חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שכר מופרז ליועצים – אורי יוגב משלם מחשבון תקציב המדינה

נושאים עלו ברשת ב 18.02.14 1:00

עמוס לסקר, לשעבר מנכ"ל חברת החשמל, שלא הצליח לקדם רפורמה בחברת החשמל, זוכה בשכר נאה של יועץ חיצוני במסגרת וועדה בראשות אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות, כדי לקדם רפורמה בחברת החשמל.  מתוך הבלוג של שאול אמסטרדמסקי 

לפני כמה חודשים טובים הוקמה ועדה בראשות אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות, שאמורה להביא איזו בשורה בסיפור הלא נגמר של "רפורמה בחברת חשמל". כן, עוד ועדה, ועוד רפורמה. הגדילה הוועדה ועשתה ושכרה את שירותיו של עמוס לסקר, לשעבר מנכ"ל חברת החשמל. בעת שהיה מנכ"ל, ניסה לסקר לקדם בעצמו כמה רפורמות בחברה, ונכשל כישלון חרוץ (אני עוד זוכר את הדיון בכנסת שבו הוא הציג לח"כים מצגת אומללה עם תמונות של דלת המשרד הנעולה שלו אחרי שהוועד של חברת החשמל החליט להראות לו מי הבוס). הכישלון החרוץ הזה לא הפריע לממשלה לשכור את שירותיו כיועץ.
ההתקשרות הראשונה עם לסקר נעשתה בספטמבר האחרון, בעלות של 50 אלף שקל. כעבור שלושה חודשים מישהו הבין שם שוועדת יוגב הולכת להימשך עוד איזה כמה זמן – אחרי הכל, מי באמת חושב שאפשר תיק תק לסגור רפורמה בחברת החשמל – ולכן המדינה האריכה את ההתקשרות שלה עם לסקר, תמורת עוד 50 אלף שקל.
והנה, ראה איזה פלא, בתחילת פברואר הוגשה בקשה נוספת להתקשרות עם לסקר. הפעם, זו כבר לא בקשה לתקופה קצרצרה, אלא לתקופה של שנה שלמה (עד סוף 2014). והעלות, בהתאם – 200 אלף שקל. הנימוקים? "היקף העבודה הצפוי כעת הוא 100 שעות חודשיות, לחודשים ינואר ופברואר בלבד. אולם לדברי גורמים במשרד צפוי שעבודת הוועדה תימשך עוד כשלושה חודשים לפחות". בסופו של דבר ועדת המכרזים במשרד האוצר לא התרשמה מהנימוקים ומהניסיון הבלתי יסולא בפז של לסקר, ואישרה התקשרות בהיקף של 120 אלף שקל. משהו בי אומר לי שגם ההתקשרות הזו תעודכן מחדש בקרוב.

4ואם כבר מדברים על ועדת יוגב לרפורמה בחברת החשמל, הרי שזו סיבה לקחת עוד יועץ. והפעם, יועץ תקשורת. עוד יועץ למה? משום שהוועדה הזו מרכזת המון המון אינטרסים, כלכליים ופוליטיים, מכל הכיוונים. כל הגופים מתכוננים לקרב. ועד העובדים, יצרני החשמל הפרטיים, יו ניים איט. כל הגופים האלה גם מתחמשים ביח"צנים ולוביסטים בשביל לקדם את המטרות שלהם.
אז למה לתת להם לחגוג לבד?. משרד האנרגיה בעצמו מבקש לקחת יועץ תקשורת חיצוני לוועדת אורי יוגב, בשביל "להגיע תקשורתית בצורה גורפת" לכמות גדולה ככל הניתן של אזרחים ועל מנת להתנהל בצורה הטובה ביותר בזירה התקשורתית, נוכח רגישות הנושא ומורכבותו". העלות: 50 אלף שקל, לעבודה של כמה חודשים.
למי שתוהה, למשרד האנרגיה והמים יש מחלקת דוברות פנימית שלמה, שאיכשהו הצליחה לתת שירותי הסברה לוועדת צמח (ועדה ציבורית חשובה לא פחות שדנה בנושא ייצוא הגז לפני שנה ומשהו). אבל לא, משרד האנרגיה והמים צריך להתקשט בעוד יועץ חיצוני, כזה שיש לו גם רשימת לקוחות פרטיים נאה. גם חיצוני וגם פרטי. בתכל'ס, זו לא הפעם הראשונה שהמשרד תר אחר יועצים חיצוניים.

להמשך קריאה

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. תור :

    יאיר לפיד הגנב הגדול במדינה-סחתיין

    יאיר לפיד מינה את אורי יוגב ליו"ר הועדה לרפורמה בחברת חשמל אשר מיהר למנות את עמוס לסקר ליועץ חיצוני לועדה קרי חבר מביא חבר. האשמה היחידה היא על שר האוצר שהקים את החברה הממשלתית עבור יוגב חברו למפלגה וגניבת כספי ציבור,קרי נבל ברשות התורה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.