postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » פוצץ הדיון בוועדת העבודה והרווחה על מצב הקרן למפעלי שיקום

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פוצץ הדיון בוועדת העבודה והרווחה על מצב הקרן למפעלי שיקום

נושאים חדשות, רווחה ושירותים חברתיים ב 21.01.14 0:33

 לדברי יו"ר הוועדה ח"כ כץ, עובדים העידו שאוימו לא להגיע. היו"ר כץ האשים את מנכ"ל משרד הרווחה כי לא נערך כיאות לדיון. לפי תגובת המנכ"ל לח"כ אורלי לוי אבקסיס נראה כי למנכ"ל משרד העבודה והרווחה תכניות מגובשות שיובילו לקיצוצים בקרן

הקרן למפעלי שיקום - הדיון בכנסת

עניין המשבר בקרן למפעלי שיקום פורסם פה. היום נערך דיון על כך בוועדת העבודה והרווחה בכנסת. להלן ההודעה מטעם דובר הוועדה בעקבות הדיון

לקריאה נוספת

מידע על הבעיות בקרן למפעלי שיקום של משרד הרווחה דווח בעבר באתר זה. ביום שני 20 בינואר היה דיון סוער בוועדת העבודה והרווחה בנוגע למצבה הקשה של הקרן למפעלי שיקום הופסק בעיצומו. זאת לאחר שיו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ (הליכוד ביתנו) זעם על התנהלות מנכ"ל משרד הרווחה והשירותים החברתיים, יוסי סילמן ומנהל הקרן ויקטור בר גיל.

בתחילת הדיון תהה כץ מדוע מרבית מנהלי מרכזי השיקום ומנהלי בתי הספר של הקרן לא הופיעו לדיון, על אף שהוזמנו: "אנשים צלצלו והודיעו לוועדה שאוימו לא להגיע לכאן", אמר כץ, זה לא בסדר. הכנסת היא ביתו של העם, והדלת שלנו פתוחה בפני כולם". כץ פנה למנכ"ל הקרן, ויקטור בר גיל, ואמר: "יש עבודה רבה לעשות בקרן ואתה אדם ראוי. עובדים נתנו לקרן את כל חייהם והם רוצים לעזור. עליך להתנהג כמו שצריך, בנועם הליכות". מנכ"ל משרד הרווחה יוסי סילמן, התפרץ: "הזובור שאתה עושה לבר גיל לא מקובל עלי. אתה מבזה אותו".כץ: "אתה מגזים, בר גיל רשאי להגיב". בר גיל לכץ: "אתה משמיץ אותי. כולם התבקשו על ידי להגיע לכנסת".

בהמשך הדיון דרש כץ ממנכ"ל משרד הרווחה להציג בפני הוועדה סקירה ולפרוש בפניה את היעדים להבראת הקרן. "קיבלת חוברת",ענה סילמן. "אינני מבין את התנהלותך", אמר כץ לסילמן, "יש דרך להציג נתונים בפני כלל הנוכחים. עשה זאת במצגת ובאופן מסודר. פה זה לא שכונה, כאן זאת כנסת ישראל". משסירב סילמן, הודיע כץ על סיום הישיבה.

קודם לכך, ציין סילמן כי הקרן עתידה לפטר 50 מתוך 450 עובדיה, בהסכמים עם ועד העובדים וההסתדרות. סילמן ציין כי הקרן הגיעה לאיזון וצפויה ליתרות חיוביות.

ח"כ אורלי לוי-אבקסיס (הליכוד ביתנו) הביעה חשש כי מטופלי הקרן ייפגעו כתוצאה מהקיצוצים. "להיפך", השיב סילמן, "כך יהיה לנו יותר כסף להשקיע בהם ישירות".

