"אם תרצו" לשירותם של חברי כנסת

ח"כ שמעון אוחיון מה"ליכוד ביתנו" פונה בהודעה זו מ- 3 בנובמבר 2013 לחבריו ומבקש מהם להצטרף להצעתו לדיון בוועדת החינוך על פוליטיזציה חמורה בקליניקות המשפטיות באוניברסיטת חיפה. פניה זו מבוססת על דו"ח שחיברה תנועת "אם תרצו"

לחברי/ות הכנסת,

פוליטיזציה חמורה בקליניקות המשפטיות באוניברסיטת חיפה

דברי הסבר:

על פי פרסומים בתקשורת עולה כי דו"ח שחיברה תנועת אם תרצו על הקליניקות המשפטיות באוניברסיטת חיפה חושף ממצאים חומרים מהם נראה כי הקליניקות הפכו מפרויקט חברתי ולימודי למנגנון אינדוקטרינציה פוליטי, דורסני וחד צדדי במסגרתו מנוצלים המשאבים לתמיכה במחבלים בבתי הכלא, לפעולה נגד התיישבות יהודית בעכו ולפעילות נוספת באופן לא פרופורציונלי תוך שהקליניקות מטעות את הסטודנטים ואינן מספקות תמונה מהימנה לגבי פעילות הקליניקה. הקליניקות מייצגות אקדמיה ללא דיון, פלורליזם וללא אלטרנטיבה רעיונית. חלק מארגונים אלה הפועלים בחסות האקדמיה ומקבלים ממנה משאבים (כוח אדם וכסף) פועלים נגד האוניברסיטה, למשל עדאללה תובעת את האוניברסיטה ומאשימה אותה באפליה נגד ערבים.

כל זאת מתבצע תוך חוסר שקיפות הקליניקות מנוהלות על ידי עורכי דין ואנשי אדמיניסטרציה שממלאים תפקידים רשמיים בעמותות אנטי ציוניות למשל עו"ד עביד באכר היא פרקליטה בכירה בעדאללה וד"ר יוסף ג'בארין שהוביל את אירוע 'שבוע האפרטהייד הישראלי' בנצרת. הציבור הישראלי לא נחשף למטרות האמתיות של הקליניקות. האתר באנגלית מדגיש את המאבק הלאומי הערבי, בעוד שבעברית הקליניקה משווקת עצמה בעניינים כלליים (עזרה לאוכלוסיות מוחלשות, טיפול באוכלוסיות מגוונות, כתיבת דוחות ועוד).

לפיכך אנו מבקשים מיו"ר ועדת החינוך לקיים דיון מהיר בעניין הממצאים החמורים.

נשמח להצטרפותכם להצעה לדיון.

Tags: , , ,

3 Responses to “"אם תרצו" לשירותם של חברי כנסת”

 1. ק. טוכולסקי הגיב:

  יש ימין ולימין יש חברי כנסת וארגונים ממומנים היטב בידי גורמים זרים שכותבים לו דוחות פסודו מדעיים
  ועד שלא נעלה לשלטון ונשנה את זה ההסתה תמשך.

 2. יריב מ. הגיב:

  לא מבין מה הבעיה.
  אגב הדוח שלהם באמת מעלה שאלות רבות.

 3. ליריב הגיב:

  זה פשיזם, לא דמוקרטיה. "אם תרצו" עוסקת ברדיפה אחרי בעלי דעות שונות משלה. גורמים חוץ פרמלנטריים משתפים פעולה עם גורמים פרלמנטריים כדי למגר כל אדם וגוף שאינם מתאימים לדעותיהם. יש מי שמממן גורמים אלה. האווירה שיוצרת הפעילות הזאת היא אווירת רדיפה, סתימת פיות, יצירת פחד, יצירת תחושת סכנה של איבוד עבודה, איבוד זכויות. חמור מאוד.
  לגבי הדו"ח, קודם צריך לבדוק אם העובדות המועלות שם הן נכונות. לפי ניסיון קודם, הבעיה היא בעובדות.

Leave a Reply