postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » למרות הכל, יחימוביץ'

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

למרות הכל, יחימוביץ'

נושאים דעות, פוליטי ב 3.11.13 1:10

למרות כל החסרונות שלה, ק. טוכולסקי מעדיף את שלי יחימוביץ' שלא מתפשרת על הגדרות היסוד של תנועת העבודה על פני אלוף ההפרטות הרצוג

אני לא חסיד גדול של שלי יחימוביץ', חה"כ יחימוביץ', יו"ר מפלגת העבודה ויו"ר האופוזיציה, עשתה במהלך הקריירה הפוליטית שלה לא מעט טעויות והרחיקה מעליה לא מעט אנשים. היא לא אוהבת לשמוע ביקורת, היא מתנהגת במישור המפלגתי בלא מעט מקרים כמו פיל בחנות חרסינה, היא לא שוכחת את מי שלא תמכו בה ופועלת נגדם בצורה שפוגעת במפלגה ולא תורמת לאיחוד השורות בזמנים שצריך לאחד את השורות, יש בה לא מעט יהירות וזחיחות. למרות כל הדברים האלו, כשאני בא לתרגם את המציאות במפלגת העבודה לסוגיית התמיכה ביו"ר מפלגה, אני מגלה שבסופו של יום, כאשר היא ניצבת מול חה"כ יצחק בוז'י הרצוג, יו"ר סיעת העבודה, על כל מגרעותיה שלי יחימוביץ היא המועמדת הראויה לכהונה נוספת כיו"ר מפלגת העבודה וכיו"ר האופוזיציה.

חברת הכנסת יחימוביץ היא אחת המנהיגות הישרות והרציניות בפוליטיקה הישראלית. היא עשויה לשנות את עמדותיה אולם רק מתוך התאמה להשקפת עולמה ולתפיסות אותן היא מבקשת להגשים. לטוב ולרע היא לא משחקת את המשחק של הפוליטיקה הישראלית, היא לא עוסקת בספינים, היא לא מספרת חצאי אמיתות, היא לא תתפשר עם משרתי ההון ולא תסכים לשבירת כוחה של העבודה המאורגנת והמשך מדיניות ההפרטה. כל פוליטיקאי מוכן להתפשר על דברים מסוימים גם היא, אבל בניגוד למנהיגי העבודה מאז 1977, היא לא תתפשר על הגדרות היסוד של תנועת העבודה ועל האינטרסים של המעמד העובד בישראל.

חה"כ יצחק בוז'י הרצוג מייצג את הימין במפלגת העבודה, יותר משהאו נצר לתנועת העבודה הוא נצר למפלגת הלוויין הליברלית שלה, הליברלים העצמאיים ולמען האמת אני מסופק אם מישהו באותה המפלגה (גדעון האוזנר, יצחק ארצי, משה קול) או במפלגת האם שלה הפרוגרסיבית (פנחס רוזן) היה מסוגל לעולל לעובדים את מה שעולל להם בוז'י הרצוג בכהונתו הארוכה (2006-2011) כשר הרווחה. הרצוג ביצע במשרד הרווחה הליך של הפרטה שהיה עמוק ויסודי יותר מכל הפרטה שנעשתה במשרדים האחרים האמונים על רווחתם של תושבי ישראל לא יולי תמיר וגדעון סער במשרד החינוך (שביצעו הפרטה חלקית של עבודתו) ולא ההוא מהגמלאים וליצמן במשרד הבריאות העזו לעשות הפרטה כל כך עמוקה וכל כך מהותית של משרד ממשלתי. לעובד סוציאלי היום אין כמעט שום סיכוי לעבוד במשרה עם ביטחון תעסוקתי ותנאים ראויים, בחסות שר הרווחה הרצוג הורחב ושוכלל עולם העמותות בו רוב העובדים הסוציאליים שבויים במשרות חלקיות ללא קידום וללא ביטחון במחר, עולם של מכרזים כתחליף לרגולציה אמתית והעדר ביטחון למקבלי הטיפול ונותני הטיפול לגבי רציפות הטיפול ואיכותו. אדם שמאמין בהפרטה כל כך עמוקה ובחיסול העבודה המאורגנת בתחום הרווחה לא מייצג את האינטרס של העובדים.

