חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חיים מספין לספין

נושאים דעות, כלכלה ותקציב, מדיני-בטחוני ב 20.11.13 1:00

לדעתו של ק. טוכולסקי, הגיע הזמן שגם אנחנו נתעניין בכסף ולא נאכל את כל הספינים שמפילים עלינו. אחרת הטייקונים והתאגידים ימשיכו לקבל מתנות, ואנחנו נמשיך לפחד ולשלם

התקשורת בארץ לא מצטיינת במיוחד בכלום. מצד אחד יש פה לא הרבה עיתונים, והם שייכים לבעלי הון שמעסיקים מעט עיתונאי חצר שכותבים כבר שנים מה שהם רוצים לשמוע ועוד כמה עיתונאי דור ב', צעירים חסרי זכויות שעולם המדיה שלהם הוא לא עיתונות חוקרת בסגנון בריטי אלא מה שהם קראו בידיעות אחרונות הארץ ומעריב. המציאות הזו מאפשרת להאכיל את העיתונות בכפית. לא צריך יותר מאייל ארד, רני רהב ועוד כמה ספינולוגים בשביל לסובב את הציבור הישראלי על האצבע. תנו להם רבע שעה והם כבר ימצאו איך לכסות כל ערווה.

בשבוע שעבר העניקה מדינת ישראל מתנות של בסביבות 40 מיליארד ₪ לכמה תאגידים. הנחות של 90% במס שגם כך משולם בשיעור כל כך נמוך שהוא כבר מזכיר מקלט מס אקזוטי יותר מאשר מדינה מערבית מתועשת. לשיעור שכזה של הנחה במס לא יזכה שכיר או עצמאי קטן. זו הנחת מס מהסוג שצריך בשבילה לתרום כמה מאות אלפי שקלים ואולי כמה מיליונים לקמפיינים של בכירי הפוליטיקאים, אולי אפילו להריץ בשבילה איזו מפלגת מרכז רעננה צעירה וחצופה בראשות כוכב טלוויזיה. בקיצור משהו גדול.

בהתחשב בכך שהממשלה ביצעה קיצוצים תקציביים שפגעו בכל אחד מאתנו בשיעור דומה ושיש לממשלה גירעון לא קטן ושחלק לא מבוטל מתקציב המדינה הולך על תשלום ריבית על חובות, קשה להבין בצורה הגיונית מה הניע את הממשלה לתת את ההנחה הזו. הרי בסופו של דבר לא ניתן היה לממש את הרווחים בלי לשלם את המס, אבל למי שמושכים בחוטים של בובות כמו שטייניץ וביבי זה לא שינה. למה לשלם כשאפשר לא לשלם? אז יאללה הנחת מס. הספין הבסיסי שטוו סביב ההנחה הוא להציג אותה כהישג כעמידה ביעדי מס וכשזה לא קרה, כשהציבור הישראלי שבע הספינים נותר ספקן לנוכח חגיגת ההישגים של שטייניץ ולפיד הממשלה לא מצמצה. היא פשוט עברה לתותחי הספינים הגדולים.

למי שלא שם לב בשבוע שעבר, במצגת בסגנון הפרוטוקולים של זקני ציון ראש ממשלת ישראל החליט לשחק אותה רמבו על ממשלת ארצות הברית. העכבר השואג והמלהג התחיל לזעוק חמס כנגד ההסכם ההולך ומתרקם בין איראן והמעצמות. הסירו דאגה מליבכם, את נתניהו אף אחד לא סופר. כשבגין פעל נגד ארצות הברית בנוגע להפצצת הכור העיראקי הוא לא עשה מזה קריירה הוא פשוט הוריד את הכור. לישראל אין את היכולת לבצע לבדה הפצצה באיראן, וכל הספינים בעולם לא ישנו את העובדה הקטנה הזו. חבל רק שהתקשורת משתפת פעולה עם הספין חבל שמראיינים ברדיו ובטלוויזיה שמראיינים לדוגמא את סגן השר אופיר אקוניס המכהן כסגן השר לענייני צעירים לא שואלים אותו על עבודתו למען צעירים במקום לדמוע מה יש לכלומניק הססגוני הזה לומר על איראן. ומה שנכון לגבי אקוניס נכון שבעתיים לגבי שרים מיותרים כמו סילבן שלום ויובל שטייניץ המתחרים זה בזה על תפקיד השר לענייני שום דבר, למה לראיין אותם כל הזמן על איראן? מה הם יודעים ומה הם מבינים, כלום. כל זה חלק מהספין המתעצם על איראן והיכולת של ישראל לעשות משהו ואפילו להילקח ברצינות בידי המעצמות.

אם זה לא הספיק החליט מישהו במשטרה ברוב חוכמתו להדליף את דבר חקירת הפדופיליה/זנות קטינים עם סלבריטאים התורנית. אלו חקירות עדינות שלרוב מסתיימות בכלום בגלל קטינות וקטינים רגישים, מבולבלים ובהרבה מקרים גם לא יציבים וסלבריטאים שמתייצבים מולן/ם עם עורכי דין ממולחים. העיסוק באיראן פתאום התברר כלא קיומי ועברנו לעסוק בחשדות לפדופיליה שלא הגיעו אפילו לכדי חקירה. אם יש דברים בגו אני מקווה שהם יבשילו לחקירה האשמה מעצרים ומאסרים אבל בשלב הזה כלום לא בטוח, אבל שוב יש לנו ספין.

40 מיליארד ₪ זה המון כסף, הממשלה הנוכחית רוצה לבנות ב-40 מיליארד רכבת מיותרת לאילת ורוצה לתת עוד ועוד הנחות לבעלי הון וכאמור השבוע נתנה להם מתנה ואותנו מאכילים בספינים. את טבע וצ'ק פוינט לא מאיים האיום האיראני אם הוא היה מדאיג אותן הן היו שמחות לשלם מסים ולמנוע למשל קיצוץ בתקציב הביטחון, אבל הן מתעניינות בכסף, במיליארדים כבדים שהמדינה נותנת להן במתנה. הגיע הזמן שגם אנחנו נתעניין בכסף ולא נאכל את כל הספינים שמפילים עלינו אחרת הטייקונים והתאגידים ימשיכו לקבל מתנות ואנחנו נמשיך לפחד ולשלם, כמו עד עכשיו.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.