postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » השבט הלבן הוא בסך הכול עוד שבט

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

השבט הלבן הוא בסך הכול עוד שבט

נושאים פוליטי, שיכון ושלטון מקומי ב 14.10.13 1:00

ק. טוכולסקי מגיב למאמר התמיכה של גדעון לוי ברון חולדאי. לדעתו, לוי משתייך ל"שבט הלבן" שהתיימר פעם לייצג את הישראלי, אבל ברוח ה"הפרד ומשול" של הליכוד הוא דואג היום רק לעצמו 

בשבוע שעבר פרסם גדעון לוי מאמר תמיכה ברון חולדאי והשמאל הישראלי רעש וגעש. היו מי שגינו את העיוורון של לוי היו מי שהלכו ישר על התקפות גזעניות כנגד האשכנזים/השבט הלבן/האליטות הישנות, עושה רושם שהעולם שכח מהו ליברליזם. ליברליזם, למי ששכחו פה, זאת תורה פוליטית שמאפשרת לאנשים בסכיזופרניות גמורה לדאוג לזכויות מאוד מסוימות של אנשים מאוד מסוימים תוך רמיסת זכויות אחרות של הכלל, בדרך כלל הליברלים דואגים לזכות של כולנו למות מרעב מתחת גשר בלי ששוטר יגרש אותנו משם. זה היה כך בסוף המאה ה-18, זה היה כך במאות ה-19 וה-20 וזה כך גם עכשיו. ג. לוי הוא ליברל וכשאני מתייג מישהו כליברל אני לא בהכרח מתייג אותו באופן חיובי.

ג. לוי בוחר ברון חולדאי, זה טבעי, בין הליברליזם השמאלי והסוציאל-דמוקרטיה הימנית אין הרבה הבדל, לס"ד הימנים יש קצת יותר חמלה במספר תחומים נרחבים יותר מהשוויון בין העבדים, לכן טבעי הדבר שג. לוי האיש שרואה כל עוולה מעבר לקו הירוק ואדיש לכל מה שקורה בתוכו יתמוך במלך הרון הראשון מי שבנה בתל אביב מגדלים לעשירים ומערכת סעד מתפקדת למען העניים. הזהות העדתית ההולכת ומתרופפת בין דעות ועדות עוד קיימת גם בדעיכתה, אבל מה שדי ברור הוא שג. לוי עשה בחירה מתאימה לו שבטית, מעמדית ואידאולוגית.

ג. לוי משתייך לשבט הלבן, כינוי גזעני למעמד הבינוני העליון ההולך ונכחד, זה שנולד מהחולות והבנייתה של הציונות הסוציאליסטית ותנועת העבודה, זה שהיה אמור להתפתח עד כי יכלול את רוב רובו של העם היושב בציון בתוכו והינו לבשר ומעמד אחד. עד שבא הליכוד וגילה שאפשר להפוך אנשים לעניים יותר העיקר שמוכרים להם שנאה. החברה הישראלית הלכה מכור ההיתוך על הישגיו ומשגיו בחזרה לחברה השבטית וכדי להנציח את שלטון הליכוד קיבלו כל השבטים פריבילגיות מדומות וקיבלו על עצמם את שלטון ההון. ה"שבט הלבן" אינו שונה בכך מ"השבט השחור" או מהשבט חרדי ספרדי/אשכנזי" או מ"השבט המתנחלי". פעם ל"שבט הלבן" היו יומרות לייצג את הישראלי אבל ברוח ה"הפרד ומשול" של שלטון הליכוד גם השבט הלבן זנח את התפיסה העצמית הזו שאולי לא היה לה מעולם תוכן, ועכשיו גם הוא דואג רק לעצמו.

העובדה שהשבט הלבן הפך רק לעוד שבט ושהוא לא כזה לבן לא משנה למי שעשו קריירה משנאה, לכן כאשר בכל שבט אחר הסתכלות חד ממדית תראה טבעית השבט הלבן יגונה על הסתכלות חד ממדית. מותר לתקוף את ג. לוי על כך שהוא תומך בחולדאי ועיוור לבעיות בעירו בעוד שהוא ער לכל בעיה בגדה, אסור לעומת זאת לתקוף את איש הליכוד א. מדואל על כך שהוא ער מאוד לבעיות בתל אביב אבל עיוור לבעיות בגדה וזאת רק דוגמא אחת.