ואלו לא רק ההפרטות, הרצוג הוא איש שמייצג את כל מה שהיה רע במפלגת העבודה של שמעון פרס ואהוד ברק, הוא מעדיף את הסדר הקיים, את שלטון הטייקונים, את הנצחת הפערים ע"פ שינוי סדרי העדיפויות של ישראל. ההבדל העיקרי בינו ובין אהוד ברק הוא שאם אהוד ברק ייצג את כל מה שהיה שלילי ב"יהודי החדש" הישראלי, הרצוג מייצג את כל מה שהיה רע ביהודי הגלותי. בראשות מפלגת העבודה לא יכול לעמוד אדם שחושב שהתחנפות לטייקונים ותאגידים בכדי להגיע איתם להסכמות על חלוקת הפירורים זו הדרך.

שותפיו של הרצוג, מייצגים גוונים שונים של עליבות במפלגת העבודה, עיני וכבל שנלחמו זה בזה על ההסתדרות חוברים יחדיו נגד יחימוביץ, מרב מיכאלי מהשמאל בעבודה אוחזת ידיים עם אראל מרגלית שיכל באותה מידה שהוא בעבודה להיות גם בליכוד. רון חולדאי הנציג הבולט של הליברליזם השמאלי חובט גם הוא ביחימוביץ. אני חושב שמיכאלי נגררה אחר הנקמנות של פטרונה פרץ שבוחש בקלחת ומוכן לחבור למי שנלחם בו ופעל להדחתו בעת כהונתו כיו"ר, על מנת להפיל את מי שהייתה בת טיפוחיו ונצחה אותו. כל האחרים עושים זאת כי הם חוששים באמת ובתמים מהאלטרנטיבה שיחימוביץ מציעה. הם מעדיפים להיות שרים וסגני שרים כשותפים זוטרים בקואליציות של שלטון ההון ולא למשול בממשלה שתקדם את האינטרסים של העובדים והנתמכים בישראל.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

20 תגובות

 1. עו"ד אורי פרייס :

  איזה חסרונות, רשע. לשלי אין חסרונות עכשיו. עכשיו יורים. ואל תסתכל בבוז'ו אלא במה שיש בו. כלום עם כפית של כסף.

  איזה חסרונות, רשע. לשלי אין חסרונות עכשיו. עכשיו יורים. ואל תסתכל בבוז'ו אלא במה שיש בו. כלום עם כפית של כסף.

 2. חן שרעבי :

  שלי תמכה בחולדאי בבעלי ההון ובקפיטליזים החזירי ובגדה בעצמה ובאידיאולוגיה שלה המוצהרת ותרמה להרס תל אביב והמדינה.ובגדה במחאה החברתית . ההצהעה הראויה זה לתת לה מכה קטנה בכנף ולהוריד אותה מהשלטון כדי שתפיק לקחים.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  לסוציאל דמוקרטיה ולמדינת רווחה - שלי הטובה מכולם

  גישת הכותב היא להתייחס אל הרע במיעוטו. אבל מזווית ראייה של סוציאל דמוקרטיה ומדינת רווחה, שלי היא הטובה ביותר, ואם לא תיבחר, ההפסד יהיה לסוציאל דמוקרטיה.

 4. עדנה :

  בגלל הכל, שלי יחימוביץ

  אתן לך פרשנות אחרת – לדבריך שלך.

  בתחילת הדברים כתבת:
  "היא לא שוכחת את מי שלא תמכו בה ופועלת נגדם בצורה שפוגעת במפלגה ולא תורמת לאיחוד השורות בזמנים שצריך לאחד את השורות".

