חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אמנון זילברמן (עבודה)

נושאים דעות ב 28.11.08 12:41

הקמת מרכזי למידה – פתרון למניעת נשירה וצמצום פערים

חברה וחבר יקרים

שמי אמנון זילברמן בן 40 תושב דרום ת"א בעל תואר ראשון ושני בחינוך, בעל תעודת הוראה, חבר ועידת מפלגת העבודה ומזכיר סניף כפר שלם.

בגיל 10 נאלצתי לעבור לפנימייה כמו שאר אחיי ואחיותיי. הגעתי לכפר הנוער בן שמן בו מצאתי בית חם. הערכים להם חונכתי בכפר עיצבו את אישיותי.  למעשה, הערכים הוטמעו תוך כדי עשייה כמו העבודה במשק החקלאי עבודת הצוות, עמידה בזמנים והקשר לאדמה. כל אלה חיזקו את הביטחון העצמי שלי ואת האמונה כי אפשר וגם אני אוכל להצליח בחיים.

אחי ואחותי סיימו כיתה ו' וח', עזבו את הפנימייה והפסיקו את לימודיהם. בגיל 14 הודיעו לי מהנהלת הפנימייה כי גם אני אאלץ לסיים את לימודי ועלי לעזוב את הפנימייה כי הורי לא שילמו את דמי ההשתתפות בסך 100 ₪  ,אזרתי אומץ, ניגשתי למנהל לשכת הסעד (הרווחה) בכ"ס אלי בן גרא (לימים יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים) והודעתי לו כי אני חייב לסיים את לימודי ועלי לחזור לפנימייה. לשמחתי הוא הבטיח לפתור את הבעיות בעצמו והפנה אותי חזרה לפנימייה. ההבנה והאמונה כי השכלה תוציא אותי מעוני ומצוקה כבר בגיל צעיר נתנה לי כוחות לחנך ולעזור לבני נוער רבים.

הזיקה החמה ליהדות בערבי קבלת שבת וציון חגי ישראל  הושרשו בי כחניך וכמחנך בהמשך הדרך   .

בשנותיי הבוגרות אני מעורב ומשפיע בתחום החינוך ,הקהילה, והשיקום במטרה לצמצם פערים ולסייע לקהילות מוחלשות.  אני ידוע כפעיל חברתי בשכונות דרום העיר תל אביב יפו.

משהו פנימי בער בי להחזיר לחברה מעט ממה שקיבלתי והשקעתי ימים כלילות להצלחת הנערים אותם הדרכתי בכפרי הנוער השונים.

עבדתי כמדריך חינוכי בפנימיות, מורה ורכז חברתי במשך עשר שנים בוויצ"ו נחלת יהודה, בכפר הנוער בן שמן וכמ"מ בפנימייה שיקומית בת"א. בשנים הללו הובלתי נערים להישגים מרשימים ומעל הכול פעלתי למניעת נשירה, להגדלת אחוזי הבגרויות בקרב צעירים. עודדתי לשירות בצבא ביחידות קרביות ולכניסה לעולם האקדמי. הובלתי פרויקטים של מרכזי למידה בהצלחה רבה. 

במשך שנתיים ניהלתי פרויקט רחב של שיקום שכונות בנושא הכשרה מקצועית. במסגרת זו קידמתי אוכלוסיות מוחלשות בדרום ת"א וביפו. פתחתי קורסי מטפלות לנשים ערביות ביפו החסרות תעסוקה ודאגתי לשילובם בשוק העבודה. פעלתי, לפתיחת קורסי הכשרה לאוכלוסיה האתיופית.

בשנה האחרונה אני מנהל רובע באגף רבעים ושכונות. תפקיד שטח בלב המצוקה המחייב מאמצים רבים וחיכוך יום יומי עם התושבים. הרובע בניהולי מסייע לכל שכבות האוכלוסייה תוך מתן דגש מיוחד לקשישים, לילדים במצוקה, למשפחות קשות יום, למשפחות חד הוריות ולהפניית מכורים לסמים לגמילה.  כמו כן, אני מוביל יחד עם יו"ר ועדי השכונות ופעילי השכונות לשינויים מרחיקי לכת לרווחת התושבים בשכונות  הדרום.

בשנים האחרונות סחפתי מאות של צעירים וצעירות להתפקדות למפלגת העבודה, כאלה הרואים בי מנהיג ומוביל חברתי הנאמן לדרך הסוציאל דמוקרטית.

בימים אלה אנו עדים לנחיצותו של מחנה סוציאל דמוקרטי חזק וגדול שייתן ביטוי להבדלים העמוקים בין מפלגת העבודה לבין קדימה, הליכוד ויתר המפלגות.

בכוונתי להוביל מאבק להחזרת פרויקט שיקום שכונות בישובים בהם הופסק. מניסיוני כמחנך

אחת הדרכים למניעת נשירה מביה"ס וצמצום פערים באוכלוסיה היא הקמת מרכזי למידה בתוך השכונות, מרכז שיהיה נגיש לנערים שיוכלו לקבל בו תגבור בעלות כספית נמוכה.