אני לא מאמין בשבטיות הישראלית, אני חושב שהיא גורמת לנו רק נזק, אני חושב שניכור והתכנסות בצד בערות ושנאה לא יובילו אותנו לשום מקום. אני מאמין שיש מאבק מעמדי והוא המפתח לשחרור וכל מי שמחפש לשחרר חלק מסוים באמצעות מאבק על זכויותיו של מגדר או מגזר ותוך התנכרות הטפה, התחסדות וטהרות רק מנציח את שימור שלטון ההון. אם הייתי תל אביבי לא הייתי מצביע חולדאי, מן הסתם הייתי מצביע לניצן הורוביץ ועיר לכולנו, אבל אני בהחלט מבין למה אנשים כמו ג. לוי מצביעים חולדאי. לא רק שהם ליברלים ולא סוציאליסטים/ס"ד, הם בניגוד למי שמוכנים תמיד לריב עם אחיהם למעמד בגלל טהרנות, דואגים רק למעמד של עצמם בעיוורון הרגיל המאפיין את המעמד הבינוני הגבוה, אבל לפחות מתוך תפיסה מעמדית והעדר התפיסה המעמדית כגורם מכריע בשמאל הישראלי עשוי להוביל אותנו בעוד מערכת בחירות מבוזבזת לשולי ההשפעה והתודעה. מי שדחקו את השבט הלבן השיגו מטרה אחת, השבט הלבן כבר לא מתיימר לכלום הוא רק דואג לעצמו בגלוי כמו כל השאר. עוד שבט במסכת המפוצלת של שבטי ישראל, כמה חבל.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , ,

4 תגובות

 1. אריה רפפורט :

  האם השתגעתם ???

  הבלוג הזה נע כל הזמו על גבול הקומוניזם – אבל מאמר שטנה כזה
  הנו כבר על גבול הפשיזם . בכל הקשור לקונפליקט הישראלי – פלסטיני – איני מסכים עם אף מילה של גדעון לוי . אבל בכל הקשור לניהול עיר , מסתבר שאין בארץ אף ראש עיר שמתקרב לרמת המיומנות והתפיסות הנכונות – כמו רון חולדאי . יש בו מידת ניכור אישית מסוימת , אבל בדרכו שלו זו העיר הכי מטופחת , הכי מסודרת , נבנית ומתפתחת באופן נכון , שומרת על איזון חילוני , וגורמת לכך שזו העיר היחידה שכל הצעירים בישראל רוצים לבוא אליה ולחיות בה – ואז
  כל מיני חוכמולוגים מנסים להכניס נימות גזעניות ולהחיות ריב , בין לבנים ושחורים , ריב שקיים רק בראשם החולני של הכותבים הלל.

 2. דליה :

  הבעיה היא גדעון לוי שמעיתונאי הפך לכותב בשירות של….. (כל פעם מישהו או משהו אחר). הוא משתמש בבמה שיש לו כדי לקדם אינטרסים של גורמים שונים. חבל. זו אינה עבודה עיתונאית. זה חלק מפרסום ויחסי ציבור. דווקא מאמריו על הערבים מעידים על חמלה. אבל רק כתיבה על בעיות הפלסטינים המגורשים ממגוריהם לא יכולה לפתור את הבעיה.

 3. ק. טוכולסקי :

  אני לא חושב שחולדאי ראש עיר רע וכבר כתבתי על זה פה פעם מאמר שהרגיז לא מעט אנשים, אני רק חושב שזה עניין יחסי וזה א. עצוב שזה מה שנחשב כטוב, ב. יש מועמדים טובים יותר שישלימו את מה שחולדאי לא מסוגל בכלל לחשוב שהוא יכול לעשות.

 4. חקלאי :

  הורוביץ=וילן=קפיטליזם

  לבחור בניצן הורוביץ לראשות העיר תל-אביב פירושו להכניס את אבשלום וילן הקפיטליסט לכנסת. כל מי שזכויות עובדים חשובות לו צריך להבין זאת. עדיף להשאיר את ניצן בכנסת גם במחיר של חולדאי בת"א (וגם שהוא ראש עיר לא רע במיוחד)

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.