  בסוף הדברים כתבת:
  "שותפיו של הרצוג, מייצגים גוונים שונים של עליבות במפלגת העבודה"

  יכול להיות ששלי להתרחק מאותם גורמים עלובים? האם אין זה מבורך? האם לא ניתן להבין, שאם היא זו שמייצגת את הפוליטיקה החדשה האמיתית, היא תרצה להתרחק מכל אלה שמייצגים את כל מה שרע בפוליטיקה העסקנית הישנה, שמדברת אידיאלוגיה, עד שזה מגיע לכיבודים?

  שלי היא הפוליטיקאית היחידה היום, שאני מאמינה שפיה וליבה שווים. היא גם היחידה שאני מאמינה שכאשר תגיע לעמדת ביצוע תצליח להגשים, ולו חלק ממצע המפלגה.

 5. דודו :

  למען ה-99%

  למען האינטרסים של ה-99% יש לשמור את שלי בראשות מפלגת העבודה.

 6. ק. טוכולסקי :

  אני רואה שבפריימריז כולם עוקבים. זה מציין, תמשיכו גם אחרי.
  שלי מאוד בעייתית בדיוק כמו שניר ברקת היה בירושלים ובדיוק כמותו בבחירה בין מה שרע למה שרע יותר היא נשארת המועמדת המתאימה. יש לה הרבה מה לשפר והרבה מה ללמוד אבל היא לא תחמנה את חוקי מימון המפלגות, לא הפריטה שום דבר ולא חושבת שהתפקיד שלה הוא לפשר בין האינטרסים של העובדים לאלו של בעלי ההון אלא לייצג את העובדים. לכן ובלית ברירה, יחימוביץ.

 7. עדו :

  'משהאו' צריך להיות "מישהו"

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  טוכולסקי, אתה בעצמך מתייחס להתנהלות הפוליטית הבעייתית של יחימוביץ' – וזה בלשון המעטה.

  כולנו יודעים שאצל יחימוביץ', אין סליחה ואין מחילה. מי שהיה נגדה פעם אחת, לא משנה במה – נמחק, ואין שום אפשרות למחילה*.

  שלי הצליחה, באפקטיביות מרשימה, לפצל ולרסק את האגף הסוציאל-דמוקרטי במפלגה. במקום לבוא לתומכי פרץ, שהתנערו ממנו עם פרישתו, ולהגיד להם – אני היום האופציה הסוציאל דמוקרטית במפלגה, בואו תחברו אלי – היא עשתה הכל כדי לדחות אותם ולהרחיק אותם. פלא שכולם כאחד מצאו את עצמם במחנה בוז'י? איזה אופציות יש להם בדיוק? אתה חושב ששלי תסכים לראות את איתן כבל או את מירב מיכאלי במחנה שלה?
  אחרי שעשתה הכל כדי לגרש את פרץ מהמפלגה – והצליחה – שלי עושה הכל כדי לרסק את המחנה הסוציאל דמוקרטי, רק בגלל שהיא לא מסוגלת להתגבר אפילו לרגע על האגו הענק שלה.
  חוץ מדעות נכונות, צריך גם אנושיות בסיסית וגם יכולות פוליטיות מינימליות, שני דברים ששלי רחוקה מהם כמו בוז'י הרצוג ממעמד הפועלים.

  בבחירה בין שלי לבוז'י, אני בוחר במרצ. אחרי יותר מעשור במפלגה.

  * וגדודי הטוקבקיסטים של שלי מוזמנים להביא לי שם של שותף אחד – אחד! – שחורג מהכלל הזה.

 9. ק. טוכולסקי :

  אנונימי
  הבחירה במרצ היא לגיטימית, למרות ששם הס"ד בבעיה אחרת. המחנה העיקרי במרצ הם הליברלים השמאליים והמחנה הס"ד במפלגה לא חזק במיוחד. גם זהבה גלאון היא לא מופת של דמוקטריה פנים מפלגתית (ראה ערף הבחירות הפנימיות בראשון לציון וירושלים).
  מפלגת העבודה יכלה לקוות ליו"ר מוצלח/ת מחה"כ יחימוביץ', אני לא מערער על כך. אבל אני חושב שחה"כ הרצוג יכול להשתלב בתנועה/יש עתיד/קדימה ואפילו בליכוד בצורה הרבה יותר טבעית מאשר במפלגת העבודה. לכן יחימוביץ.

