חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פריימריס בעבודה – מומלצי יסו"ד

נושאים דעות, פוליטי ב 30.11.08 10:59

חברי יסו"ד – ישראל סוציאל דמוקרטית – קיימו דיון פנימי מעמיק בשאלת המועמדים בפריימריס במפלגת העבודה, והגיעו לארבעה שמות מוסכמים של ח"כים שפעלו במרץ למען ערכים סוציאל-דמוקרטים. ההמלצה של חברי הארגון המכובד הזה מהווה חותמת אידאולוגית משמעותית לחברי המפלגה שהולכים לקלפיות בעוד יומיים. אנו מביאים את ההסבר שלהם, ההמלצות והנימוקים

עמדת יסו"ד לקראת הפריימריז במפלגת העבודה:

מטרת חברי יסו"ד – ישראל סוציאל דמוקרטית, בפריימריז הקרובים היא לחזק את הפעילות הסוציאל דמוקרטית במפלגת העבודה, לקראת המשך המאבק על דרכה של המפלגה ועל דרכה של המדינה לאחר הבחירות. היום, בימי המשבר הכלכלי העולמי ברור יותר מתמיד שהשוק אינו מוכשר לפתור את בעיות החברה השונות – חינוך, בריאות, רווחה וביטחון פנסיוני לכלל אזרחי ישראל, כל אלה לא יכולים להיות מובטחים בלא מעורבות ממשלתית גדולה ואינטנסיבית. תהליך ההפרטה שמתרחב בישראל בעקבות הדוגמא האמריקנית מסתבר כמקסם שווא שקרי: מעשיר בודדים, מרושש רבים ומביא את העולם כולו למשבר.

אנו ממליצים על מועמדים המקדמים עשייה סוציאל דמוקרטית בטווח הקצר והארוך. גם אם איננו מרוצים מכל מהלכיהם אנו רואים חשיבות בכך שימשיכו בפועלם. אנו רוצים לראות בהמלצה זו קריאה לחיזוק פעילותה של מפלגת העבודה לפי מתווה סוציאל דמוקרטי, שיחזק את מפלגת העבודה ויהפוך אותה לכוח רלוונטי לקהלים רחבים ולכוח חיובי בפוליטיקה הישראלית.

אנו קוראים למועמדים לנטוש את הפיצול הנוכחי ביניהם ולפעול ביחד במאבק הפנימי האמיתי במפלגת העבודה: המאבק להפיכתה למפלגה סוציאל דמוקרטית כנגד הניאו ליברליזם השולט בה היום.

בודאי יש עוד מועמדים ראויים במפלגת העבודה, אך על מועמדים אלה היתה הסכמה גורפת בקרב חברי יסו"ד.

רשימת המומלצים מתוך הרשימה הארצית:

עמיר פרץ פעל לייצור אחד מהמהלכים הסוציאל דמוקרטיים המשמעותיים של השנים האחרונות: העלאת שכר המינימום. הברית שהחל ליצור עם השכבות המוחלשות הופרעה אך זהו מצב זמני. ברית זאת מתווה את הדרך בה יש להמשיך לצעוד כדי ליצור חזית סוציאל דמוקרטית לרוחב כל החברה בישראל.

שלי יחימוביץ' מניעה מהלך פרלמנטרי של מאבק בלתי מתפשר בגורמים המפרקים את החברה הישראלית. היא עשתה זאת תוך שיתוף מאות חברי מפלגה בגילוי "פצצות" אנטי חברתיות וניטרולם.

נאדיה חילו פועלת במגוון תחומים ובעיקר כיו"ר הועדה לזכויות הילד, ובקידום חקיקה שוויונית בין נשים לגברים. חילו פעלה במרץ תוך הפעלת מגוון הכלים הפרלמנטריים בסוגיות חברתיות כלכליות ובתחום החינוך, ולקידום שיוויון זכויות למיעוט הערבי. היא משתתפת פעילה בכל יוזמה חברתית פרלמנטרית.

