postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » פרוטרום – מכתב של תושב לחבריו: אל תסכימו להקמת המפעל בגלבוע

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פרוטרום – מכתב של תושב לחבריו: אל תסכימו להקמת המפעל בגלבוע

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מכתבים ב 19.12.13 1:23

במכתב מתאר הכותב את הליך ההחלטה בה אישרה המועצה האזורית גלבוע בראשות דני עטר את הקמת המפעל באזור התעשייה שלה, ומתריע מסכנת הריחות והזיהום שהמפעל ייצור. מציע לחבריו לא להסכים להקמת המפעל

ראשית אני מבקש להודות לכל החברים, תושבים וילדים אשר חתמו על העצומה כנגד הבאת מפעל פרוטרום לאזור התעשייה הקרוב אלינו.

חברת פרוטרום הינה חברה מסחרית אשר עניינה היחיד הינו רווח, ובאם נדרש לעבור על החוק בכדי להגדיל את שורת הרווח החברה נוקטת בכל האמצעים.

מול מפעלי החברה אשר נמצאים במפרץ חיפה נמשכים הליכים משפטיים ואלו בנוסף לפסקי דין שנפסקו נגד החברה שוב ושוב ומראים שחברת פרוטרום מעבר להיותה מזהמת הינה גם עבריינית סדרתית.

לצערי מליאת המועצה ראתה לנכון לאשר הבאת המפעל לאזורנו וזאת לאחר שכל המועצות והערים באזורנו דחו את החברה מהטעמים הללו.

להלן מתוך פרוטוקול המועצה האזורית גלבוע מה 14/9/2011 :

"החלטה : מליאת המועצה מאשרת הקמת מפעל פרוטרום לתמציות טעמים לתעשיית המזון בפארק התעסוקות מבואות הגלבוע,  בסטנדרטים גבוהים תוך עמידה בתקני איכות סביבה מחמירים,  בטכנולוגיות מתקדמות ותוך הדגשה כי המפעל לא יכלול תעשיית כימיקאלים.  ב. מעל יוקם מרכז מבקרים. הנהלת המפעל תפעל לקיים שיתופי פעולה עם חקלאי האזור ותעשיות תומכות."

חברי המליאה כנראה הצביעו בלי להכיר את הרקע של חברת פרוטרום. המפעל אולי לא ייצר כימיקלים רעילים, אבל הוא משתמש בתהליכים כימיים המייצרים פסולת רעילה כדי לייצר את המוצרים שלו. המפעל שייך לתעשייה הכימית של חברת ICC העולמית. זו תמימות לחשוב שהמפעל שהוא יקים כאן לא יהיה תעשיה כימית! בנוסף מדובר בגלוי ובגאווה על כך שיהיה כאן מרכז של "מחקר ופיתוח" – שם קוד לכך שאפשר להכניס כל חומר כימי, בכל כמות ומבלי לתת דין וחשבון לאף אחד כיוון שזה מוגדר כ"סוד מסחרי".

ציטוט של דני עטר מתוך פרוטוקול המליאה: באשר לסוגיית שיתוף הציבור מציין כי:

"המועצה תפעל בשקיפות מלאה למול הציבור וועדות איכות הסביבה, אך לא בדרך שתעכב את הליך הקמת המפעל בגלבוע. ישנם מספיק חסמים בדרכו של פארק התעסוקות מיום הכרזתו, ואין כל כוונה להוסיף ולעכב הליכים לקידומו.עלינו כמליאת מועצה נבחרת וכנציגי הציבור לקבל החלטות שלהבנתנו מקדמות את האזור ותורמות לתושביו, לאחר שנבדקו על בוריין, ולעמוד מאחורי החלטותינו. "

את ההחלטה קיבלו חברי המליאה על סמך סיור במפעלי החברה בשוויץ! (ראש המועצה וסגנו המכובדים נסעו על חשבון המועצה כלומר על חשבוננו) ראש המועצה וסגנו המכובדים לא נסעו את 50 הק"מ למפרץ חיפה לראות את המפעל המזהם שם וכנראה גם לא שמעו את מחאת התושבים באזור ואת עובדי המפעל אשר נפגעים מפעילותו

לסיכום:

ישנן הרבה דוגמאות של מקומות בעולם אשר נפגעו כתוצאה מהכנסת חברה מזהמת כפרוטרום 4 ק"מ מביתנו כאשר הרוחות יביאו הכול לכאן. ….

הכותב ע.מ.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. ב.ה :

  שימו לב לציטוט של דני עטר - פשוט לא יאומן

  איך נציג ציבור לא מתבייש לומר את המשפט הזה: המועצה תפעל בשקיפות מלאה למול הציבור וועדות איכות הסביבה, אך לא בדרך שתעכב את הליך הקמת המפעל בגלבוע.
  את מי הוא מייצג? את תושביו או את פרוטרום? ממש לא ברור.

 2. ז.י. :

  יש משהו בגו'

  אמירה מסוג אמירת היו"ר מביעה תמיהה, שכן היא מאשרת באופן בלתי הפיך את הקמת המטרד הסביבתי הנ"ל. האם יש ליו"ר "נגיעה" או פריבילגיה כלשהי מיישום העסקה? מה גם שברור שקרבת המפעל למקום יישוב או אדמה חקלאית מעובדת מהווה נזק בשופי.
  מי שיודע, שיקום!!!

 3. דליה :

  למה הכוונה "נזק בשופי"?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.