חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הרווחים הכלואים – הבה נרד על ברכנו ונודה ל"כימיקלים לישראל" על טוב ליבם

נושאים דעות, כלכלה ותקציב ב 12.11.13 2:09

שר האוצר מעניק לתאגידים יחס מיוחד, ואילו את הזכות להיעשק בידי הממשלה שומר שר האוצר לעובדים ולנתמכים

מאת: קורט טוכולסקי

בימים האחרונים ממשלת ישראל, שכל כך טובה בלהרהיב עוז באיומים ריקים מתוכן כנגד מדינות אחרות ואשר ראש ממשלתה מוצג השכם וערב כ"חזק" או "נחוש" שלא לדבר על "עומד איתן" בשלל סוגיות שבהם אין לו שום השפעה מהותית (וברוב המקרים אפילו שום השפעה בכלל), הגיעה לשפל חדש ביחסיה עם תאגידים. לאורך כל שבוע שעבר יכולנו לשמוע על המאמצים שעושים שרי הממשלה ופקידים בכירים בכדי לשכנע תאגידים לממש את ההנחה הסימבולית בסך 90% שניתנה להם על הרווחים שלהם (סתם שתדעו, רווחים אחרי פטורים קודמים ממס מהסוג שאדם עובד יכול רק לחלום עליהם). כן, ממשלת ישראל הגדולה על שלל שריה וסגני שריה, שכל כך אוהבים לאיים מהבוקר עד הערב על האיראנים הפלסטינים העובדים המאורגנים, שכנים אחרים של ישראל, צעירים שמחפשים את המחר במקום אחר וכל מי שמעז למתוח ביקורת על הממשלה העוצמתית שלנו, שוב תחבו את לשונותיהם עמוק בתוך האחוריים הווירטואליים של חברות ותאגידי ענק בתחינה שאותן חברות יועילו בטובן לנצל את הטבות המס החד פעמיות ששוויון נע בין 30 ל-100 מיליארד ₪.

ביום ראשון השבוע נעתרה חברת כי"ל, השודדת הרשמית של אוצרות הטבע של ישראל בדרום מזרח המדינה, לתחינת שועי הארץ והודיעה שתממש רווחים שיניבו למדינה הכנסות ממס בסך 380 מיליון ₪, רק4 בכדי לסבר את האוזן, החברה שקיבלה בתמורה כשלושה וחצי מיליארד ₪ עליהם הייתה צריכה החברה לשלם לפחות עוד מיליארד וחצי ₪ מסים, אבל גם ההנחה המפליגה הזו לא הועילה כדי לשכנע את החברה עד הדקה ה-90 של הוראת השעה, להסכים בטובה ולשלם את מסיה כחוק.

שר האוצר בכבודו ובעצמו פנה אל ראשי החברה כדי שישקלו לשלם את המס בהנחה של 90%, על שיעור המס הנמוך להחריד גם כך שהחברה משלמת כשהיא משלמת. שר האוצר שלנו לא יכול להכות בכולם ולגזור על כולם גזירות. את הזכות להיעשק בידי ממשלה של בריונים ונוכלים שומר שר האוצר לעובדים ולנתמכים. לתאגידים והטייקונים לעומת זאת, מעניק המאור הגדול ממשרד האוצר יחס מיוחד ועדיין הם בקושי מתרצים.

מסתבר ששנה ומשהו אחרי שממשלת הנוכלים והבריונים הקודמת של ביבי העניקה הטבת מס של 27 מיליארד ₪ לפחות לתאגידים וטייקונים מתוך ציפייה שההטבה תשלשל לקופת הממשלה הנקובה לפחות 3 מיליארד ₪, רוב רובו של הסכום לא נאסף. תכלס בצדק, מנהלי התאגידים והטייקונים העומדים בראשם מחכים לעוד איזו הנחונת, אולי הטבה אחרת, או יכולת לרשום רווחים כהפסדים בספרי התאגיד ובכך לקבל כפל הנחת מס או לקבל כזכאים מס הכנסה שלילי.

כי ככה זה, כשאין גבול לתמימות/טמטום של הבוחר או ליכולת לתמרן אותו בספינים ולתחמן אותו בתקשורת החופשית מכל מה שהוא לא שירות ישיר לשלטון ההון, גם לחוצפה של התאגידים אין גבול.  אני מאמין באמת ובתמים שמשרתי ההון בממשלה הקודמת חשבו שהנחה של 90% על רווחים שגם כך שולם בעבורם מס נמוך מאוד תספיק, רק שלתאווה של מנהלי ובעלי התאגידים אין גבול ו-90% הנחת מס על רווחים שזכו כבר קודם לפטורים מפליגים זה באמת לא מספיק.

כרגיל הכול תלוי בנו, ביכולת שלנו להישאר ממוקדי מטרה, להבין שמהממשלה הזו על שלל משרתי ההון שלה לא יצא כלום וגם לא משום תחליף אינסטנט אחר שהתקשורת תרקח לנו לקראת הבחירות הבאות. הממשלה הנוכחית היא ממשלה רשעה, היא תדון את העובדים והנתמכים להידרדרות ברמת החיים בעודה מחלקת מתנות לבעלי הון, עלינו לפעול לנפילתה והחלפתה בממשלה שבבסיסה יהיו מפלגות שיש להם כבר היום ובאופן מוכח סדר יום אחר, העבודה בראשות שלי יחימוביץ, מרצ וחד"ש. אחרת הנחות של 90% במס עוד יראו לנו כמו משהו זניח, ליד מה שהממשלה הזו עוד מסוגלת לעשות.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

2 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  דברים כהוויתם, גם אחרי שתאגידים נוספים התרצו לשלם את המס הסמלי.

  אבל חכו חכו – שר האוצר יציג את ה"ההישג" הזה כמשהו שווה ערך להמצאת הגלגל. הוא ינפנף בו וינפנף בו וימנף אותו עד שתצא לנו הנשמה.

  לכן צודק ט. אסור להתבלבל ואסור להסיר את העיניים מהכדור אלא לחזק את מי שלא מסתנוורים מפעלולים יחצניים ולא עוטים על פרצופם מסכות לעת מצוא.

 2. ziv :

  יש לי הצעה נהדרת לשר האוצר להגדלת ההכנסה ממיסים.

  ששר האוצר יודיע שכל שכיר שמוכן לשלם את מס ההכנסה מראש, יקבל הנחה של 90%.
  לדוגמה, אם אני משלם כל שנה כ- 40000 מס הכנסה, אני יוכל לשלם כבר היום 4000 שקל מראש ולהיות פטור ממס ההכנסה בשנה הבאה.

  היתרון ליאיר לפיד?
  יש להניח שעשרות/מאות אלפי שכירים יממשו את ההטבה ויאיר לפיד יוכל להציג זאת כהשג של גביית עוד מיליארדי מיסים מעבר למתוכנן לשנה הזאת.

  ומי שתוהה מה הקשר בין זה לבין הרווחים הכלואים, התשובה שזה אותו הדבר.
  שר האוצר נתן לטיקונים הנחה של 90% במס החייב בתנאי שישלמו זאת עכשו ולא כאשר ירצו לממש את הכסף.

  (עכשו יגידו החכמים שהחברות משקיעות את הכסף בסניפים בחו"ל? עכשו אחרי ששילמו גרושים הם בוודאי יוציאו דיווידנדים ויותר קל להוציא זאת לחו"ל.
  עובדה שאפשר לעצור זאת בחוק חכם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.