אבישי ברוורמן פועל למען הרחבה תקציבית ונטישת הפונדמנטליזם הניאו-ליברלי. פרופ' ברוורמן מכיר את קונצנזוס וושינגטון מבפנים, על כישלונותיו, ויודע שאין בתוכו פתרון למשבר העולמי הנוכחי. מתוך היכרות זאת מוביל פרופ' ברוורמן את ההתנגדות למהלכי משרד האוצר, שלא משכיל להבין כי המציאות הכלכלית השתנתה.

אתר יסו"ד – www.yesod.net

 

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , , , , , ,

37 תגובות

 1. דובי :

  "שלי יחימוביץ נאבקה בגורמים המפרקים את החברה הישראלית"

  ==> כשהיה לה נוח, היא תמכה בהם מבליל להניד עפעף, ודרסה אותנו ברגל גסה, בוטה, חסרת מעצורים וחסרת מצפון. צריך לבחון את כל המעשים, לא רק את חלקם.

  למי שלא עקב, הדיון בעניינה של שלי כאן: http://www.blacklabor.org/?p=4988

 2. עמי וטורי :

  עמדת יסוד היא עמדה של פוליטיקה מעשית ולא פרס על מעשים טובים או עונש על מעשים רעים. יש לחברי יסוד המון ביקורת על התנהלותה של שלי יחימוביץ בשנתיים האחרונות. אבל היא עדיין אחת מ 4 המועמדים והמועמדות הכי סוציאל-דמוקרטיים במפלגת העבודה. כמו כן ברשימת המומלצים מופיעים אלו שזכו אצל יסוד לארבעת המקומות הראשונים. בפתק יש אפשרות להצביע ליותר מועמדים. אני למשל סבור שפינס ואביטל בהחלט ראויים לשבח על עמדתם בנושא גן המדע.

 3. אלעד הן :

  אני לא מתלהב מכל דבר ששלי יחימוביץ' עשתה ולדעתי היא הרוויחה ביושר את הכעס של הרבה אנשים. כל זה לא סותר את מה שכתבנו. היא העבירה כמה מהחוקים הסוציאל דמוקרטיים המשמעותיים של השנים האחרונות (הארכת חופשת לידה, רק דוגמה), וגם הטעויות שהיא עשתה לא יקחו ממנה את זה.

  אני חושב שאתה מגזים למדי במה שאתה אומר, ואם אתה אחד מהחברים שהסיבה למרמורם הוא פרשת "עיר לכולנו" (שההתנהלות של שלי בה היתה מבישה למדי) אציע לך להיזכר שלמרות הכל דובר במאבק על ראשות עיר אחת בישראל. יש פה מאבק יותר גדול מזה, והפיכת העניין הזה לחזות הכל חושפת מעט מהסקטוריאליות של עיר לכולנו.
  רוב הישראלים עדיין לא גרים בת"א ויש להם עוד שיקולים מלבד זה.

 4. דובי :

  אלעד – המאבק לא היה מאבק פרסונלי על רשות עיר. המאבק היה מאבק של דרך. שלי תמכה בדרך הלא נכונה.

  בנוגע להארכת חופשת לידה – אתה רק מחזק את העובדה שהתנהלותה של שלי בענין דב חנין היתה מבישה (כלשונך. אני הייתי משתמש במלה פחות עדינה). ראה כאן – http://www.haaretz.com/hasite/spages/857179.html

  ציטוט מן הכתבה המובאת בקישור:

  בין מגישי החוק, מלבד סער, גם הח"כים שלי יחימוביץ (עבודה) ודב חנין (חד"ש). יחימוביץ אמרה כי "14 שבועות הם המינימום הנחוץ להחלמה, התאוששות ויצירת קשר תקין בין הורים לתינוק".

