postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » בנט ולפיד – האחים צוחקים עלינו

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בנט ולפיד – האחים צוחקים עלינו

נושאים דעות, כלכלת בית ב 5.12.13 2:08

המשבר המלאכותי בין "הבית היהודי" ו"יש עתיד" הוא לא יותר מתרגיל הסחה שבחסותו ממשיכות שתי המפלגות את פעולתן למען שלטון ההון

מאת ק. טוכולסקי

בסופו של יום המשותף לבנט ולפיד ומפלגותיהם רב על המפריד. שני האחים ושתי המפלגות שלהם משרתים נאמנים של שלטון ההון, תומכים בהפרטות ועוינים את העבודה המאורגנת. מכאן, בסופו של דבר נגזר הכול, מה שהם עושים וגם מה שהם לא עושים או מספרים לנו שהם היו עושים או נמנעו מלעשות. בממלכת הספין, לא רק אמן האשליות שיושב על כס ראש הממשלה עושה ספינים ולא רק הוא ניזון מהם. הכנסת כבר מזמן הפכה לבמה בה מבוצעים מיטב ההצגות של ישראל בידי אנשים שיכולים לבצע כל תפקיד.

בימים אלה אנו עדים ל"מאבק" בין יש עתיד לבית היהודי, מאבק שלא היה ולא נברא אולם הוצג כמאבק משום שהצגת ההצגה תורמת לשתי המפלגות שבלי לעשות שום דבר באמת הצליחו להציג כל אחת את עצמה באופן חיובי בעיני בוחריה. בלי שיהיה שום שינוי בכלום, הצליחה יש עתיד למצב עצמה כמפלגה ליברלית התומכת בבני המעמד הבינוני החד מיניים ומנגד הצליחה הבית היהודי למצב עצמה כשמרנית ושומרתו של הסטטוס-קוו שלא היה בסכנת הפרה ולו לרגע אחד. אם היתה באמת כוונה להביא לשינוי באמצעות חקיקה כבר היו מגיעים לפשרה או הסדר או הולכים באמת למשבר במסגרתו היו למשל מגייסים באופוזיציה את הקולות שהיו מתווספים לאלו של יש עתיד ומעבירים את החוק. אבל לא היה משבר ולא היו מחלוקות, כל מה שהיה זה הזדמנות לשתי מפלגות משרתות הון להציג לרגע מצג שווא כאילו חוץ מהפרטות, הנחות מס לתאגידים וטייקונים עוד משהו מעניין אותן.

מישהו לרגע מאמין שמפלגתו של שר האוצר היתה מאפשרת הפחתה אמתית של מס למישהו? הפחתה אמתית, לא ספין של להעלות את מס ההכנסה על הנייר ואז להוריד את ההעלאה מהנייר. מישהו באמת חושב שבממשלה שמורכבת בין השאר מהליכוד, ישראל ביתנו והבית היהודי, מישהו באמת יבצע תיקון לטובת משפחות חד מיניות? יש מי שמאמין וזהו רוב רובו של הציבור שמאמין למה שהוא קורא בעיתונים ושומע ברדיו ומרפרף באינטרנט, שמוכן לבלוע כל לוקש ש"ווינט" וידיעות (יחי לפיד), ישראל היום (יחי ביבי) ומעריב (יחי בנט) מאכילים אותו. אם אשפי הספינים רקחו ספין חדש שמאפשר גם לשום דבר באמת להשתנות וגם ללפיד ובנט לצאת גדולים בעיני בוחריהם רוב הציבור יאכל את הלוקש כי התקשורת בין מתוך שיתוף פעולה נאמן עם הבוסים ובין מתוך אכילת הלוקש בעצמה, משחקת את המשחק. הספינים עובדים ולכן הם כאן.

אז מה באמת היה לנו השבוע עם הבית היהודי ויש עתיד, שתי המפלגות זו שמבטיחה שהדאגה לחוסנה של המדינה לנגד עיניה וזו שבאה לשנות את ההווה בשביל להבטיח את העתיד, מכרו גם את חוסנה של המדינה וגם את עתידה. הצעת החוק להבטחת העתיד האנרגטי של מדינת ישראל, הצעת חוק שמטרתה הבטחת המעבר של ישראל לשימוש באנרגיה מזהמת פחות, מקומית לאורך שנים, הופלה באצבעות חיילי הקואליציה הנאמנים של יש עתיד והבית היהודי. זה מה שבאמת קרה השבוע ועל זה לא נשמע, לפחות לא יותר מדי. הספין של מריבת האחים, עוד מריבה לכאורה מבוימת היטב בין שותפים מסורים לקואליציה שרואים עין בעין את חשיבות השירות שהם נותנים לשלטון ההון ומאבקם בעבודה המאורגנת. זה מה שהודגש השבוע בכדי להאכיל את הבוחרים בלוקשים ולשמר את השלטון של מפלגות שפועלות נגד האינטרסים של בוחריהם. את מה שבאמת היה חשוב שנדע השבוע לא סיפרו לנו, לא טחנו ולעסו בראש הכותרות.

ברית האחים פוגעת בבוחרים של שני האחים, בחוט השדרה של החברה הישראלית במעמד הבינוני היצרני, העובד, שסוחב את נטל שלטון ההון והכיבוש, שמרוויח פחות ומשלם יותר, שזקוק למשל לאנגריה זולה מקומית וירוקה יותר שתבטיח אוויר נקי יותר, מקומות עבודה בענף ומחיר שלא נתון לקרטל עולמי של תאגידים בין לאומיים. את זה לא יקבלו בוחרי יש עתיד או הבית היהודי מנבחריהם, הם יקבלו ספינים והצגות. את השקר הזה צריך לשוף, להסביר את מהותו להראות את זדונו בשביל שאולי בבחירות הבאות האחים ישלחו לפח האשפה של ההיסטוריה ביחד עם האינטרסים שהם משרתים.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

2 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

    אפשר פרטים? קישורים?
    למה להמשיך ברמזים?
    "הצעת החוק להבטחת העתיד האנרגטי של מדינת ישראל, הצעת חוק שמטרתה הבטחת המעבר של ישראל לשימוש באנרגיה מזהמת פחות, מקומית לאורך שנים, הופלה באצבעות חיילי הקואליציה הנאמנים של יש עתיד והבית היהודי. זה מה שבאמת קרה השבוע ועל זה לא נשמע, לפחות לא יותר מדי."

  2. ק. טוכולסקי :

    אתה רו8אה אנונימי זאת בדיוק הנקודה שלי. הממשלה הפילה השבוע הצעת חוק של דב חנין ו-20 חברי כנסת נוספים שנועדה להבטיח שהשימוש בגז ישראלי יספיק לפחות ל-50 שנה לפני שמאפשרים יצוא. זאת הידיעה החשובה של השבוע, "מריבת הזוגיות" בין הבית היהודי ליש עתיד היא ספין שבעצם אפשר להסתיר את הידיעה החשובה של השבוע בטריקים של כאילו מריבות על חקיקה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.