חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

איתן ברושי, מזכ"ל התנועה הקיבוצית: "אנחנו רוצים שמשפחות צעירות יגורו בעמק יזרעאל ולא בברלין"

נושאים דיור, תכנון ובניה, חדשות, שיכון ושלטון מקומי ב 5.02.14 0:21

המאבק על הבית – המאבק נגד הקפאת הבנייה שרשות מקרקעי ישראל כופה על הקיבוצים, סיכום קצר של דיון שהתקיים ביום רביעי 29 בינואר 2014 בצוותא בתל אביב

 

כנס פעילים ופעילות בצוותא

"אנחנו רוצים שמשפחות צעירות יגורו בעמק יזרעאל ולא בברלין" כך אמר בשבוע  שעבר איתן ברושי מזכ"ל התנועה הקיבוצית בכנס "המאבק על הבית" שהתקיים ביום רביעי האחרון ב"צוותא". בכנס השתתפו מעל 350 חברות וחברי קיבוצים שגדשו את האולם. ברושי הוסיף בנאומו: "באנו לכאן, לא מתנצלים ולא מתבכיינים. באנו להבהיר – אנחנו הפתרון, לא הבעיה.  אנחנו רוצים ומוכנים לעמוד במרכזה של התפתחות, עשייה ובנייה. אנחנו פתרון ליישוב הארץ, לפיזור האוכלוסיה, עשרות אלפי הדירות אשר בכוונתנו לבנות הן פתרון למצוקת הדיור עבור  בנינו ובנותינו ועבור האלפים הרבים המבקשים היום להצטרף לביתנו הקיבוצי"

ח"כ עומר בר –לב ממפלגת העבודה שהשתתפף בכנס ואף עומד יחד עם חברי כנסת נוספים בראש הלובי החקלאי בכנסת   אמר בנאומו " הגיעו מים עד נפש. אנחנו לא מתכוונים להמשיך לחכות לפתרונות שיציע המנהל. הבירוקרטיה לא יכולה להיות מעל האזרחים".

הפעילים והפעילות הרבים שנכחו בכנס הם ההוכחה כי התנהגות המנהל כלפי חברות וחברי הקיבוצים היא מחדל בקנה מידה היסטורי. התנועה הקיבוצית על חברותיה וחבריה היו תמיד, וימשיכו להיות, חץ שלוח של עשייה ותרומה בחברה הישראלית, במאבק על הגנתה של הארץ ועל יישובה ובתוך כך, המדינה פועלת בצורה מוחשית כל כך נגדם ונגד הזכות הברורה להמשיך לצמוח ולחיות.

70% מתושבי הערים – איתנו

לא רק הקיבוצניקים משוכנעים בצדקת הדרך, מסקר שנערך על ידי הסוקר המוערך רפי סמית (תוצאותיו המלאות יפורסמו בקרוב) עולה נתון המעניק רוח גבית חזקה וחד משמעית למהלכים אותם נוקטת התנועה הקיבוצית. הנתון קובע כי 70% מתושבות ותושבי הערים במדינת ישראל תומכים בזכותם של הקיבוצניקים לבנות בית בשטחים עליהם הם חיים.

הסדר או מאבק – איך ממשיכים מכאן?

בשבועות הקרובים ימשיכו המגעים מול משרדי הממשלה והגורמים המשפטיים על מנת להתקדם לעברו של הסדר קבע אשר יביא לפתרון 20 שנות סחבת. רוה"מ בנימין נתניהו הודיע לגורמים בממשלתו כי עליהם למצוא פתרון ולהביאו לאישור לא יאוחר מחודש פברואר.  כמו כן, ימשיכו להתקיים כנסי ההסברה האזוריים (השבוע בעמק יזרעאל, במשקי הדרום ובמילואות).

להנהגת התנועה הקיבוצית ומטה המאבק ברור כי אנו קרבים ליום קובע, ברור ומכריע בו תתקיים אחת משתי חלופות : או שמדינת ישראל תכיר בזכותה של התנועה הקיבוצית להמשיך את התנופה בה היא נמצאת או שחברותיה וחבריה של התנועה יצאו במאבק חסר תקדים בהיקפו.

בנוסף מצורפים מאמרים מן העיתונות הקשורים במאבק ועוזרים לתאר ולהבין את המהלכים המתרחשים:
דה מרקר:  http://www.themarker.com/realestate/1.2229929
גלובס: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000913343
פורבס/סופשבוע:  http://www.forbes.co.il/news/new.aspx?Pn6VQ=E&0r9VQ=MFDL
כלכליסט: http://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3623098,00.html
הארץ:  http://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-1.2230830

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.