיים לפריימריס לאחר שהמוסד לבירור עתירות של מפלגת העבודה קבע שפואד לא ישוריין. בתוך יומיים היה עליו להגיע עמוק לתודעת הציבור, כיוון שמאוד צפוף שם בצמרת. פואד, כשר תשתיות, הוא אדם בעל תמיכה רחבה שלא הפגין משמעות אידיאולוגית עמוקה. עם זאת, מעניין כיצד מתפקדי חברת חשמל ינהגו לאחר הצהרותיו של פואד כי הוא הבוס.

2.
ואם כבר משורינים, אז מה יעלה בגורלו של המשורין מספר אחת, אהוד ברק? סביר להניח שמפלגת העבודה לא תקח את הבחירות הקרובות ולכן הוראות חוקת מפלגת העבודה (סעיף 135) לקיום בחירות בתוך ארבעה עשר חודשים מיום הבחירות לכנסת מסמנות גם את סיום כהונתו של ברק ככל הנראה. ברק, אלא אם יצליח להביא להישגים דו-ספרתיים, מה שעל פי הסקרים האחרונים נראה כמעט בלתי אפשרי, לא יצליח לזכות בפופולריות שוב בקרב מתפקדי המפלגה.

3.
וכשצפוף בצמרת, יש מעט מאוד אפשרויות פעולה. מחר, אחרי שהקלפיות יסגרו, ניתן יהיה לומר יותר על האם 'העבודה' היא מפלגה שראוי להצביע לה או לא.

Tags: , , , , , , ,

14 Responses to “האם ראוי להצביע למפלגת העבודה?”

 1. אופיר הגיב:

  התשובה שלי לשאלה שבכותרת: לא.

 2. לקסי - ערד הגיב:

  בואו ונבחר מחר, ונעשה הכל שזו תהיה צמרת הרשימה בפברואר,
  לפי הא"ב:
  קולט אביטל
  דני בן-סימון
  אבישי ברוורמן
  בוז'י הרצוג
  נאדיה חילו
  שלי יחימוביץ'
  אופיר פינס
  עמיר פרץ

  אם נצליח לבחור ברשימת מועמדים ראויה נעשה גם את המאמץ לבחור כמה שיותר מהם לכנסת בפברואר.

  אם נבחר מחר ברשימה אחרת, נבחן את עמדותינו מחדש.

  ובהזדמנות זו עוד מלה על הברווז שהופרח היום… הצטרפות ל"קדימה".
  אני מקווה שהמזוהים עם רעיון העוועים הזה לא ייבחרו מחר.

 3. צחי הגיב:

  למה הפריימריז בעבודה עד כדי כך משנים למישהו? מה יהיה ההבדל הגדול אם תיבחר רשימה כזאת או אחרת?

  עדיין יעמוד בראש המפלגה הזאת התאום של נתניהו. עדיין זאת תהיה מפלגה אופורטוניסטית שרצה לכל קואליציה. עדיין זאת תהיה מפלגה שהגישה שלה היא גישת הפרטה ניאו-ליברלית.

  מי ששולטים במפלגת העבודה הם אופורטוניסטים מסוגם של פואד ושלום שמחון, הזויים מסוגו של ראלב מג'אדלה וניאו-ליברלים מסוגו של אבישי ברוורמן.

  ומה נשאר? שלי יחימוביץ'? גם היא לא כזאת מציאה גדולה. היא בסופו של יום פוליטיקאית אופורטוניסטית, שאין לה בעיה לתמוך בניאו-ליברל קיצוני כמו ברק ובמעסיק עובדי קבלן סדרתי כמו רון חולדאי. הכל בשם הקריירה שלה. לא צריך להסתנוור מהסיקור התקשורתי האוהד שהיא מקבלת – זה בסה"כ פירגון של החבר'ה מהברנז'ה.

  בסופו של יום, ח"כ שנשאר במפלגת העבודה הוא חסר כל אידאולוגיה חברתית. זו מפלגה שהייתה שותפה לכל הקיצוצים וההפרטות של השנים האחרונות, ומתהדרת בנוצות "חברתיות" רק לפני בחירות.

