האם את אמא עובדת ולומדת ומשרד הכלכלה אינו מסבסד את המעון של ילדייך?

אמהות רבות העובדות ולומדות מבקשות החזרי תשלום מהתמ"ת, אך נתקלות בחומה אטומה. אם את, אם לילדים  אינך מקבלת החזרים עבור מעונות היום של ילדייך, את מוזמנת לשלוח פרטייך למייל המופיע למטה. להלן תאור מאבקה של אם לקבלת החזרים עבור מעון יום של ילדיה

גם את עוברת מלחמת התשה מול התמ"ת?

בשנתיים האחרונות אני עוברת מלחמת התשה מול משרד התמ"ת (היום משרד הכלכלה) בניסיון לקבל החזרי תשלומים עבור מעונות היום של בני. ורציתי לדעת האם יש אמהות נוספות שחשות כמוני?

 אני אם לומדת ועובדת ועל פי תקנות התמ"ת אני זכאית להחזרי תשלום עבור המעון. אך, מאז 2011 אני נתקלת בדלת אטומה מול התמ"ת, החל משלב שליחת הטפסים שאף פעם לא מגיעים אליהם וצריך לשלוח שוב ועד לאי התייחסות לפנייתי למדור פניות הציבור.

לאחר שלא אושרה לי דרגה בשנת 2011 פניתי לפניות הציבור וערערתי על ההחלטה. לדבריהם, אני לא זכאית כי אני לא עומדת במכסת השעות השבועיות (20 ש"ש), אך אני עובדת בתחום ההוראה והחודשים שהם ביקשו (יוני- אוגוסט כולל) נופלים על תקופת חופשה שאז אני עובדת מכסת שעות קטנה יותר לעומת שאר החודשים בשנה הרלוונטית לבקשה לדרגה. לשאלתי מדוע הם מבקשים שלושה חודשים אחורה –בתקופת הקיץ שאז אין לי שעות- ולא בודקים את החודשים של השנה הרלוונטית טרם קיבלתי תשובה.

בשנת 2012 הם אישרו לי, סוף סוף, דרגה אך באמצע השנה שללו את חודשים ספטמבר ואוקטובר של 2012 על אף שאני עומדת במכסת השעות ועל אף שהם אישרו לי אותם לפני כן. כאשר פניתי למוקד התמ"ת נאמר לי שהם לא יכולים לטפל בי בשל הערעור שהגשתי על שנת 2011. ועל כן עד היום- דצמבר 2013- אני לא יכולה לדעת מדוע נשללו חודשים 9-10/12?

בנוסף, בשנים הללו אני למדתי לשני תארים  במקביל לעבודה: תואר שני ותעודת הוראה. התארים נדרשים לי לצורך קידום בעבודה והם חלק מהכשרתי. מדוע משרד התמ"ת מסרב להכיר בהורה לומד ולהחשיב את השעות כחלק משעות העבודה?

רצית לדעת האם אני לבד בסיפור הזה? האם גם אתן התבקשתן לשלוח טפסים ותלושים מספר פעמים ובכל פעם נאמר לכן שהם לא קיבלו אותם? האם גם לכן זמן הטיפול בטפסים ומתן התשובה לקחו חודשים? האם גם אתן חשתן שאין עם מי לדבר במשרד התמ"ת? האם גם אתן לא קיבלתן החזרים למרות שעמדתן בקריטריונים?

אמהות עובדות ולומדות- האם גם לכן החליטו שלא מחשיבים ימי לימודים כחלק משעות העבודה? האם גם מכן בקשו תלושים משנה קודמת כדי לחשב את זכאותכן לשנה הנוכחית?

מאת: מיטל רגב

את מוזמנת לפנות למייל זה: regevstu@gmail.com

לקריאה נוספת: מעונות יום, הסבסוד הממשלתי ומה שעשו איתו

Tags: , , , , ,

Leave a Reply