בכוונתי להיאבק על נושא זה כמו על שכר המורים ושכר מדריכי הפנימיות .זכויות העובדים והתנאים הסוציאליים  הם בראש מעיני ואדרוש הוספת תקנים לפקחים של משרד התמ"ת שיאכפו את החוק על המעסיקים. בכוונתי לפעול להגברת  מעמדו של איש החינוך (מורים, מדריכי פנימיות ומדריכים קהילתיים) ,אני מאמין כי תוכנית "עוז לתמורה" אשר הצליחה במקומות רבים צריכה להוות מודל להמשך הדרך.

ההתיישבות העובדת תמצא אוזן קשבת לאתגרים מתוך הכרה אישית של חלק מהקשיים איתם מתמודדים מושבים וקיבוצים רבים.

כמחנך אשר הוביל מאות נערות ונערים  אני קובע  כי הכלי המשמעותי לחינוך הוא הדוגמה האישית  ובימים בהם האלימות גואה ומשפחות הפשע זוכות לפופולאריות  רבה נדרשת דוגמה אישית של נבחרי הציבור. לצערי מועמדים אשר התנהגותם אינה ראויה משמשים כחברי כנסת גם במפלגת העבודה. 

קבוצות רבות של תומכים מעודדות אותי לקחת חלק גדול ומשפיע יותר למען השכונות. יש ביכולתי לרתום תושבים וצעירים רבים מהפריפריה ומכול רחבי הארץ לתמיכה במפלגת העבודה כדי להביא להצלחתה בבחירות לכנסת. אני מאמין, שיש בי היכולת הכוח והכישרון לתרום להצלחת רשימת העבודה לכנסת הבאה. הצגתי את מועמדותי במפלגה העבודה כנציג משבצת השכונות.

אשמח לקבל את אמונך ועזרתך

אמנון זילברמן

טל'    0524640249             

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

7 תגובות

 1. נועם :

  עושה עבודה מצוינת. הלוואי ויצליח.

 2. עבודה שחורה » פריימריס: המתמודדים במפלגת העבודה :

  […] אמנון זילברמן (עבודה)  1 נועם […]

 3. עוזרי אבנר :

  מפלגת העבודה ובוחריה רוצים לראות את השינוי. אמנון זילברמן יביא אל השכונות משב רוח מרעננן.
  יש לתמוך בו כמייצג אוטנטי, תרבותי ובעל רעיונות חדשים לפיתוח החינוך והתרבות בשכונות.
  לא נחדש ונרענן נתגעגע לסקרים הנוכחיים. צריך להראות לציבור בשכונות שחוללנו שינוי ומפלגת העבודה מתחדשת. אמנון זילברמן הוא הדוגמא הקלאסית להחזרת האמון של בוחרינו.

 4. משפחת קרמזיאן :

  אמנון-כל הכבוד לך!
  תמשיך לייצג אותנו!
  אמנון-תמיד מקום ראשון!
  תבחרו בו!!!
  בהצלחה בהמשך הדרך,
  אוהבים ומאחלים,
  משפחת קרמזיאן!
  אמנון זילברמן
  אני מהשכונה וטוב למדינה
  אשמח לקבל את אמונך ועזרתך
  משתדלים לתת את כל המאמצים
  אמנון-תמיד תישאר בלבנו
  תעלה ותצליח!

 5. טלי :

  רק אנשים כמו אמנון יביאו באמת את השינוי. נמאס לראות פוליטיקאים שכבשו את דרכם לכנסת דרך חתונות ובר מצוות.
  להבדיל אלפי הבדלות אמנון הוא איש שטח אמיתי שחי וצמח בשכונות. תנו לו את הכוח כי שינוי אמיתי מגיע ממקום אמיתי.

 6. אושרה מסיקה :

  סוף סוף קם אדם ישר ואמיתי, שקם וטוען רק מניסיונו האישי, שמעוניין לתרום ממרצו, מכוחו ומתוכו ומוכיח שוב, שיש אנשים ראויים, טובים, שחשיבות החברה בישראל היא מעלה ראשונה בעינייהם ועיניינם.
  כן יירבו….! ונראה אנשים הנכונים כ"כ לשנות ולתרום כדי שפני החברה, שמתחילה בהשקעה בחינוך ונתינה לחלש, היא הגדולה והחשובה מכולם. (ולא הרווח האישי )
  אז תפרגנו, תנו הזדמנות ונקווה שנראה שינוי אמיתי ומכוון למטרה הנעלה, של: צימצום הפערים בחברה הישראלית ובכלל לשישוגה של ארצנו והחברה שבה על כול אזרחיה, אמן!!

 7. דוד מעכו :

  רוץ ידידי מגיע לך, בהצלחה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.