  חנין אמר כי "באופן לא שגרתי יוצאת היום מבית המחוקקים בשורה אמיתית לציבור הישראלי – שיפור משמעותי במצבן של משפחות צעירות בארץ". לדבריו, העברת החוק היא הוכחה שהתארגנות ציבורית טובה ושילוב כוחות במערכת הפוליטית יכולים לגבור על הממשלה "שהתנגדה להצעה לאורך רוב שלבי החקיקה"

 5. תמה :

  שלי יחימוביץ' פועלת ללא לאות למען זכויות העובדים ונגד ההפרטה הגדלה והולכת.

 6. אלעד הן :

  דובי – לא טענתי שהיה מדובר במאבק פרסונלי. אני חושב שהיה מדובר במאבק מוניציפלי שנוהל באופן מופתי, ולו הייתי תושב ת"א הייתי מצביע לעיר לכולנו ללא היסוס. וכאמור, אני חושב ששלי עשתה שם טעות חמורה.

  מצד שני אני לא חושב שפעולתה המכוערת של שלי בעניין עיר לכולנו (ובעוד כמה בריתות פוליטיות שאינן לטעמי) לא מוחקת את השגיה אותם אנחנו רוצים לעודד.

 7. אופיר :

  חייבים להבין שפרשת דוב חנין לא תסלח לשלי כ"כ מהר, אם בכלל.
  ובעיני ההתנהלות של עמיר פרץ אחרי שנבחר גם לא תיסלח כ"כ מהר.

  אני באמת חושב שאנחנו צריכים משהו חדש כמו התנועה הירוקה, שהיא ההתארגנות הכי חדשנית בפוליטיקה בארץ היום. התנועה מציגה אלטרנטיבה שלמה ולא תיקונים כאלה או אחרים למצב הקיים כמו ששלי ופרץ רוצים לעשות.

 8. מורה :

  שלי יחימוביץ הצילה את האולפנים ןאת המורות מפיטורים המוניים.

 9. דובי :

  בקשתי להפנות לחלק הזה בדבריו של דב חנין:
  "התארגנות ציבורית טובה ושילוב כוחות במערכת הפוליטית יכולים לגבור על הממשלה"

  לו היתה הצטרפות כזו, בתל אביב, גם התוצאה היתה אחרת.

  השאלה היא לא איך סופרים הישגים, אלא איך מגדירים אותם. שלי לא מעדה. שלי לא כשלה. אי אפשר לספור פעילות נחושה ואינטנסיבית ככשלון, ואז למזער אותו מול רשימת הישגים יפה. שלי הצליחה בדלגיטימציה שעשתה לדב חנין. "הוא לא ראוי" היא אמרה. היא רושמת את ההצלחה של חולדאי כהישג נוסף שלה. לו היתה רושמת את הצלחת חולדאי כמעידה, כטעות, כמהלך שהציבור הכל כך יקר לה עומד לשלם עליו לא מעט, עוד היה מקום להשתכנע. ברם, כשהיא מביטה לציבור העובדים בעיניים ואומרת לו: בתל אביב הייתי חייבת להפנות לכם עורף כדי להיות פופולרית, יש להביט בה חזרה באותה נחישות ולהגיד לה שגם לנו יש גבולות, ומקווים שהאתנן שחולדאי משלם לה יספק לה את האובדן הישיר של בוחרים ישרי דרך.

 10. ליאור :

  אני חייב להבין משהוא -מה הקשר בין התנועה הירוקה לסוציאל דמוקרטיה
  הם ירוקים ואנחנו אדומים.
  וברצינות אני לא מבין את הקשר
  בין להיות ירוק לבין סוציאל דמוקרטי . אני מזה טרנד חדש כמו מפלגת הגימלאים לא יותר.

 11. מחשב חישובים :

  עצוב מאוד אבל זו האמת:
  אם שלי נמצאת במומלצים של עיני, ברק וחולדאי, ולא נמצאת ברשימת המומלצים של חברי עיר לכולנו – זה ברור שהיא תתברג גבוה, והמלצת יסו"ד (שכועסים אך ממליצים בכל פה) לא תשנה הרבה.

