postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מהי הדרך הטובה ביותר להתגרש?

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מהי הדרך הטובה ביותר להתגרש?

נושאים דעות, משפט ופלילים ב 4.03.14 1:12

יניב שוורצמן כותב על ההבדלים הגדולים בין הגישור בגירושין לבין גירושין בעזרת עורכי דין בבתי משפט

נהוג לחשוב שלהתגרש בישראל זה עסק יקר מבחינה רגשית וכלכלית. זוהי עובדה נכונה עבור כל אלו שבוחרים ללכת להתגרש "בעזרתם" של עורכי דין בהליכים משפטים ארוכים ויקרים בבתי המשפט. לעומת כל אותם אלפי מתגרשים בכל שנה שבוחרים בעורכי הדין שייצגו אותם מול בני הזוג שלהם, קיימים עוד מאות רבות של זוגות שלפני שהם עושים את הצעד הראשון, הם הולכים ובודקים מהי הדרך הטובה ביותר להתגרש עבורם. אלו שעשו את הבדיקות וקראו את דבריהם של כל המומחים, יגיעו מהר מאוד למסקנה שהדרך הטובה ביותר להתגרש היא בעזרת הליך גישור גירושין.

במאמר זה אחשוף בפניכם את ההבדלים הגדולים בין הגישור בגירושין לגירושין בעזרת עורכי דין בבתי משפט.

המצב הרגשי בו נמצא זו שנמצא בהליך גירושין מייצר ב-100% מהמקרים תחושה של חוסר יציבות, חששות לעתיד, דיכאונות ופחדים. כל התחושות האלה שחווים ההורים המתגרשים מועברים באופן ישיר כמובן גם לילדים שעוברים את אחת התקופות הקשות בחייהם. בעקבות הקושי הרב שכרוך בגירושין יש משמעות אדירה למהירות לכך שההורים יסיימו את הנישואים במהירות גדולה ככל האפשר, על מנת ויוכלו להתקדם ולבנות לעצמם שגרת חיים חדשה שתקל על הילדים את הפגיעה. הליך גירושין עם עורכי דין בבתי נמשך בממוצע 9 חודשים (על פי נתוני הנהלת בתי המשפט). זהו פרק זמן ארוך ביותר שלאחריו קשה מאוד לתקן את הנזקים שנגרמו לצדדים ולילידיהם. מנגד הליך גישור גירושין נמשך בממוצע 10 שעות המחולקות לפגישות של שעתיים עד שלוש שעות. בצורה זאת יכול כל הליך הגירושין להסתיים תוך חודש אחד בממוצע.

עלות ממוצעת של ניהול תיק גירושין בעזרת עורכי דין היא 50,000 ₪ בממוצע לכל אחד מהצדדים. סכום זה כולל תשלום עבור שכר הטרחה של עורך הדין אך אינו כולל עלויות של אגרות בתי משפט והוצאות ביניים שיכול בית המשפט לפסוק לרעת אחד הצדדים. מנגד הליך הגישור עולה בין 300 ל-600 ₪ לשעה עבור כל צד. מאחר והליך הגישור נמשך בממוצע 10 שעות, עלותו הממוצעת סה"כ היא בין 3000 ל-6000 ₪ לכל אחד מהצדדים. זהו חיסכון של יותר מ-80% לעומת הדרך המקבילה בבתי המשפט.

לאחרונה מתגברים ועולים הקולות של הורים (אבות ואימהות) שאומרים ובצדק שהמערכת פוגעת בהם ובילדיהם ללא פרופורציות וגורמת לכל המעורבים בסכסוכי הגירושין שמגיעים לבתי המשפט, נזקים חמורים וקשים. אבות שמספרים על כך שלא ראו את ילדיהם יותר משנתיים, סבים וסבתות שבוכים על אובדן הנכדים בגלל הגירושין, אימהות שלא מקבלות מזונות לילדים בגלל הרצון בנקמה של האבא, את כל אלה היה ניתן למנוע אילו הליך הפרידה והגירושין היה נעשה בצורה אחרת. הליך הגישור מאפשר לצדדים להילחם אחד בשני (כן להילחם) ולהוציא את כל הכעסים והתסכולים שלהם. בנוכחותו של המגשר יכולים הצדדים לומר את כל מה שהם רוצים ולא חייבים לתת למישהו אחר שידבר בשביליהם. הניסיון והמחקרים מוכיחים שרק כאשר אדם מוציא את כעסים שלו על הצד השני, הוא יכול להתקדם הלאה בחייו. עד שלא מושג הסיום הזה, תמיד יהיו ויכוחים וריבים והסכסוך לא ייגמר לעולם.

הורים לילדים שרוצים להתגרש חייבם לחשוב לפני שהם הולכים לעורכי הדין, להם יש אינטרס כלכלי שהסכסוך ימשך כמה שיותר זמן, לבדוק מהי הדרך הטובה ביותר עבורם להתגרש. כפי שאתם כבר מבינים, הם מהר מאוד יבינו שהדרך הטובה ביותר היא בגישור.

יניב שוורצמן הוא מגשר מטעם הבית לגישור ויישוב סכסוכים, ומכהן כיו"ר לשכת המגשרים בישראל

נערך על ידי דורון
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.