חוק חינוך חינם לגילאי 3-4: משרד החינוך אינו מעביר כראוי את הכספים לגני ילדים פרטיים

חוק חינוך חינם חוקק לפני כשנתיים, ולפיו גם גנים פרטיים יוכלו להיות תחת פיקוח משרד החינוך תמורת קיזוז סך של 720 ₪ להורים. הסכום קוזז, אך משרד החינוך אינו מעביר את הכספים שהובטחו לפי החוק לגני הילדים הפרטיים. להלן רשומה של מנהלת גן ילדים פרטי, שהתפרסמה בפייסבוק של שר החינוך, המספרת על דרך הייסורים שבסופה אין כסף

חוק חינוך חינם – אז זהו שלא
חשוב לקרוא ולהפיץ על מנת שזה יגיע כמה שיותר רחוק

לפני כשנתיים מר בנימין נתניהו חוקק את ״חוק חינוך חינם לגילאי 3-4״ לפיו יוכלו גם גנים פרטים להיות תחת פיקוח משרד החינוך. בתמורה לכך יקזזו להורי הגן 720₪.

כמו כן הוצבו מספר תנאים נוספים לקבלת הרישיון: פיקדון בסך 15,000₪ לכל סמל מוסד ( כיתה) כערבויות בנקאיות, אישורים תברואתיים, בטיחותיים על פי תקני משרד החינוך, ושאר שיפוצים לפי הצורך! עד כאן הכל נשמע מעולה…

אבל בואו אני אספר לכם מה באמת קורה מאחורי הקלעים.

אני מנהלת גן ילדים מצליח מאוד בחיפה, כשחוקק החוק הנ״ל החלטנו להרים את הכפפה לקבלת הכרה ממשרד החינוך מהסיבות הבאות:

  1.   עזרה כספית להורים שמעוניינים להשאיר את ילדיהם בגן פרטי.
  2.   "משרד החינוך" -מוסד עם שם גדול, לא?
  3.   שיווק טוב יותר לא ככה?

אבל לצערנו המציאות אינה ורודה כפי שהיא נראית ונשמעת.

משרד החינוך מקבל 6,000,000,000₪ בשנה לטובת החינוך בישראל!!!!
משרד החינוך אמור להעביר כספים לגנים המוכרים מידי חודש לפי כמות הילדים שמקבלים את חוק חינוך חינם.

 אך בפועל, בגלל החוק הזה יותר מידי גנים נסגרים, ואתם ודאי שואלים: למה? משום שמשרד החינוך לא מעביר את הכספים הנדרשים ע״פ חוק. הוא מעבירם כראות עיניו. הכספים מועברים בסכומים שונים מידי חודש, ואינם מאפשרים להגיע ליציבות כלכלית או עסקית.

אנחנו כרגע נמצאים במבוי סתום , משרד ממשלתי שלא מוכן להקשיב או להודות בטעות שלו. ומול מערכת חינוכית שמתנערת מאחריותה להעברת הכספים המדוברים. משרד החינוך אינו מעביר לגננו כספים בסך 30,000₪ לחודש, מחודש מאי 2013, עברה חצי שנה תעשו את החישוב לבד..

גם שהגענו פיזית למשרדי משרד החינוך בירושלים נאמר לנו, שהכספים המגיעים לנו שולמו, ואין שום בעיה שבגללה אנחנו לא מקבלים את כספי הסבסוד..!! בכל שיחה עם נציגי משרד החינוך הם חזרו ואמרו ש״ הכול בסדר, אין בעיית טפסים יש לנו כל האישורים הנחוצים כדי לקבל את המגיע לנו״.

חשוב לציין שהיחס היה גרוע ומשפיל מצד פקידה בשם תהילה, הראינו לה אישורים מהבנק ששום סכום לא הועבר אלינו מחודש מאי ושהם חייבים את הכספים האלה. אחרי הכול, ההוצאות השוטפות ממשיכות ביניהן: משכורות, אוכל, חוגים וכן דאגה מרבית לכלל הילדים בגן!!!

אנחנו נמצאים במבוי סתום ללא כל מענה מהגורמים שאמורים לדאוג לנו, לא מקבלים תשובות רק סיסמאות, "תקבלו את הכסף״", אין בעיות הכול בסדר״ והבעיה היא שעם כל הסיסמאות הללו הגן לא יוכל להחזיק מעמד.

איפה נשמע שגן במדינת ישראל ששייך למשרד החינוך צריך לסבסד להורים את הגן על חשבונו במקום המדינה?!!

לאור אי קבלת כספים ואי מתן פתרונות ממשרד החינוך, החלטנו לשתף את ההורים בבעיית התקצוב. ההורים פנו למבקר המדינה שהתחייב ע״י טופס שהכספים הועברו ללא צל של ספק. המציאות שונה לחלוטין כי לחשבון הגן לא נכנס ולו שקל אחד ממשרד החינוך.

מצב זה פוגע בשמו הטוב של הגן, ללא עוול בכפו. מהי מטרתו של משרד החינוך והמדינה? לסגור עוד עסק מצליח בישראל? לגרום לילדים למצוא את עצמם ללא מסגרת באמצע שנת הלימודים? להוסיף עוד אנשים למאגר האבטלה במדינה? אנו מרגישים כי הכוס גדושה ולא נוכל לשתוק יותר ולהמשיך ליפול בין הכיסאות של הבירוקרטיה הממשלתית…

אנא עזרו לנו, ושתפו את הפוסט כדי שנוכל להגיע לגורמים הנכונים

Tags: , , , ,

Leave a Reply