  במפלגת העבודה יש התפלגות מתפקדים מסוימת – מי שרוצה לשרוד שם צריך לשחק את המשחק, ואת זה יחימוביץ' הבינה יפה. אילו לכוח לעובדים, עיר לכולנו יסו"ד וכו' היו ארגזי מתפקדים כמו שיש לעיני לחולדאי ולפואד – היא היתה נוהגת אחרת.

  למי שמאס בזה ולא מוכן יותר להשלים – יש שתי אפשרויות – או ללכת ולבנות מפלגה מאפס, או להתחיל להביא ארגזים של מתפקדים בכמויות: מאבטחים, קופאיות מלצרים וכן הלאה.

 12. אופיר :

  מה הקשר בין התנועה הירוקה לסוציאל דמוקרטיה?
  כל בעיה סביבתית היא בהכרח חברתית. אנחנו רואים את המשבר הסביבתי כחלק ממשבר חברתי- כלכלי.
  אותם כוחות שמובילים את הפער החברתי, שחיקת מעמד הביניים ופירוק הקהילה הם הכוחות שמערערים את משאבי כדור הארץ.
  גם ברמת הפיתרון- כל פתרון לבעיה הסביבתית הוא בהכרח חברתי. לדוג': פיתוח מערכת תחבורה ציבורית יעילה, חיזוק הקהילה, תכנון הכלכלה. בקיצור: אין להפריד בין הנושא הסביבתי לחברתי והכלכלי.

  התנועה הירוקה, בשונה מ"הירוקים" שאולי אליהם כיוונת, אינה מפלגת טרנד כי יש לה תפיסה שלמה שהולכת ומתממשת ברחבי העולם ותופסת תאוצה גם בארץ. יש לתנועה הירוקה גם שטח נרחב. אתה מוזמן לקרוא את חזון התנועה כדי להבין את רוח הדברים.
  yeruka.org.il

 13. אופיר :

  ואני חייב להוסיף בקשר ל"טרנדיות":
  לאחרונה אהוד ברק אמר שהוא סוציאליסט, וכל בוקר שומעים מישהו אחר מצהיר שהוא סוציאל דמוקרט. ככה שאנחנו בסכנת ריקון המונח ממשמעות.
  התנועה הירוקה מייצגת בארץ את תפיסת ה"קיימות" (sustainability) שיש לה יסודות חברתיים מוצקים. זה לא סוציאליזם במובן הקלאסי אבל זה פיתוח של המסורת החברתית עם האתגרים הסביבתיים והחברתיים של ימינו.

 14. ליאור :

  ההקשרים הפוסט מודרנים שתנועות עושות לא בהכרח נכונות,אני מקבל שבעיות ירוקות הם בעיות חברתיות
  אבל הם קודם כל בעיות חברתיות שנובעות מבעיות מעמד-קרי פרנסה
  חינוך-מגדר-דת וכו'
  אפשר לרתום את הפתרונות הירוקים לפתור בעיות חברתיות ,אבל השינוים
  העקרים הם שינוים מעמדים ולא ירוקים.

 15. עמית-ה :

  ליאור גם אני חושב שהחברה/אדום/סוציאליזם עומד לפני סביבה/ירוק/קיימות.
  זה לא פוסל את התנועה הירוקה, אני מאחל לה בהצלחה.
  באופן אישי לא אתמוך בה בבחירות האלו כי בעיני האדום חשוב יותר, אבל ברוך כל המצטרף אליה היא (לדעתי) חיונית בנוף הפוליטי הישראלי.

 16. דליה :

  יועילו חברי יסו"ד ויפרטו, יסבירו וינמקו איך זה שח"כ עמיר פרץ מצוין כראשון המומלצים, וזאת כשאין שומעים על עשייה, אמירה או פעילות כלשהי שלו בזמן האחרון, בעוד שח"כ ברוורמן שפועל ועושה, מצוין כאחרון המומלצים?
  וח"כ יחימוביץ שהצטיינה בעשייה מופיעה רק אחרי ח"כ פרץ?
  אם ביסו"ד מדרגים לפי המיית הלב, מה לנו להלין נגד המצביעים בעד נתניהו (להבדיל אלף אלפי הבדלות מפרץ)?