אורי מיכאל

דובר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

4 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מישהו שכח שמר ברגיל מעורה בקרן מזה שלוש שנים,מאז תחילת ההדרדרות.הוא היה דירקטור ויו"ר ועדת רכש ובינוי בתקופה בה המנכ"ל שהודח דוד בינון אפשר לבזק אונליין להשתלט ולנכס לעצמם מבנה שהושכר ע"י הקרן במרכז שקום פתח תקוה וזו רק דוגמית קטנה

 2. למה אין ביקורת של מבקר המדינה :

  לא ברור למה אין בדיקה בפרוטוקלים ובדוחות של הקרן ותבינו לבד למה כשגלר נכנסה והעיפה את כל ההנהלה ובמקומם הגיעוחברים של גלר ושל השר החל תהליך ההדרדרות מהם הכישורים שלהם, מה המשכורות שלהם ולמה עד שהגיעה הקרן שרדה בכבוד וללא חובות וכותרות.
  מבקשת בדיקה מקיפה והאחראים שיתנו את הדין.

 3. דליה :

  לתגובה 2 אפשר לכתוב מכתב למבקר המדינה ולבקש ממנו לבדוק את המתרחש בקרן. ולשלוח עותק ל"עבודה שחורה". הוא יפורסם.

 4. מערכת עבודה שחורה :

  שר הרווחה: משרד הרווחה ידע על הבזבוז בקרן למפעלי שיקום ושתק

  ועדת העבודה והרווחה קיימה היום 26.2.2014 דיון מיוחד בהשתתפות שר הרווחה והשירותים החברתיים, מאיר כהן, על מצוקתה של הקרן למפעלי שיקום.

  יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ (הליכוד ביתנו): "יש לשקם את המפעלים, אך לעשות זאת בדרך ארץ, בנועם ובשקט, מבלי לפגוע בעובדים. קיבלתי פנייה מראש עיריית מגדל העמק המוחה על הודעה חד צדדית ומפתיעה שקיבל, לפיה המפעל שבשטח שיפוטו ייסגרו ויועבר לעיר אחרת".

  שר הרווחה, מאיר כהן (יש עתיד): "המפעל במגדל העמק לא ייסגר. יש לנקוט משנה זהירות לגבי הפריפריה ולפעול לחזקה. קרן מפעלי השיקום התנהלה שנים רבות בהשתוללות חסרת תקדים: לא הועברו משכורות, התבצעו תשלומים למקורבים, נעשה שימוש מופרז ברכבים, חולקו בונוסים של עשרות מיליוני שקלים. משרד הרווחה ידע ושתק ופיקוחו היה לקוי. לאחר התפטרות ההנהלה, פתחנו בתכנית הבראה, שבסופה יעזבו 150 מתוך 500 עובדי הקרן, תוך הסכמה ודאגה לצרכיהם. המטרה היא לדאוג לרווחת המוגבלים המשתקמים במפעלי הקרן, השאר חשוב פחות".

  ח"כ אילן גילאון (מרצ) בירך על תכנית ההבראה שמנהיג משרד הרווחה בקרן, והגדיר אותה: "ניקוי אורוות וחמדנות". עם זאת, קרא למשרד הרווחה לקחת אחריות ולדאוג לרווחת המשתקמים והעובדים.

  יו"ר ועד עובדי הקרן, בלה מאיס, קראה לשר הרווחה להעביר תקציבים נוספים לקרן: "בשלוש השנים האחרונות צנח מספר המשתקמים בהם אנחנו מטפלים ב-5,000. היכן הם? הקרן לא תוכל להמשיך להתקיים בלעדיהם".

  נציג ועד ההורים של נוער שיקומי בירושלים, יצחק ויינגרטן: "ההורים אוספים תרומות על מנת לקיים את המוסד השיקומי בו לומדים חניכים מפגרים ואוטיסטים. לפני שבוע התקבל צ'ק מהמדינה המכסה חודשיים של פעילות. ומה הלאה? ביטלו לילדים את הפעילויות, הטיולים, הטלפון והאינטרנט, והם נאלצים לנקות בעצמם את המוסד".

  יו"ר הוועדה ח"כ כץ סיכם את הדיון ואמר: "לא נרפה מהפיקוח על הנעשה בקרן למפעלי שיקום ומהליכי הבראתה תוך דאגה לעובדים ולמשתקמים. מיד לאחר פגרת הכנסת נשוב ונקיים דיון בנושא".

  בברכה,

  אורי מיכאל

  דובר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.