חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ועדת אללוף לא תשפר את מצב העניים

נושאים עלו ברשת, רווחה ושירותים חברתיים ב 6.01.14 0:49

לראשי הוועדה למלחמה בעוני אין סבלנות לשמוע את מה שיש לעניים לומר, אולם הם מאד גאים בכך שתאגיד הייעוץ הבינלאומי מקינזי המתמחה ביצירת אוליגרכים ילווה את עבודתם

מאת: יוסי דהאן

מדוע לא ייצא דבר מהוועדה הנוכחית למלחמה בעוני

אור קשתי מדווח ב"הארץ" בסוף השבוע כי הוועדה למלחמה בעוני, שהקים שר הרווחה מאיר כהן, סירבה להצעתו של פרופ' יונה רוזנפלד להזמין אנשים הנמצאים מתחת לקו העוני לשאת את דבריהם בפניה. לעומת זאת, הוועדה הזמינה ברצון את תאגיד הייעוץ הבינלאומי "מקינזי" ללוות את עבודת הוועדה. הסיכוי שייצא משהו טוב מהוועדה הזו היה מלכתחילה קטן מאד, עתה צריך להשגיח שייצאו ממנה כמה שפחות דברים רעים ולקוות שמסקנותיה יצטרפו אחר כבוד להר הדו"חות האחרים המעלים אבק במרתפי משרדי הממשלה.

שר הרווחה מאיר כהן מתגלה לצערי כאחת האכזבות הגדולות ביותר בממשלה הזו, בקטגוריה זו יש לו קרב צמוד עם מנהיג מפלגתו יאיר לפיד. להיות ראש עיר מזרחי מדימונה אינו תנאי הכרחי וודאי לא תנאי מספיק לקידום סדר יום חברתי כאשר אתה מוצא את עצמך בעמדת כוח פוליטית. בהקשר זה מן הראוי גם להזכיר בין היתר את תרומתו של השר ושאר חבר מפלגתו להרחבת העוני בקרב עובדים ועובדות בישראל, בהצבעתם נגד הצעת חוק להעסקה ישירה של מאות-אלפי עובדי קבלן. גם ראש הוועדה אלי אללוף אינו חסיד גדול של זכויות עובדים: בתקופת כהונתו כיושב ראש קרן רש"י, ניהל ראש הוועדה למאבק בעוני מאבק נחוש וברוטלי נגד זכותם של עובדי הקרן להקים ארגון עובדים ואילו ראשי עמותה השייכת לקרן פיטרו את ראשי ההתארגנות.

להמשך קריאה

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.