 17. דליה :

  עמי וטורי
  הגם אתה בממליצי פרץ כראשון הנבחרים?

 18. עמי וטורי :

  אני בהחלט ממליץ על פרץ והוא מופיע בצדק במקום הראשון. פרץ עם כל שגיאותיו הוא זה שבגללו היה למפלגת העבודה סיכוי לרגע להיות מיפלגה סוציאל-דמוקרטית אמיתית. העלאת שכר המינימום והכנסת החשיבות של שכר מינימום גבוה לשיח הציבורי גם הם רשומים בטאבו על שמו של פרץ שקידם את הנושא עוד מהימים שבהם היה יו"ר ההסתדרות. פרץ הוא גם המזרחי הסוציאל-דמוקרטי היחידי שיש לו והיה לו סיכוי להיות ראש ממשלה. ולמי ששכח לארה"ב עומד להיות נשיא שחור. לישראל עד היום לא היה ראש ממשלה מיזרחי.
  ברוורמן עשה עבודה יפה בשנה האחרונה. אבל הוא לא פרץ.

 19. אייל גרוס :

  בתור חבר במפלגה אחרת – מרצ – אולי אני לא צריך להתערב בדיון, אך בתור בעל סימפטיה למטרות של יסוד יש לי שתי שאלות:

  1. האם הובלה ותמיכה של מלחמת לבנון השנייה מסתדרת עם סוציאל-דמוקרטיה?

  2. האם פסילת מועמד כי "הוא לא עומד בהתקווה" וכו' מסתדרת עם סוציאל-דמוקרטיה?

  סוציאל-דמוקרטיה היא גם דמוקרטיה. היא בעיני המשך הדמוקרטיה לתחום הסוציאלי, היא חלק מתפיסה דמוקרטית רחבה.

  עם כל ההערכה שיש לי, או שהיתה לי, למועמדים פרץ ויחימוביץ, מה שהם עשו לא היה מעידה, אלא היה רמיסה של ליבה של הדמוקרטיה.

  לכן, כיצד יכולה קבוצת יסו"ד להמליץ עליהם? יש כאן בעיה ועיוורון.

  ואל תגידו לי שבנושאי סוציאל דמוקרטיה הם בסדר. כי אני אגיד שבזכויות נשים גדעון סער הוא בסדר ובנושאי יציאה מהשטחים יש כל מיני קפיטליסטים שהם בסדר.
  וחשבתי שהמטרה היא בין היתר לדחות את החלוקות האלו.

 20. יהושע בן משה :

  להזכיר לחברים:אנו לא קובעים את הסדר ברשימה ,אשר נקבע בהתאם לתוצאות.

  הרשימה שלי:
  אופנהימר-בן סימון- אבישי ברוורמן
  נדיה חילו – שלי יחימוביץ
  פינס – עמיר פרץ – יולי תמיר

 21. נתן :

  שלי יחימוביץ חיזקה מאוד את האמונה שלי בפוליטיקאים.
  במשך שנתיים בכנסת למדתי להכיר אדם מוסרי,ציוני, ואמיתי.
  בפועלה בכנסת העבירה שלי המון חוקים, בתחום החברה, מלחמה בשחיתות, צמצום הפערים החברתיים, חוקים למען האדם העובד ועוד.
  בעשרות שאילתות טיפלה שלי באין ספור פניות ציבור, תיקנה עשרות סעיפים בחוק ההסדרים, התעמקה בתקציבי המדינה, בנוסף שלי תמכה ועזרה באין ספור מאבקי עובדים, מאבטחים, מורות, בעלי עסקים קטנים, ועוד ועוד.
  שלי היא גם ציונית וגם סוציאליסטית, בדומה להרבה מאוד אזרחים.
  שלי לא מפחדת להגיד את מה שהיא חושבת , היא אדם אמיתי, שלי מתאימה להיות בשורה הראשונה של מנהיגי המדינה.