 10. נ.ח. :

  כמו כל פוליטיקאי גם לשלי יחימוביץ אין לפעמים ברירה אלא לתמוך באופן נקודתי בפוליטיקאי/ת זה או אחרת.
  זה בלתי נמנע. היא לא האחות תרזה.

  אבל מהותית שלי תמכה ותומכת באופן עקבי בנושאים ס"ד מהותיים, ופעלה ופועלת למענם ואף השפיעה ומשפיעה מהותית על שינוי בשיח הציבורי לטובת הס"ד. אמנם הזרם המרכזי עדיין קובע את השיח אבל גם הוא לא יכול להתעלם יותר מהשינוי ששלי חוללה בו.

  לבחור בהרצוג זה ללכת אחורה עשרות שנים.

  לא להצביע בכלל – כנ"ל.

  שלי יחימוביץ גם תומכת באופן אקטיבי עקבי בשיחות השלום המתקיימות או כאילו מתקיימות כרגע.

  את ההכרזה על גל הבנייה בשטחים היא כינתה בצדק: " סיכול ממוקד לכל התקדמות במו"מ".

  נו אז היא אמרה שההתנחלויות הן לא פשע. תארו לעצמכם שהיתה אומרת שהן פ-שע?
  היו מאשימים אותה שהיא שולחת את הרצוג להאג.

  "ישראל החליטה לא לאשרר את האמנה לאחר שמדינות ערב ביקשו להוסיף לרשימת העבירות את הסעיף המורה כי העברת אוכלוסייה לשטח כבוש מהווה פשע נגד האנושות. סעיף 8(2)(ב)(8) שהוכנס לאמנת רומא קובע כי העברתה של אוכלוסיית הכובש לשטח הכבוש במישרין או בעקיפין תיחשב כפשע מלחמה.[3] ואליו ישראל מתנגדת בעקביות. להבדיל מסעיף 49 לאמנת ז'נבה ה-4 (1949) שישראל צד לה, בה נקבע כי העברת אוכלוסייה מוגנת (היינו אזרחים פלסטינים) לשטח המדינה הכובשת או לכל מדינה אחרת הוא אסור בתכלית (ביהמ"ש העליון "עקף" איסור זה בפס"ד עג'ורי, בהשתמשו בסעיף 78 לאמנת ז'נבה ה-4, לפיו ניתן לתחום/לעצור אוכלוסייה מוגנת בהינתן הכרח ביטחוני מוכח מצד המדינה הכובשת/תופסת). החלטה זו ( (8 (2) (ב) (8) לאמנת רומא) התקבלה אף על פי שישראל הייתה מהיוזמות העיקריות של ייסוד האמנה ואף אישרה אותה".
  http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%AA_%D7%A8%D7%95%D7%9E%D7%90

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  לתגובה 8
  שלי מייצגת את הסוציאל דמוקרטיה ומי שחשובה לו הסוציאל דמוקרטיה לא יכול לעבור למרצ. מי שעובר למרצ, נראה שהוא לא כל כך סוציאל דמוקרט.
  גם עמיר פרץ שעבר ל"התנועה" הקריב את הסוציאל שלו למען ערכים אחרים.

 12. ק. טוכולסקי :

  11 לס"ד יש לפחות 3 בתים רעועים להצבעה, העבודה, מרצ וחד"ש. כל אחד מהם הוא לא מספיק ס"ד ולא מספיק טוב ועם בעיות פנימיות קשות. עושה רושם שלמרות שלא היו לנו שנים טובות כס"ד, אנחנו עומדים שב לפני שנים קשות.

 13. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ל-9

  מה זהבה גלאון עשתה בבחירות הפנימיות בראשון לציון וירושלים?

 14. ק. טוכולסקי :

  בירושלים בוטלו תוצאות הבחירות בידי יו"ר המפלגה ונכפתה רשימה שלא קבלה את רוב הקולות ובראשון ניתן למועמד שלא קיבל רוב בסניף המקומי לרוץ בשם המפלגה.

