חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הטעיית וסחיטת לקוחות – מכתב של לקוחה למנכ"ל 'בזק'

נושאים מכתבים ב 23.12.13 1:20

לימור עזרא, לקוחה לשעבר של 'בזק', מתלוננת במכתב למנכ"ל החברה על הטעיה צרכנית, חוב שלא היה ולא נברא, ונסיונות סחיטה מצד נציגי השירות

לכבוד: מנכ"ל בזק

הנדון: הטעיה ע"י נציגה של בזק

שלום,

שמי לימור ואני מתנצלת על כך שאני מפריע לך בעניינים "שוליים" במהלך היום. לפניי פנייתי אליך, פניתי בצינורות המקובלים דרך פניות הציבור ובנוסף בעקבות הפגיעה הצטרפתי לפורום של אנשים "כמוני" אשר מוטעים ע"י נציגי בזק להתחייבויות שלא ידעו על קיומם.

עד חודש אוק' 2012 הייתי לקוחה של בזק-בזק בינלאומי-יס. בנוב' 2012 עברתי לטריפל של הוט. לאחר התנתקותי ראיתי שאני מחויבת בכרטיס אשראי של בעלי סך של 25 ₪ כל חודש. התקשרתי למוקד שירות לקוחות על מנת להבין מדוע ממשיכים לחייב אותי. נאמר לי ע"י נציגת השירות כי אני התחייבתי למסלול בן 24 חודשים על מודם אינטרנט. הסברתי לנציגת השירות כי לא היו דברים מעולם ואשמח לשלם את "חובי" אם היא תראה לי את חתימתי להתחייבות. הנציגה חזרה אליי וטענה כי יש שיחה מוקלטת. שוב הסברתי לנציגה שאשמח לשלם את "חובי" אם אשמע את תוכן השיחה כי אני לא מתחייבת לכלום מעולם ובטח לא עם החוק החדש. הנציגה כמובן לא חזרה אליי יותר ומשלא קיבלתי מענה יותר מחודשיים החלטתי לבטל את החיובים בכ' אשראי שהמשיכו לרדת כל חודש בחודשו עד לאפריל 2013.

לפניי כשלושה חודשים פנה אליי נציג של יס בהצעה לעובדי החברה בה אני עובדת. הוא הציע לי טריפל אשר כולל בזק-בזק בינלאומי-יס. הסברתי לבחור הנחמד כי אני אשמח לשמוע על ההצעה אך לפניי כן סיפרתי לו מה קרה בבזק וכי אני מסכימה לשלם אבל אני רוצה לשמוע הוכחה כי אכן התחייבתי. זו כל בקשתי. יוסי עמל רבות יותר מחודשיים בטלפונים מול בזק על מנת להבין האם התחייבתי ומתיי התחייבתי ושוב אין תשובות לאף נציג של בזק. בשיחתנו האחרונה עם נציגת שירות של בזק היא הציעה לי כך, לתדהמתי הרבה: "בזק מוכנה "לוותר" על ה"חוב" בתנאי שתחזרי להיות לקוחה שלנו". אני ממש הייתי המומה. האם מדובר בסחיטה? את השיחה גם שמע יוסי נציג השירות של יס (איש ישר ונחמד מאוד). אני כאדם שאוהב יושר והגינות בטלתי במידית את המעבר ליס כי הוא מכיל בתוכו את כל עסקת החבילה. לא יתכן כי יסחטו אותי! הריי מדובר בסכום פעוט ולא על זה נכתב המכתב. מדובר על הטעיה, סחיטה, חוסר מקצועיות של נציגי שירות וחוסר אכפתיות כלפיי לקוחות. הרי אם הייתי מקבלת שירות מקצועי היום הייתי שוב לקוחה של בזק.

אני משמיע את קולי על מנת שיופקו לקחים ומצבים מסוג זה לא יקרו לאזרחים נוספים.

 

אשמח לשמוע תגובתך,

לימור עזרא

נערך על ידי דורון
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. שניאור מאיר :

    המכתב של לימור עזרא ומעשה הסחיטה
    של בזק לאלץ אותה בצורה בלתי חוקית להישאר בבזק בניגוד לרצונה
    הדהימה אותי , בתור לקוח ותיק אני מתחיל לבדוק את החיובים ולצערי כל חודש התשלום יותר גדול
    אני בודק את האפשרות לעבור לחברה אחרת

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.