 22. אלעד הן :

  לסדר אין חשיבות של ממש. אבל אם כבר שאלתם, אז באופן אישי אני חושב שפרץ צריך להיות ראשון, בדיוק בגלל הנימוק שכתבנו. מהלך שכר המינימום היה המהלך הפוטנציאלי לשבירת הברית ארוכת הימים בין השכבות העניות לימין. אני מצפה ממנו לעוד מהלכים מגדירי-תקופה כאלה בעתיד, גם אם כרגע הוא לא בדיוק מראה פעילות ערה.

 23. אלעד הן :

  איל גרוס: מלחמות אינן גזרת גורל, זה נכון, אבל אתה מתעלם מהעובדה שיש שני צדדים. אני אישית חושב שמלחמת לבנון השניה היתה מלחמה מוצדקת, גם אם לא מושלמת ובעייתית מהרבה בחינות. מסתדרת עם סוציאל דמוקרטיה? האם כשתהיה ממשלה סוציאל דמוקרטית לא תצפה ממנה להילחם נגד אירגוני טרור שמאיימים על ישראל? או שמא החיזבאללה, שמלבד לאיים על ישראל מפרק את לבנון, הוא אירגון חירות סוציאליסטי?

  אפשר לבקר חלקים ספציפיים במלחמה, אבל האשמה כללית כאילו לקיחת חלק במלחמה פוסלת אותך א-פריורי נראית לי מנותקת מהמציאות.

  בעניין יחימוביץ' כבר במקום אחר עניתי שלמרות שמדובר במעשה מכוער נגד חנין הוא מוצא מפרופורציה בידי אנשים שהראייה שלהם סקטוריאלית.

 24. דובי :

  לחיזוק דבריו של אייל גרוס בנוגע ל:

  האם פסילת מועמד כי “הוא לא עומד בהתקווה” וכו’ מסתדרת עם סוציאל-דמוקרטיה?

  זאת ועוד: הואיל ומדובר בשקר –
  האם דרך של שקרים מודעים, מכוונים ומגמתיים מטעמים של אופורטוניזם פוליטי מסתדרת עם סוציאל-דמוקרטיה?
  האם כשיתאים לה, היא תשקר לנו גם בנושאים אחרים? איך נוכל לדעת מתי יחימוביץ דוברת אמת ומתי שלי דוברת שקר?

 25. נדב פרץ :

  אני לא אתייחס לטענה כלפי עמיר פרץ, מסיבות ברורות*, אבל אענה לגבי יחימוביץ' – ואני חושב שאפשר למשוך את התשובה גם לגבי עמיר.

  אני לא חושב שיחימוביץ' היא מועמדת מושלמת – היא רחוקה מאוד מכך. אני, אגב, לא מתמקד כל כך בהתקפה על חנין, כי היא סימפטום של דברים אחרים – של קידוש הברית הפוליטית עם ברק\עיני על חשבון 'אמירת האמת שלה', שהייתה לה מאוד חשובה טרם בחירתו של ברק.
  אבל עם כל הביקורת שיש לי עליה, אני חושב שבהתחשב בהיצע, עדיף שהיא תהיה שם ולא אחרים, שמנפנפים גם הם בדגל הסוציאל דמוקרטיה והם לא סוציאליסטים ולא דמוקרטיים.

  *למי שלא יודע, עמיר פרץ הוא דוד שלי

 26. אייל גרוס :

  אלעד – אם בעיניך עצם המלחמה והמהלכים העיקריים שלה שפרץ תמך ואף הוביל בהם כשר בטחון היא בסדר ומסתדרת עם סוציאל-דמוקרטיה, אז באמת אין לך סיבה לא לתמוך בו. (ואני לא אומר את זה בציניות). דברי כוונו למי שחשב שהמלחמה הזו וההרג הרב של אזרחים שאפיין אותה מהתחלה היו בלתי מוצדקים וסותרים ערכים סוציאלים, דמוקרטים וכו'.