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אה, הבנתי. תודה על התשובה!

 16. יפתח :

  להסיר את עלה התאנה!

  יש לחשוף את סיעת האבודה במערומיה! שלי יחמוביץ' הינה עלה תאנה פסבדו סוציאליסטי המכסה על ערוות המפלגה הליברלית קפיטליסטית-חזירית.
  הסרת עלה התאנה תשחרר את האבודה חזרה למקומה הטבעי כליכוד ג'.
  מרצ היא היום, השמאל היחיד של ישראל!

 17. ק. טוכולסקי :

  יפתח
  מרצ מכילה יסודות ליבראליים לא פחות חזקים ומהותיים מאלו שבעבודה. אם כבר מפלגת השמאל בישראל היא חד"ש.
  במפלגת העבודה יש כמה ס"ד שלצערי הרב לא מאורגנים כולם סביב יחימוביץ' וכמה ליברלים שמפוזרים גם הם היטב.
  מה שלא יהיה הגוש עדיין מונהג בידי העבודה ואם הרצוג יהיה המנהיג אבדנו.

 18. אבישי מתיה :

  אין דילמה. כשפוליטיקאית נתפסת, פעם אחר פעם, בשקרים, אין לה תוקף, הקריירה שלה גמורה. היא לא סוצאיליסטית אמיתית (כי סוציאליזם לא נגמר בקו הירוק). היא לא אשת שלום (הפלסטינים מעולם לא עניינו אותה , היא מעדיפה את המתנחלים). היא מאד אוהבת טייקונים כל עוד הם תורמים לה (פילץ, קאהן, פדרמן, שילוח, סטפק, דחב"ש). אין לה משנה אמיתית. היא ריקה מתוכן. ובעיקר, היא פשוט לא בנאדם. הרצוג עדיף על פניה בכל פרמטר

 19. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  השיטה המפאיניקית הישנה

  בואו נקמבן ונצביע להרצוג. ככה נחשוף את אמריקה ונגלה לכולם מה שידענו עוד לפני ש"י – עבודה זה ליכוד ג'. ואז כל ה"שמאל" יצביע מרצ ומפלגת העבודה תיעלם.

  מעניין למה זה לא קרה במשך עשרים שנה + לפני שהגיעה "עלה התאנה"?

 20. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  לטוכולסקי

  עוד אין תוצאות אבל אחוז ההצבעה הוא אמירה בפני עצמה.

  והנה שאלתי ששאלתי כאן

  http://www.blacklabor.org/?p=53294

  תגובה 8
  "וטוכולסקי – מה שאתה עושה זה להגיד לאנשים "אל תלכו להצביע". האם לזה התכוונת?".

  המתמטיקה פשוטה – אחד המועמדים ינצח, גם אם חמישים אחוז ישארו בבית.
  לכן אם זה יהיה הרצוג לא אתפלא. האיש הוא איש ארגון מעולה זה הכשרון הכי בולט שלו.
  אם זו תהיה יחימוביץ אתפלא ועוד איך. כי רבים מאלה שקראו לתמוך בה נימקו זאת בנימוקים שמסקנתם האפשרית היחידה היתה –
  או הרצוג או להישאר בבית.

  ושוב הוצאו נגדה מהנפטלין מיתוסים שקריים בעליל.
  למשל -"נגד הפלסטינים ובעד המתנחלים", כאילו אפשר בכלל לעשות שם משהו בשטחים נגד הכיבוש בלי דיבור עם ציבור מתנחלים גדול שהיה מת לחזור לקו הירוק.
  עם החשיבה השטוחה הזאת אני משנה את שם התנועה שנקראה "המאה ה-21 "* ל"המאה ה-22 ".

  * זהו שם שהמצאתי לתנועה שקראה לעצמה "השנה ה-21 ", אבל לפי התנהלותה (מישהו בכלל זוכר אותה?) חשבתי שמתאים לקרוא לה "המאה ה-21". להוותי צדקתי.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.