מיליון ידיים להסכם – יוזמה חדשה למען הסדר מדיני

על רקע המו"מ המקרטע בין ישראל לרשות הפלסטינית, יוזם זיו כהן קמפיין שמטרתו ללחוץ על מקבלי ההחלטות להגיע להסכם עד אפריל 2014. כל הפרטים כאן

פניה זו נעשית למטרה ציבורית חשובה ומעט דחופה (לדעתי בכל אופן)  ולכן אני מרשה לעצמי באופן נדיר לבקש ממך לעיין במידע שבהמשך, ועוד לבקש להיכנס ללינק, לתת יד (זה בחינם וממש קל) ולהפיץ הלאה.

מדובר בקמפיין ישראלי חדש שבניתי יחד עם עוד כמה שותפים מוכשרים ומטרתו לייצר קריאה ציבורית לממשלת ישראל ולעומד בראשה לשאת ולתת ולהביא לנו טיוטת הסכם מדיני באפריל 2014. בחצי השנה הקרובה נפעל בעזרת מאות מתנדבים ונציף את התקשורת ואת הנוף בהמוני ידיים ציבעוניות שיסמלו את התמיכה הציבורית שקיימת בישראל לדרך המדינית ולהסדר מדיני.

ב 22 בנובמבר נקים יחד עם הקהילה ומתנדבים מיצב המוני ראשון של אלפיי ידיים צבעוניות במדרון יפו, ואחריו נמשיך בששת החודשים הקרובים להניף ידיים במקומות רבים ברחבי הארץ וברשתות החברתיות עד שנגייס מיליון ידיים בעד ההסכם.

באפריל 2014 ייאספו כל הידיים של הישראלים שבעד הסדר מדיני אל מול כנסת ישראל בקריאה לחתימה של הסכם מדיני היסטורי ולתחילתו של הליך פיוס אזורי ולעתיד של שלום.

אז  רבותיי וגבירותיי, זה הזמן וההזדמנות להיות נאיביים וגם אסרטיביים, לתת יד בעד ההסכם, להשמיע ולהשפיע. אנא כנסו לקישור המצורף ( או חפשו בגוגל או בפייסבוק קישור למיליון ידיים) עיינו בחומר התמציתי, תנו יד (זה בחינם) והפיצו בקשה בנוסח זה לרשימת התפוצה שלכם.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , ,

5 Responses to “מיליון ידיים להסכם – יוזמה חדשה למען הסדר מדיני”

 1. ל רפי הגיב:

  אחרי שקראתי את דרישות הפלשתינאים, גם 2 מיליון ידיים לא ישנו דבר.
  אם אתה רוצה לשנות משהו, פנה אל הפלשתינאים והסבר להם שאם לא יחול שינוי יסודי בעמדותיהם, עד סוף שנה זו לא ישארו מהסכמי אוסלו ומהרצון הטוב של ישראל אפילו שבבים.

 2. מנחם לוריא הגיב:

  ב 2009 ממשלת ארה"ב וממשלת נתניהו דנו על סגירת הסדר,ללא פיקוח של הקונגרס והכנסת,לפיו ארה"ב תתיר לישראל לתקוף באירן ובתמורה נתניהו יקפיא את הבנייה בהתנחלויות. להסדר ניתן השם:"יצהר תמורת בושאר".

  הבוקר פורסם במהדורת החדשות של רשת ב כי שוב הוצא מן המגירה הסכם יצהר תמורת בושאר כשהפעם חל בו שינוי: ישראל תכיר דה יורה בכור שבבושאר ארה"ב תעלים עין דפקטו מהמשך הבנייה בשטחים.

  לפי רשת ב ההסכם בוצע ועכשיו נתניהו מנסה לראות איך להאכיל את הציבור בישראל את ההסכם הזה.

  הכור בבושאר הוא כור להפקת חשמל מאנרגיה גרעינית.בנייתו החלה ב 1975 באמצעות חברה בת של סימנס ונפסקה ב 1979 בעקבות המהפיכה באירן. ב 1995 נחתם חוזה בין אירן לרוסיה להמשך הקמת הכור וב 2010 הוא הפך פעיל – קרי מספק חשמל באמצעות אנרגיה גרעינית. הכור מפוקח על ידי הועדה לאנרגיה אטומית ואין עוררין על כך שהוא ליצור חשמל ולא ליצור פצצות,אם ×›×™ ×–×” בהחלט אפשרי ראו ערך:"הכור בדימונה"….