  לגבי ההיצע וכו' – (דברי נדב) – תשמע, אני מודה שההיצע לא משהו. וסך הכל זה עצוב כי תליתי תקוות רבות בעמיר פרץ ושלי יחימוביץ, ואני עדיין יודע שהם עשו גם הרבה דברים טובים, אבל מה שהם עשו בנושאים שהזכרתי היתה בעיני לא איזה מעידה, אלא משהו חמור. ואני אמשיך להעריך את הדברים הטובים שנעשים, אבל, יש כאן בעיה קשה מאוד.

  לו הייתי חבר מפלגת העבודה אכן הייתי במצוקה. ואולי בגלל זה אני לא. (לא שבמרצ המצב מושלם אבל ההיצע כולל אנשים כמו מוסי רז, אילן גילאון, גבי לסקי, וזאת בנוסף לג'ומס, זהבה גלאון, ועוד טובים אחרים שלא הזכרתי – שגם אם אף אחד מהם לא מושלם נדמה לי שאף אחד מהם לא חטא בחטאים כה עמוקים).

 27. אייל גרוס :

  ואלעד – עוד דבר. זה לא קשור לסטקוריאליות או להיות אדם תל-אביבי או לא. זה קשור למה אנו חושבים על פוליטיקאי שלוקח עמדות מקרתיסתיות כאלו.

 28. זהבה :

  אם יש הגון במפלגת העבודה וראוי לעמוד בראש הרשימה שוב, הוא לא אחר מאשר עמיר פרץ. עמיר לא ברח מעולם מאחריות , לא הפסיק לתרום לחברה בכלל ולאנשים במצוקה בפרט, נענש דיו על קבלת תפקיד שר הבטחון, לא ברח כמו אהוד היקר,גם כאשר התקשורת צלבה אותו בתקופת המלחמה, כשכל בר דעת יודע שעמיר שילם על הפשלות של כל קודמיו,עם זאת ממשיך האיש בעשייה בצניעות האופיינית לו, הוא ולא אחר צריך לעלות לראש הרשימה.אוהבי האיש בגולן

 29. זהבה :

  נדב היקר
  אל לך להתנצל כלל או להודיע על כך כי עמיר הוא דודך, אתה יכול להיות גאה בו ולהגיב לכל קורא מבלי לתת תחושת התנצלות, אני גאה בו בלי להיות דודתו, ולמרות המהלכים במלחמה ועל כך אפרט בנפרד זהבה

 30. אלעד הן :

  אני לא מתלהב ממלחמות ומצר מאד על ההרג שנעשה בהם. בנוסף, אני חושב שהמלחמה היתה בעייתית מכמה בחינות: בחזית- השימוש ההולך ומתברר בפצצות מצרר, בעורף- ההפרטה שנתנה את אותותיה.

  למיטב הבנתי האחריות של פרץ לעניינים אלה, מלבד האחריות המיניסטריאלית, שיש לה כמובן חשיבות, היא אפסית.

  המלחמה בחיזבאללה היתה מוצדקת. האם היית מציע לא לעשות מבצע תגמול אחרי חטיפת חיילים? והאם לא היית פותח במלחמה אחרי הפגזה של עריך? אני באמת לא מבין.

 31. אייל גרוס :

  אלעד אני חושב שהמלחמה הזאת – להבדיל מפעולה נקודתית נגד חיזבאללה – היתה פסולה מתחילתה, מעצם ההחלטה לפתוח בה, מדרך קבלת ההחלטה, מהפגיעה הגדולה באזרחים וביעדים אזרחיים מהתחלה. לא הייתי פותח במלחמה מהסוג הזה מהיום הראשון, ולומר שלמי שהיה שר בטחון באותה עת אין אחריות לכך זה כמובן מגוחך.

  להזכירך פגיעה גדולה באזרחים ותשתית אזרחית אפיינה את המלחמה מהתחלה.