  עדיף שקוראי האתר הזה ישקיעו את זמנם בלקדם את המפלגות שמשמאל לעבודה (מרצ וחד"ש), מאשר בלנסות להחיות פגר פוליטי.

 4. ללקסי שקול שנית הגיב:

  שלי יחימוביץ' תוקפת את השר יצחק הרצוג: "זו רמאות לשמה, בדיחה גרועה"
  14.08.2007
  זאת בעקבות הסכמתו של הרצוג להפרטת 2 מעונות לילדים חוסים – למרות שהתנגד לכך נחרצות בתקופה האחרונה

  מאת שי ניב

  חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (עבודה) תוקפת היום בחריפות בשיחה עם "גלובס" את חברה למפלגה, שר הרווחה יצחק הרצוג. זאת לאחר שהרצוג הסכים להפרטה נוספת של שני מעונות לילדים חוסים במסגרת תקציב המדינה, למרות שהתנגד לכך נחרצות בתקופה האחרונה. הרצוג טוען כי הסכים לפיילוט עבור שני מעונות בלבד מתוך 9 המעונות שביקש האוצר להפריט, אולם יחימוביץ' מציינת כי כבר הופרטו כ- 50 מעונות דומים ועל כן ההגדרה של פיילוט היא בגדר אחיזת עיניים.

  אני מאוכזבת מחברי למפלגה השר יצחק הרצוג, על כך שהתקפל בנושא הפיילוטים. זו רמאות לשמה", אמרה יחימוביץ'. "יש עשרות פיילוטים במירכאות, החיים ונושמים בשטח בדמות מוסדות מופרטים, והכינוי פיילוט להפרטת שני מעונות היה יכול להיות בדיחה גרועה אלמלא היה כל כך עצוב", הוסיפה יחימוביץ'. לדבריה, בשנה האחרונה הפעלנו בשקט מטה מאבק נגד הפרטת 9 המעונות הנוספים שהאוצר ביקש להפריט, בהשתתפות החוג הכלכלי-חברתי של מפלגת העבודה, הורים לחוסים, עובדים במעונות וסתם אזרחים שאכפת להם. שר הרווחה נתן לנו להבין בשבועות האחרונים שבשבילו ההפרטה היא הרג ובל יעבור. לצערי הוא לא עמד בדיבורו ואנחנו מתכוונים לחדש את פעילות מטה המאבק". יצוין כי זו הפעם הראשונה שיחימוביץ' תוקפת אישית את אחד מחברי מפלגתה בצורה הזו. גורמים במטה המאבק טוענים היום כי הרצוג נאבק רק למראית עין בהפרטה, אך בפועל תכנן את הפיילוטים מבעוד מועד. הרצוג בחר שלא להגיב על דברי יחימוביץ'.

  בסביבתו של הרצוג, לעומת זאת, רואים בפיילוט הישג חשוב מול האוצר. במשרד הרווחה מסבירים כי לראשונה נקבע כי הפעלת הפיילוט תתבצע על ידי גופים הפועלים ללא מטרות רווח וכי הממשלה תבטיח שמירה של רצף טיפולי. סוכם כי ההפרטה תעשה תוך ליווי מחקרי צמוד, פיקוח הדוק ושמירה על זכויות החוסים והעובדים. עוד קבע כי המהלך יתואם עם ההסתדרות, שהתנגדה למהלך, ועם משפחות החוסים וועדי ההורים. במשרד הרווחה ציינו כי עובדים קיימים שימצאו מתאימים יוכלו להמשיך לעבוד גם אצל המפעיל הפרטי, אך לא ציינו את העובדה כי הדבר יאלץ אותם בהפחתת שכר ובהרעת תנאיהם. עיקר הביקורת של הורים לילדים חוסים הייתה לאחר שמעונות שהופרטו החליפו בתדירות גבוהה את הצוות הטיפולי כדי לחסוך בעלויות ההעסקה, ובכך פגעו בילדים שנקשרו לעובדים.

