חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יעל גרמן – פעלי בעקבות הפגיעה המתמשכת באנשים המתמודדים עם מחלות "נפש"

נושאים זכויות אדם, מכתבים ב 19.02.14 1:11

דיירי הוסטל חולון כתבו לשרת הבריאות יעל גרמן וקראו לה לפעול בעקבות הפגיעה המתמשכת באנשים המתמודדים על מחלות נפש. המכתב לפניכם. שרת הבריאות טרם השיבה

20.1.14

לכבוד

גב' יעל גרמן-שרת הבריאות

הנדון: דרישה לפעולה בעקבות הפגיעה המתמשכת באנשים המתמודדים עם מחלות "נפש"

אנו שולחים אלייך מכתב זה בעקבות מספר אירועים המתרחשים לאחרונה והמשפיעים עלינו, כאנשים המתמודדים עם מחלת "נפש". התקשורת כמעט ולא מביעה עניין באירועים אלה, המשפיעים באופן ישיר על מאות אלפי אנשים במדינה. אנחנו מצפים ממך שתתערבי על מנת לתקן את הפגיעה בנו ושתרתמי גם את באופן פעיל למלחמה בסטיגמה.

נושא ראשון: אלימות כלפי אנשים עם פחות כוח חברתי

בתאריך 7.1.14 הזדעזענו לשמוע על מעשיו של ראש עיריית ראש עקיבא, שסגר את אספקת המים להוסטל שהוקם בעירו, נכנס בבריונות אל ההוסטל, בעט במיטות ודיבר בצורה גסה אל הדיירים. נחרדנו לשמוע שלדעתו נוכחות של אנשים כמונו "מורידה את דירוג העיר". הוא פעל שלא בסמכות ופגע באוכלוסיית המתמודדים בעירו, אך גם בכל הארץ כולה. הסיטואציה הזו בלתי מתקבלת על הדעת בממשל תקין.

אנחנו רוצים להסב את מלוא תשומת הלב לאירוע הבלתי נתפס הזה, שאסור שישנה בעתיד. לצערנו, בתקשורת לא חשבו להקדיש לנושא יותר מהתייחסות אחת (ועוד אחת נוספת בעקבות ההפגנה שהתקיימה ב19.1.14). ראש העיר נשאר ללא פגע, ולמרות שחברי כנסת הביעו התנגדות לפעולותיו- הסיפור נשאר בשולי החדשות. אנו מבקשים שתשקיעי חלק מהתקציב המשרדי למלחמה בסטיגמה כלפי אנשים המתמודדים עם מחלות "נפש". לא יתכן שמאות אלפי ישראלים צריכים להתמודד התמודדות כפולה ומכופלת- עם מחלה ועם סטיגמה שמקשה להשתלב בחברה.

נושא שני: תנאים במפעלים מוגנים

אנשים רבים המתמודדים עם מחלת "נפש" עובדים במפעלים מוגנים. נכון שאנחנו עושים שם עבודות שנחשבות "פשוטות", אבל אם המטרה היא שנרגיש עובדים לכל דבר, איך זה הגיוני שנרוויח 5 שקלים לשעת עבודה? 5 שקלים אינם תמריץ להגעה לעבודה אלא השפלה יומיומית!

 בנוסף, אנחנו לא מקבלים זכויות סוציאליות על תקופות העבודה במפעל המוגן. כשאנחנו חולים- זה על חשבוננו, כשאנחנו רוצים יום חופש-זה על חשבוננו. הזכויות הבסיסיות הניתנות לכל עובד- נמנעות מאתנו. איך את יכולה לתת יד לניצול כזה?

נושא שלישי: העלאת התשלום החודשי למתגוררים בהוסטל

כדיירים בהוסטל אנו נדרשים לשלם בכל חודש את עלויות משק הבית שלנו. אנחנו מבינים את ההיגיון ואף שמחים על האפשרות לתרגל חיים עצמאיים ולהתכונן למגורים העצמאיים בקהילה. לאחרונה החליטו במשרדך להעלות את הסכום שאנו משלמים מ1150 ₪ ל1200 ₪ בחודש. העלאה זו הייתה יכולה להיות ברורה לנו, בעקבות עליות המחירים של החשמל והמים. אבל, נדהמנו לגלות שמתוך הסכום הכולל הזה, יישאר לנו בסוף פחות עבור משק הבית, כי מטרת ההעלאה הייתה להעביר סכום גדול יותר עבור התחזוקה של הבית. כך, במקום שיישארו בקופת הדיירים 1050 ₪ בחודש, יישארו כעת 1022 ₪ (למרות העלייה בעלויות המחייה!). וכל זאת כשהעלייה ביוקר המחייה עוד לא באה לידי ביטוי הולם בגודל הקצבה שאנו מקבלים מביטוח לאומי.

נכון, אנחנו מתמודדים עם מחלות לא פשוטות. אנחנו נלחמים כדי לנהל את חיינו ונמצאים במסגרות השיקום כדי למצוא את הדרך להשתלב בחזרה בקהילה. יש בנו פוטנציאל להשתלב, אך בתנאים הללו קשה מאוד להשתלב בקהילה שלא רוצה אותנו. לאחר תהליכי שיקום מאומצים, אנחנו מתקשים למצוא בעל דירה שיאפשר לנו לשכור דירה, למצוא מעסיק שייתן לנו עבודה בתנאים המגיעים לכל אזרח ישראלי, למצוא זוגיות עם אדם שאינו מתמודד ועוד.

אם את מאמינה במטרה המוצהרת של משרדך, מאמינה באמת ובתמים בשילוב חברתי, אנו מפצירים בך לפעול למענו ולסייע לנו.

דיירי הוסטל חולון

נערך על ידי יוחאי
תגיות: ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.