  אבל באמת שאני לא רוצה לפתוח כאן את כל הדיון על המלחמה מחדש. אני אמרתי שאם אתה חושב שהמלחמה הזו בעיקרה ובדרך ניהולה ובבחירת המטרות וההחלטות לגבי תוצאות לחיי אדם היתה מוצדקת, אין לך סיבה להתנגד לעמיר פרץ. אני מאלו שהתנגדו למלחמה הזו מתחילתה, ולא שיניתי את עמדתי.

 32. עומר :

  זהבה שלום,
  תעני לי בבקשה, או שאין לך תשובות.
  1. למה פרץ שלך הלך להיות שר ביטחון, שלפני זה דיבר חברתי,פועלים,זכויות עובדים.
  2.מאז שפרץ לא שר ביטחון, איזה חוק הוא קידם, לא ראינו אותו פעם אחת יושב במליאת הכנסת.
  3.למה הוא מנסה להכשיל את עופר עיני?

 33. לזהבה אלעד ואייל :

  מוזמנים לשלוח בשעות הקרובות למערכת האתר את הטור שלכם – למה כן/לא לבחור בעמיר פרץ – רצוי מגובה בכמה שיותר קישורים להוכחת טענתכם.

 34. אלעד הן :

  הפגיעה באזרחים הוגדרה ע"י הפעולה של חיזבאללה מתוך מרכזי אוכלוסיה.
  אני מצטער שזה המציאות ומצטער שזאת צורת הפעילות של החיזבאללה, אבל לא רואה הרבה לעשות עם זה.

  להגיד ששר שנכנס לפני חודשיים לא יכול היה להיות אחראי לעשרים שנים של הפרטה זוחלת של מוכנות העורף זה דווקא סביר בעיני.

  בעניין פצצות המצרר, אני ממליץ לך לקרוא את הפרק בוינוגרד על הנושא. מסקנתם היא שהשימוש בהן על איזורים אזרחיים לא היה במסגרת ההנחיות. הדבר אמנם מצביע על התנהלות קלוקלת ואולי גם על אישור "בקריצה" לשימוש בכך בשטח, אבל דברים מהסוג הזה אינם ברזולוציה של עיסוק שר הביטחון.

 35. אלעד הן :

  איתי –
  אני לא הולך להתעמת על תמיכה בפרץ בפריימריז עם מישהו שאינו ממפלגת העבודה. אשמח להקדיש לזה יותר זמן בעתיד, אולי לפני הבחירות.

 36. לאלעד :

  אלעד,

  בפנייה אל חברי המפלגה, יסו"ד פרסמה שני משפטי תמיכה בעמיר פרץ.

  זה שקול בהשפעתו על מתלבטים חברי מפלגה לכמות הטקסט שהמועמדים בעלי היכולת שולחים לי בסמס.

  עבור מתלבטים בתוך מפלגת העבודה נדרש הרבה יותר מזה – אתם יכולים לעשות זאת והשאלה אם אתם רוצים.

  במקום להתווכח עם אייל גרוס ממרצ או עם תומכי חד"ש, תנסה לשכנע דווקא את עשרות אלפי חברי העבודה שהדיחו את פרץ מראשות המפלגה ואתה מבקש מהם לתת לו מחר הזדמנות נוספת.

 37. אייל גרוס :

  אלעד – אתה מקבל את הנרטיב הבטחוני של המלחמה הזו. אני לא. כזכור לך ישראל יצאה למלחמה גדולה וכוללת כתגובה לפעולה של חזבאללה, ועמדה של שמאל היא בעיני התנגדות למלחמה הזו, והיה צריך לבקר את ההחלטה של ישראל לצאת למלחמה הזו, שבה בוודאי שעמיר פרץ נשא באחריות. אבל אני באמת לא רוצה לנהל כאן את כל הדיון על המלחמה שוב. וגם, כמוך לא אענה לבקשה לכתוב פוסט ספציפי על הנושא. אני הבעתי תמיהה על הבחירה לתמוך במועמדים האלה אבל לו הייתי חבר מפלגת העבודה באמת לא היו לי הרבה אופציות טובות בהרבה, וכאמור אולי זו אחת הסיבות בגינן איני חבר במפלגת העבודה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.