 5. הרצוג זה פואד אשכנזי עם בייבי פייס הגיב:

  החומר שלעיל מועתק מהאתר של יחימוביץ' לשם הגעתי דרך התגית מעונות לחוסים

  http://www.shelly.org.il/taxonomy/term/58

  עדכונים משנת 2008 אין שם

  עדכון מדצמבר 2007 מהכנסת –
  http://209.85.129.132/search?q=cache:lwNeLtFVilsJ:www.knesset.gov.il/mmm/data/docs/m01879.doc+%D7%94%D7%A8%D7%A6%D7%95%D7%92+%D7%94%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%AA+%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA+%D7%9C%D7%97%D7%95%D7%A1%D7%99%D7%9D&hl=iw&ct=clnk&cd=5

 6. הרצוג זה פואד עם ארגזים (של כסף מבעלי הון מחו"ל) הגיב:

  http://www.blacklabor.org/?p=2776

 7. יוני הגיב:

  מחר הם זוכים
  קולט אביטל
  דני בן-סימון
  אבישי ברוורמן
  בוז’י הרצוג
  נאדיה חילו
  שלי יחימוביץ’
  אופיר פינס
  עמיר פרץ

 8. יואב לוי הגיב:

  אני לא מאמין שאני כותב זאת, אבל אני מסכים בהחלט, שמחר ייקבע האם מפלגת העבודה ראויה לקולי, או לא.

 9. יואב לוי הגיב:

  ואגב, אני מקווה שברק יקדים את המאוחר, ויתפטר לאחר הבחירות, במידה והמפלגה תתרסק, כפי שמנבאים הסקרים.

 10. לכל מפרסמי הרשימות למיניהם - הרצוג זה פואד הגיב:

  אתם שווים בדיוק כמו הבחור "יאיר" שהתקשר אלי (מי נתן לו את הטלפון שלי?) וביקש שאצביע לקולט אביטל, אופיר פינס ומתן וילנאי. למה? ככה – כי הוא חושב שהם טובים.

  הסברים מזעריים לנימוק ההצבעה עבור יחימוביץ' פרץ ברוורמן וחילו שמענו מיסו"ד.
  אבל אנא ספרו לי למה להצביע להרצוג ? כי הוא "חברתי"? כי הוא הוא מייצג "חמלה"? כי הוא קורא לעצמו סוציאל-דמוקרט? הרי הנ"ל פעל לקידום הפרטה בתוך משרדו ולא נקף אצבע כנגד הפרות זכויות עובדים שהפכו לשיטה באותן "עמותות חברתיות" שזכו במכרזי מיקור חוץ.
  אפילו החשכ"ל הודה שהשיטה הזו עודדה הפרת זכויות עובדים. שר שמאפשר לעובדים סוציאליים המטפלים בעניים ובחלשים להפוך בעצמם לעובדים חלשים ועניים אינו ראוי להיכנס לכנסת הבאה, אפילו אם יש לו פרצוף יפה ומלא חמלה.

 11. הראל לייבוביץ הגיב:

  אני אלך להצביע מחר בפריימריז
  ואצביע גם ביום הבחירות למפלגת העבודה!

 12. יהודית הגיב:

  אם מפלגת העבודה תרד למספר חד ספרתי בבחירות לכנסת
  אני נחושה להצביע בבחירות לכנסת למפלגת העבודה כדי לא לתת לרוצח תחושת נצחון.
  אם אכן התוצאה תהיה כפי שאומרים הסקרים הרוצח השיג תוצאות שלא חלם עליהם גם חיסל את מנהיג מפלגת העבודה גם חיסל את ראש ממשלת ישראל וגם היה הטריגר לחיסול מפלגת העבודה.
  זו סיבה מאוד רצינית שבגללה אצביע אמת ללא קשר לרשימה שתבחר
  מחר בפרימריס

 13. יהודית הגיב:

  אל תתנו לרוצחו של יצחק רבין ז"ל
  לחייך ולהרגיש סיפוק מקריסת מפלגת העבודה.הצביעו אמת בבחירות לכנסת

 14. ירדן הגיב:

  יהודית – בהתחלה חשבתי שהתכוונת לברק

Leave a Reply