עלייה במספר המובטלים – כותב הדו"ח פוטר

לפיד ופלוג קיבלו דו"ח המצביע על עליה דרמטית בכמות המובטלים – הדו"ח נגנז ומחברו בדרך לפיטורים

מאת: ערן הילדסהיים

נגידת בנק ישראל ובעיקר שר האוצר מתגאים בכל הזדמנות על כך שהצילו את ישראל מקטסטרופה כלכלית, שניהם מציגים את נתוני האבטלה הנמוכים בכדי להדגיש את הצלחתם. אולם כעת חושף אתר News1  נתונים שפרסם עובד בשירות התעסוקה ,שמציגים תמונה הפוכה לחלוטין. הנתונים נפסלו לפרסום והעובד זומן בימים אלה לשימוע לקראת פיטורים.


דוד צרפתי, עובד במחלקת המחקר והמידע של שירות התעסוקה, הוכיח לאחרונה כי כמות דורשי דמי האבטלה בישראל עלתה בכ-33% בשנתיים האחרונות. לפי אותו חישוב זינק מספר התביעות לדמי אבטלה במהלך 2012 ב-23% וזאת בניגוד לנתון הרשמי שהינו 5.8% בלבד. טענתו של צרפתי מתבססת על תקלה שנחשפה באוגוסט 2013 , אז נתגלה כי הנתונים שהזינה חברת IBM למחשבי שירות התעסוקה עד לחודש ספטמבר 2011 היו שגויים. כמות המבוטלים שהופיעו בנתונים אלה היתה גבוהה בהרבה ביחס לכמות שהיתה קימת במציאות. צרפתי מתריע כי למרות זאת, שירות התעסוקה ממשיך להתעלם מהטעות ומוסיף לחשב את עליית כמות דורשי דמי האבטלה בהווה ביחס לנתונים השגויים משנת 2011. הדבר יוצר מצג שווא של גדילה מתונה בכמות המובטלים ,בו בזמן שבשטח הגדילה קיצונית הרבה יותר.

להמשך קריאה

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

One Response to “עלייה במספר המובטלים – כותב הדו"×— פוטר”

  1. מיכאל לינדנבאום הגיב:

    למה אפשר לצפות מניאו-ליבראלים משת"פים של ביבי.יאיר לפיד ,מאיר כהן וכל מפלגת יש עתיד ,הם אויבי האדם העובד והמעמד הבינוני.

    הבוחרים שנתנו להם 20 מנדטים יכולים לבוא בטענות רק אל עצמם.

Leave a Reply