חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מימון הבנייה בהתנחלויות גדל מעבר לתקציב שקבעה המדינה

נושאים דעות, עלו ברשת ב 11.12.13 15:01

בחצי השנה האחרונה גדל תקציב הבנייה בהתנחלויות ביותר מפי עשרה מהסכום שהוקצה לו בתקציב המדינה. קיצוצים? העלאת מסים? איכשהו, כשלא מדובר בחינוך של הילדים שלכם אלא ביישובים מעבר לקו הירוק – הכסף אף פעם לא נגמר

זוכרים שרק לפני חצי שנה העלו את תשלומי ההורים בכל בתי-הספר? הפסיקו סבסוד של צהרונים לגיל הרך בכל הארץ? הורידו עשרות אלפי ילדים במשפחות עובדות מתחת לקו העוניהעלו את המע"מ? זוכרים איך סיפרו לנו שככה זה, אין מה לעשות, חייבים לקצץ עוד ועוד בשירותים החברתיים הבסיסיים ביותר כי פשוט אין כסף?

אז השבוע, בשקט-בשקט והרחק מעיני הציבור, יועברו 90 מיליון שקל לידי החטיבה להתיישבות, הגוף הממשלתי שעוסק בעיקר בהקמה ובמימון של התנחלויות ומאחזים בלתי-חוקיים. כל זאת לבקשת אותו שר אוצר שרק לפני חודשים ספורים הסביר לכולנו שאין כסף ושחייבים לקצץ.

במקור עמד התקציב של החטיבה להתיישבות על 58 מיליון שקל בלבד – וזה גם הסכום שאותו אישרה הכנסת כשהצביעה ביוני על תקציב המדינה. אלא שמאז עברו שישה חודשים ואיתם עברו גם לא פחות מ-556 מיליון שקל לחטיבה להתיישבות. אם תהיתם מה בדיוק עושים עם הכסף שלכם, אתם מוזמנים להמשיך לתהות – תקציב החטיבה אינו פתוח בפני הציבור או נבחריו.

זה מה שקרה לתקציב החטיבה בחצי השנה האחרונה:

– אוגוסט – 58 מיליון שקל

– אוקטובר – 191 מיליון שקל

– נובמבר – 523 מיליון שקל

– דצמבר – 614 מיליון שקל

כלומר, מדובר בהגדלת התקציב המקורי של החטיבה פי יותר מעשרה בהשוואה לסכום שאושר במסגרת ההצבעה על תקציב המדינה. איכשהו, כשלא מדובר בחינוך של הילדים שלכם אלא ביישובים מעבר לקו הירוק – אף פעם לא נגמר הכסף.

להמשך קריאה

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

2 תגובות

 1. דליה :

  שר האוצר מהמפלגה שהבטיחה פוליטיקה חדשה והבטיחה לדאוג למעמד הביניים עושה ההיפך ומשתף פעולה עם מדיניות הרס מדינת הרווחה בתוך הקו הירוק וכינונה מעבר לקו הירוק בהתנחלויות.
  כשאחד מח"כ יש עתיד סרב לתמוך באישור העברה תקציבית נוספת לחטיבה להתישבות, זה לא נבע מדאגה למעמד הביניים הישראלי, אלא מתוך מניע של מאבקים נגד הבית היהודי.מי שהצביע בעד יש עתיד צריך לשקול בחירתו.

 2. ל רפי :

  שמחתי לקרוא.

  אני מתנגד עקרונית ומעשית לעליהום השיטתי על ההתישבותת באיו"ש. לדידי אין שום הבדל בינה לבין כל התישבות אחרת בארץ ישראל שעליה החליטה ממשלה חוקית בישראל בתוקף סמכותה החוקית. כך בגולן, כך בנגב כך בגליל ובגלבוע וכך בכל מקום אחר.
  אם המעשה נראה לא חוקי או לא נורמטיבי, קל מאוד לפנות למבקר המדינה ולבקשו לבדוק את המהלך. אם הוא אינו עולה בקנה אחד עם השקפות פוליטיות כאלה ואחרות, צר לי, אך כאלה הם פני הדברים גם בנושאים אחרים ובאזורים אחרים, אך זו אינה סיבה להלין.
  התישבות באיו"ש מתאימה גם למעמד הביניים וגם למעמדות אחרים, למעט אלה שמחרימים את החלוצים היחידים שעוד נותרו לנו. לאלה אינני דואכג המיוחד, בין היתר משום שאני מתנגד גם לחרמות ונידויים.
  מי שאינו רוצה להתגורר בפריפריה, ימצא לעצמו את הפתרון המתאים ליכולותיו במקום אחר. מי שמעניין אותו פתרון ולא פוליטיקה, יש לו מספר אפשרויות, יבחר את המתאימה לו ביותר. ובכל מקרה, העברת צרכני מגורים לאיו"ש, תפנה אופציות באזוריםאחרים, וגם כך פועלת הממשלה לטובת צרכני הדיור.
  פתוח אזורי בהתישבות חדשה, בכל מקום בארץ, היה תמיד באחריות הממשלה, וכך צריך להיות גם בהתישבות הבדואים בנגב וגם בהתישבות יהודים באיו"ש.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.