  למה יצהר: משל דבר – יצהר נחשבת על ידי הממשל האמרקאי לאבי אבות הטומעה בכל מה שקשור להתנחלות לא חוקית בעיקר מאחר וחלק נכבד מתושבי המקום הם ילידי ארה"ב ובהרבה מקרים עדיין אזרחיה.

  למה ×–×” חשוב? ×–×” חשוב ×›×™ ללא דיון ציבורי נתניהו החליט לספח את השטחים ואת הפלסתינאים להפוך לאזרחים נטולי מעמד,כדי לעשות כן הוא מוכן לוותר על ×”"סיוט" המגורען מאירן ורק שיוכל לתרפד את המו"מ הקיים וגם העתידי – כל עוד,הוא מושל בישראל.

  חוצר למחשבה.

  מנחם.

 3. ziv הגיב:

  אני גם בעד הסכם שלום עם הפלשתינאים!
  יש לי בשבילך בשורה, רוב המתנחלים הם גם בעד הסכם שלום עם הפלשתינאים.

  עכשו יש לי שאלות אליך:
  אתה מוכן במסגרת הסכם שלום לסגת לקווי 67/48?
  אתה מוכן במסגרת הסכם שלום לוותר על כל ירושלים המזרחית כולל הכותל?
  אתה מוכן במסגרת הסכם שלום לזכות השיבה של מיליוני "פליטים" לתוך שטח ישראל?
  האם אתה מוכן שהפלשתינאים ישלטו במאגרי המיים של ישראל?

  אם ענית לכל התשובות חיובי – אני מסופק אם יש לך מספר שש ספרתי של תומכים בישראל (ואתה מדבר איתי על מיליון).
  אם ענית לפחות על אחת התשובות שלילי (רק על אחת מהשאלות) אז מה אתה רוצה מממשלת ישראל?!
  הם באמת רוצים שלום אבל גם הם (ממשלת ישראל) עונה שלילי על חלק מהשאלות שהעליתי למעלה.
  אז מה יעזור שבע מיליון חתימות?!

  בקיצור, לא מספיק לבוא בדרישות לממשלת ישראל כאילו שהיא היא זאת המטרפדת את השלום ובוודאי לא לשים לה תאריכים למחויבות.

 4. J-kob הגיב:

  אהלן, או שמא עדיף שלום?
  כמי שהעיף מבט בפרויקט של מר כהן וחבריו נראה לי שהקמפיין הנ״ל אינו מכתיב את אופי ההסכם או את דרכי השגתו אלא מאיץ בממשלה לא לזנוח את שולחן המשא ומתן ולא לוותר, הפרוייקט אינו מפלגתי ובא לתת רוח גבית לממשלה ולתמוך בהליך שהחלה! בוודאי שהמתנחלים רוצים שלום גם סתם משפחה ימנית ממוצעת רוצה להפסיק לחיות בצל המלחמה, לא רק אנשי שלום עכשיו וקוראי ״הארץ״ למיניהם, כולנו רוצים שלום! ותכלס׳ הגבולות, ירושלים, הפליטים אלו בעיות שצריך לפתור! ואני בטוח שממשלת נתניהו תוכל להביא הסכם טוב לעם ישראל אם רק שרה תרצה 😉
  אז יש קישור לאתר תקראו שוב ויהיה מבורך אם תשימו גם אתם יד! Peace

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  יש במזרח התיכון מה שקרוי פלישתינא״י ( פלשתינה-א״י)
  8 מליון מזרחיים(4מליון ישמעאלים,4מליון בני דת משה).
  2מליון צאצאי הכוזרים,מה שנחשב ההגמוניה האשכנזית.
  מה שהמשורר רועי חסן קורא לו במדינת אשכנז…
  ביום שבו מת נלסון מנדלה הדרום אפריקאי עתה ממתינים
  ומייחלים לבואו של ״ נלסון מנדלה״ הצפון אפריקאי.
  באנו חושך לגרש את האפרטהייד האשכנזי.
  די 70 שנה ( ימי חלדו של אדם) להגמוניה הלבנבנה…
  בעיצוב דעת הקהל, תרבות, מוסיקה, שירה, ספרות…
  אחרי הכל ולפני הכל אנחנו במזרח ( התיכון)

Leave a Reply